Server contains unavailable content

Άβαταρ μέλους
Giourg

Re: Server contains unavailable content

Δημοσίευση από Giourg » Παρ Ιαν 05, 2018 5:33 pm

πόσα ειναι;;; πφφφ πολύ απαιτητικός αυτός ο σερβερ
θα το κοιτάξω αυριο απο το σπίτι ποιο έχω
Finishing second means you are the first person to lose

Άβαταρ μέλους
v.klironomos

Δημοσίευση από v.klironomos » Δευ Ιαν 08, 2018 12:36 am

κι εγω αυτο το προβλημα εχω γι αυτο δεν τον εβρισκα!δλδ πρεπει να πληρωσω αλλα 10 ευρω για να παρω αυτοκινητα τα οποια δεν θα τρεξω για να μπορω να μπω στον σερβερ?δεν ειναι λογικο αυτο ρε παιδια!
RBRGREEK.GR: https://www.facebook.com/rbrgreek
WayTooFast Rally Team: https://www.facebook.com/wtfrallyteam

Άβαταρ μέλους
Kostas Galanomatis
Πρωταθλητής
Πρωταθλητής

Δημοσίευση από Kostas Galanomatis » Δευ Ιαν 08, 2018 1:05 am

Δυστυχώς δεν υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος όσο αφορά το Assetto! Αν δεν έχεις το Content δεν το διαβάζει καθόλου. Δεν είναι πχ όπως στο iRacing που απλά πρέπει να έχεις το αυτοκίνητο που τρέχεις εσύ και τα υπόλοιπα όχι.

Από την άλλη...

Έχει βγει ΕΔΩ και 1 μήνα ανακοίνωση, που λέει τα αυτοκίνητα και τα πακέτα που θα χρειαστείτε. Ακόμα και στο Forum υπάρχει μήνυμα με κόκκινα γράμματα που γράφει το τι θα χρειαστείτε. Πριν λίγο καιρό τα είχε προσφορά όλα! Ενδεικτικά ο Σπύρος Μποζινάκης αγόρασε ΟΛΑ τα πακέτα που θα χρειαστείτε με 15 Ευρώ όταν είχε τις προσφορές!

Τέλος και χωρίς να θέλω να παρεξηγηθώ, απλά έτσι το βλέπω... Μόνο εγώ βλέπω παράλογο που δηλώνετε συμμετοχή και δεν έχετε τα απαραίτητα αρχεία για να μπείτε στον σέρβερ; Υποτίθεται σε μία βδομάδα και 2 μέρες έχετε αγώνα και σε λίγο τελειώνουν και οι διαδικασίες για τις ομάδες. Δεν έχετε δοκιμάσει να μπείτε σέρβερ με τα αμάξια που δηλώσατε δοκιμαστικά; :salute
"People never change. They just become more of who they really are." -Dr.House

Άβαταρ μέλους
Silkman
Διαχειριστής
Διαχειριστής

Δημοσίευση από Silkman » Δευ Ιαν 08, 2018 1:37 am

24ς Δεκεμβρίου στις 10:59 το πρωί, στο facebook, ανακοινώθηκαν τα αυτοκίνητα που θα χρησιμοποιηθούν στο πρωτάθλημα.(αναφέροντας και απο ποιο πακέτο του asseto ειναι το κάθε ένα).

Έκτοτε, κάθε μέρα, μέχρι και σήμερα στο scroll πάνω πάνω στο φόρουμ βρίσκεται καθημερινά η πλήρη λίστα με τα απαιτούμενα αυτοκίνητα (μαζί με την ονομασία του κάθε πακέτου).

Μέχρι 4ς Ιανουαρίου το steam είχε προσφορές για τα πακέτα του asseto.

Προσωπικά δεν είχαν καν το asseto για να καταλάβεις και με 26 ευρώ πήρα όλα οσα χρειάζονται για το πρωτάθλημα (Το asseto και όλα τα πακέτα). Ο Γιούργαλης πx που δεν εχει για παράδειγμα το απαιτούμενο Porshce pack θα το έπαιρνε με 2,99€ (τυχαίο παράδειγμα).

Επομένως για να απαντήσω στην ερώτηση σου και με όλο το σεβασμό, λογική δεν έχει να δηλώνεις συμμετοχή σε ένα πρωτάθλημα το οποίο 15 ημέρες πριν το ποστ σου σε είχε ενημερώσει για το τι θα χρειαστεί επακριβώς να έχεις εγκατεστημένο στο Pc σου προκειμένου να πάρει μέρος και 15 ημέρες μετά να λες στην διοργάνωση οτι δεν έχει λογική αυτό που ζητάει. :salute

Απο εκει και πέρα, φυσικά και δεν είσαι υποχρεωμένος να δώσεις ούτε ένα ευρώ :)

Ξέρουμε όλοι οτι στην Ελλάδα, οπως μας κάνανε, μετράμε και τα 0.04 λεπτά ανά σακούλα. :crazy2

Απλά θέλουμε να αρχίσετε να κατανοείτε όλα τα νέα παιδιά που μας τιμάτε με την παρουσία σας εδώ, ότι δεν πρόκειται για ενα φιλικό event που μαζευόμαστε και συννεοούμαστε τι να τρέξουμε,ποιος έχει το τάδε πάκετο, ποιος το άλλο, πότε να το τρέξουμε και για πόση ώρα, ψηφίστε τι θέλετε, ποια μέρα και αν δεν βολεύει το μεταθέτουμε για άλλη μέρα.

