Γενική Συζήτηση

poloman

Re: Γενική Συζήτηση

Δημοσίευση από poloman » Πέμ Μαρ 22, 2018 1:26 am

Red Planet έγραψε:
Τετ Μαρ 21, 2018 10:22 pm
Ρε παιδιά έλεος με το φιατάκι που μένει μέσα στην πίστα, μου χάλασε τον αγώνα (και πιθανώς και εγώ σε κάποιους που ακολουθούσαν).
Δεν έχω κάνει ακόμα αγώνα χωρίς ζημιές στο αμάξι, σκέτη απογοήτευση...
Αρη νομιζω ειναι μοιραίο να χτυπάμε.
Εγω ημουν πίσω σου και ακουμπησαμε.

Περασα καλα σημερα,δυστυχως δεν μπορω να καθομαι μετα τον αγωνα για την κουβεντούλα.
Περιμενω αυστρια που ειναι και απο τις αγαπημένες μου.
#03 Σταυρος Κωνσταντινιδης

Άβαταρ μέλους
Red Planet
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Red Planet » Πέμ Μαρ 22, 2018 9:16 am

poloman έγραψε:
Πέμ Μαρ 22, 2018 1:26 am
Red Planet έγραψε:
Ρε παιδιά έλεος με το φιατάκι που μένει μέσα στην πίστα, μου χάλασε τον αγώνα (και πιθανώς και εγώ σε κάποιους που ακολουθούσαν).

Περασα καλα σημερα,δυστυχως δεν μπορω να καθομαι μετα τον αγωνα για την κουβεντούλα.
Χαχα, εσύ ήσουν από πίσω Σταύρο? Συγνώμη φίλε μου!
Με το που βγήκα στην ευθεία της εκκίνησης, έκανα αριστερά για να σου δώσω την δεξιά πλευρά να περάσεις. Ξαφνικά βλέπω όχημα μπροστά μου και αφού συνειδητοποίησα ότι είναι το "φιατάκι", κατάλαβα ότι είναι "καρφωμένο" στο οδόστρωμα και ότι πρέπει πάση θυσία να το αποφύγω αφού δεν προλάβαινα να φρενάρω...
Γι' αυτό και η άγαρμπη κίνησή μου και πάλι προς τα δεξιά (στο δρόμο σου).
Το κακό είναι ότι χτύπησα άσχημα μπρος/πίσω με αποτέλεσμα να χάνω 4 - 4,5 δεύτερα στον γύρο οπότε αρκετά γρήγορα με πέρασαν όλο. Μετά τα pits όλα καλά, αλλά η απόσταση δεν καλυπτόταν, πια, με τίποτα!

Αγόρασα πρόσφατα το Oculus Rift και είμαι τώρα στην διαδικασία να στήσω ένα νορμάλ PC που να το σηκώνει. Το πρωτάθλημα μάλλον θα το τελειώσω με την μία οθόνη μου αλλά ελπίζω σε μελλοντικά που θα πάρω μέρος να αποκτήσω κάποιο πλεονέκτημα με το oculus, τουλάχιστον όσον αφορά την καλύτερη αντίληψη του αγωνιστικού χώρου ώστε να ελαττώσω τα ατυχήματα μου. Είναι ένας παράγοντας (τα ατυχήματα) που αν δεν βελτιωθεί θα με οδηγήσει στο να εγκαταλείψω το racing κομμάτι του αγαπημένου μου χόμπι.

Εσύ πως τα πας με το Vive; Είσαι ευχαριστημένος από την όλη εμπειρία;

Την RedBull την φοβάμαι γιατί την γνωρίζω ελάχιστα, πρέπει να ρίξω πολύ προπόνηση για να έχω αξιπρεπή επιδόσεις... Τα λέμε εκεί!
PVC COCKPIT DESIGNS: https://sites.google.com/site/pvccockpitsimracing/

Άβαταρ μέλους
Silkman

Δημοσίευση από Silkman » Πέμ Μαρ 22, 2018 9:59 am

Red Planet έγραψε:
Τετ Μαρ 21, 2018 11:06 pm
Χαλάλι, κάνετε φοβερή εκπομπή!!! :beer
Xάλια ηταν παιδιά. Δεν ειμαι καθολου ευχαριστημενος. Οι κάμερες στο Σπα μας βγάλανε την πίστη πραγματικα και ηταν η αιτια για τον αποσυντονισμο μας σε πολλα σημεια.
All right!!... Τhey're on our left, they're on our right, they're in front of us, they're behind us... they can't get away this time!

poloman

Δημοσίευση από poloman » Πέμ Μαρ 22, 2018 11:00 am

Red Planet έγραψε:
Πέμ Μαρ 22, 2018 9:16 am
poloman έγραψε:
Πέμ Μαρ 22, 2018 1:26 am
Red Planet έγραψε:

Χαχα, εσύ ήσουν από πίσω Σταύρο? Συγνώμη φίλε μου!
Με το που βγήκα στην ευθεία της εκκίνησης, έκανα αριστερά για να σου δώσω την δεξιά πλευρά να περάσεις. Ξαφνικά βλέπω όχημα μπροστά μου και αφού συνειδητοποίησα ότι είναι το "φιατάκι", κατάλαβα ότι είναι "καρφωμένο" στο οδόστρωμα και ότι πρέπει πάση θυσία να το αποφύγω αφού δεν προλάβαινα να φρενάρω...
Γι' αυτό και η άγαρμπη κίνησή μου και πάλι προς τα δεξιά (στο δρόμο σου).
Το κακό είναι ότι χτύπησα άσχημα μπρος/πίσω με αποτέλεσμα να χάνω 4 - 4,5 δεύτερα στον γύρο οπότε αρκετά γρήγορα με πέρασαν όλο. Μετά τα pits όλα καλά, αλλά η απόσταση δεν καλυπτόταν, πια, με τίποτα!

Αγόρασα πρόσφατα το Oculus Rift και είμαι τώρα στην διαδικασία να στήσω ένα νορμάλ PC που να το σηκώνει. Το πρωτάθλημα μάλλον θα το τελειώσω με την μία οθόνη μου αλλά ελπίζω σε μελλοντικά που θα πάρω μέρος να αποκτήσω κάποιο πλεονέκτημα με το oculus, τουλάχιστον όσον αφορά την καλύτερη αντίληψη του αγωνιστικού χώρου ώστε να ελαττώσω τα ατυχήματα μου. Είναι ένας παράγοντας (τα ατυχήματα) που αν δεν βελτιωθεί θα με οδηγήσει στο να εγκαταλείψω το racing κομμάτι του αγαπημένου μου χόμπι.

Εσύ πως τα πας με το Vive; Είσαι ευχαριστημένος από την όλη εμπειρία;

Την RedBull την φοβάμαι γιατί την γνωρίζω ελάχιστα, πρέπει να ρίξω πολύ προπόνηση για να έχω αξιπρεπή επιδόσεις... Τα λέμε εκεί!
Αρη δεν φταις εσυ,το φιατακι φταιει,και ευτυχώς δεν επαθα μεγαλη ζημιά(1 δευτερο περιπου το γυρο),γιατι δεν θαχα υπομονη να κατσω να το τρεξω.

Νομιζω οτι ηταν αναμενόμενο το vr,και για σενα,και φανταζομαι και στοχος για καθε sinracer,αφου μεταφερει την εμπειρια σε αλλο επίπεδο. Το φιατ το ειχα δει πολυ πιο νωρις 😉.
Δυστυχώς οι καρτες γραφικων εχουν ανεβει κι αλλο,ευτυχως λεω που πηρα το καλοκαιρι,που καποιοι λεγανε περιμένετε θα πεσουν.
#03 Σταυρος Κωνσταντινιδης

Άβαταρ μέλους
Red Planet
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Red Planet » Πέμ Μαρ 22, 2018 11:17 am

Ναι και εγώ την πάτησα με τις κάρτες :headtowall , γιατί το είχα σχεδόν αποφασίσει για VR πριν τα Χριστούγεννα όταν οι τιμές ήταν ακόμα νορμάλ, αλλά δεν το έκανα το βήμα τότε... Τώρα θα βολευτώ, αναγκαστικά, με μια μεταχειρισμένη GTX 980ti αφού οτιδήποτε δυνατότερο "καίει" απίστευτα στην τιμή...
(σόρυ για το off topic)
PVC COCKPIT DESIGNS: https://sites.google.com/site/pvccockpitsimracing/