Διοργανώνουμε πρωταθλήματα με αυστηρούς κανόνες και αυστηρό πρόγραμμα γιατί αυτός ειναι ο μοναδικός τρόπος ανα τον κόσμο για να διοργανώσεις επίσημο πρωτάθλημα με 24ς σταθερούς (ελπίζουμε) οδηγούς ανά αγώνα.

Αυτο σημαίνει ότι δεν έχουμε σκοπό να κάνουμε μια σεζόν GT3 και τέλος, οπότε θα έχεις δώσει 10 ευρώ για ένα αμάξι που δεν πολύγουστάρεις και τα πέταξες. Έχουμε σκοπό να διοργανώσουμε και άλλη σεζόν....και άλλη σεζόν....και να την μεγαλώσουμε και να πάει πολύ παρακάτω. Επομένως τα 10 ευρώ που θα δόσεις για ένα αμάξι που δεν θα οδηγήσεις φέτος, δεν σημαίνει ότι δεν θα το χρειαστείς στο 2ο πρωτάθλημα όπου μπορεί να βρεθείς σε άλλη ομάδα πχ.

Αυτή ειναι η λογική για όλα αυτά τα πακέτα, συν του ότι όλα αυτά τα πακέτα περιλαμβάνουν και ενα σωρό αλλα αμάξια που δεν χρησιμοποιούνται στην 1η σεζόν, αλλά μας δίνουν τη δυνατότητα ως διοργανώτρια αρχή, αλλά και στους οδηγούς που τα αγόρασαν για να πάρουν μέρος, να μπορούμε να διοργανώσουμε και κάτι διαφορετικό στην πορεία.
Πιστεύω τώρα να μπορείς να δεις την λογική πίσω απο τα πακέτα που διάλέξαμε
Φιλικά πάντα, Λευτέρης.
:salute
All right!!... Τhey're on our left, they're on our right, they're in front of us, they're behind us... they can't get away this time!

Άβαταρ μέλους
v.klironomos

Δημοσίευση από v.klironomos » Δευ Ιαν 08, 2018 7:23 am

φυσικα και καταλαβαινω τη λογικη του πρωταθληματος και σε οτι λες συμφωνω αλλα σχεδον καθε μερα μπαινω με το bmw σε σερβερ που εχει το Porsche και το ferrari!αφου εχω το bmw απο Gt3, εχω content(προς το παρον) αρα θα επρεπε να με αφησει να μπω!

Άβαταρ μέλους
Silkman
Διαχειριστής
Διαχειριστής

Δημοσίευση από Silkman » Δευ Ιαν 08, 2018 2:54 pm

Bαγγελη ξανατσέκαρε προσεκτικά ότι έχεις ΟΛΑ τα αυτοκινήτα απο το κάθε πακετο όπως τα παρουσιάζει η λίστα επάνω. Εαν όντως τα έχεις όλα τότε να κοιτάξουμε τι άλλο μπορεί να σε εμποδίζει απο το να συνδεθείς. Κάνε ενα πολύ προσεκτικό τσεκ πάλι και πες μας..
All right!!... Τhey're on our left, they're on our right, they're in front of us, they're behind us... they can't get away this time!

Άβαταρ μέλους
v.klironomos

Δημοσίευση από v.klironomos » Δευ Ιαν 08, 2018 3:09 pm

καλα τωρα δεν εχω επιλογη!ειχα παρει το Porsche και το ready too race στην εκπτωση να τα δω ουτως η' αλλως ε τωρα θα παρω και το ferrari να ειμαι κομπλε να μην ενοχλω αλλο με τη γκρινια μου!χαχα! :behave
θα προσπαθησω να μπω το βραδυ παλι αλλα πιστευω θα ειμαι ενταξει!

Άβαταρ μέλους
Silkman
Διαχειριστής
Διαχειριστής

Δημοσίευση από Silkman » Δευ Ιαν 08, 2018 3:20 pm

Δεν ενοχλείς, δεν είναι γκρίνια. Λέγετα feedback και απο τη στιγμή που είναι κάτι ολοκαίνουργιο για εμας μας ενδιαφέρει να μας λέτε την άποψη σας για τα πάντα και να υπάρχει επικοινωνία γιατί έτσι μονο διασφαλίζεται η βιωσιμότητα του όποιου εγχειρήματος :salute

gorginho

Δημοσίευση από gorginho » Δευ Ιαν 08, 2018 5:00 pm

Παιδιά καλησπέρα και από εμένα! Είναι online ο server? Γιατί δεν μπορώ να τον βρω! Έχω όλα τα πακέτα εκτός από το Japanese pack... Και έχω κατεβάσει και την πίστα Paul Richards... Ευχαριστώ!

Άβαταρ μέλους
Schumi
Πρωταθλητής
Πρωταθλητής

Δημοσίευση από Schumi » Δευ Ιαν 08, 2018 5:33 pm

Server is Up again!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Πρωτάθλημα GT3”