Άβαταρ μέλους
Schumi

Δημοσίευση από Schumi » Πέμ Μαρ 22, 2018 12:08 pm

32λεπτο -> 9λεπτο του αγωνα. Με μια μικρη "κακη" παρενθεση οτι καλυτερο για μενα μεχρι τωρα! Ειχα καιρο να νιωσω ετσι (αρκετα χρονια τωρα) οπως αυτα τα 23 λεπτα μαχης. Παρολο που ηταν υπερβολικα πολυ πιο γρηγορος απο μενα (στο Σπα :lol: ) εμεινε εκει και δοκιμαζε πραγματα! :beer :hola :hellas :hola

Αξιζει να το δειτε ...

Ακους Τσακνη??? :zipit :rofl

Άβαταρ μέλους
v.klironomos

Δημοσίευση από v.klironomos » Πέμ Μαρ 22, 2018 12:17 pm

Εισαι βραχος κατελα και γουσταρα γιατί στην ουσια μου εκανες μαθημα!επόμενο μαθημα θα ειναι να κανω εγω άμυνα ελπιζω! :beer
RBRGREEK.GR: https://www.facebook.com/rbrgreek
WayTooFast Rally Team: https://www.facebook.com/wtfrallyteam

tsaknis

Δημοσίευση από tsaknis » Πέμ Μαρ 22, 2018 3:52 pm

Schumi έγραψε:
Πέμ Μαρ 22, 2018 12:08 pm
Ακους Τσακνη??? :zipit :rofl
Ακούω, ακούω... Είπαμε σε έχω άχτι...
Πλάκα πλάκα, μόνο με σένα έχω επαφές που να κοστίζουν. Στη Βαρκελώνη ατυχία και στο Brands Hatch νεύρα, ανυπομονησία, κακή εκτίμηση πες το όπως θες.. :headtowall
Από χθες πάντως δεν έχεις παράπονο πιστεύω... Ίσα-ίσα βλέποντας οτι οι teamates έχουν πέσει πίσω ήμουν υπέρ του δέοντος προσεκτικός...

Άβαταρ μέλους
Schumi

Δημοσίευση από Schumi » Παρ Μαρ 23, 2018 10:19 am

Konstantinos έγραψε:
Παρ Μαρ 23, 2018 8:31 am
Τώρα που είμαι εγώ αγωνοδίκης, οι επαφές με και από τις BMW παραγράφονται. :banana
ΜΗ γράφετε μεσα στις ανακοινωσεις :wisdom

Άβαταρ μέλους
Schumi

Δημοσίευση από Schumi » Τετ Μαρ 28, 2018 12:36 pm

Εκ μέρους της Διαχείρησης του GT3.

Επεσε στην αντιληψή μας σημερα (Φακη-Κατελα) οτι οι διαχειρηστες της F1aXion λαμβανουν καποιο αντιτιμο απο το πρωταθλημα του GT3. Μετα απο συζητησεις αποφασησαμε εγω και ο Σπυρος να προβουμε σε ολες τις νομικες διαδικασιες και να διεκδικησουμε μεριδιο που μας αναλογει. Παρακαλειτε η F1aXion σαν δειγμα καλης θελησης να προσκομησει ολα τα αποδεικτηκα εγραφα των εσοδων που φερει το πρωταθλημα του GT3 στην κοινοτητα και ν αποδωσει τ αναλογα στους Κατελα-Φακη.

Σημερα 21:00 θα βρισκομαστε μεσα στο TS για περατερω συζητησεις. Αδυναμια συμμετοχης στη συναντηση απο μερια της F1aXion θα επιφερει ολες τις νομιμες διαδικασιες απεναντι στη κοινοτητα (δικηγορους δικαστηρια κτλ κτλ)

Με εκτιμηση
Οι διαχειρηστες του GT3 Δ. Κατελας και Σ. Φακης

Εικόνα

Η αληθεια ειναι οτι εψαχνα εισητηρια να με απολαυσω :lol :rofl :rofl :rofl

Απάντηση

Επιστροφή στο “Πρωτάθλημα GT3”