Δηλώσεις αγώνων

Άβαταρ μέλους
Silkman
Διαχειριστής
Διαχειριστής

Re: Δηλώσεις αγώνων

Δημοσίευση από Silkman » Πέμ Φεβ 08, 2018 10:06 am

tsaknis έγραψε:
Πέμ Φεβ 08, 2018 9:52 am
Ξεκινώντας, θελω να πω ένα μπράβο στα παιδιά για τη μετάδοση. Πέραν του αρχικού προβλήματος με τον ήχο, ήταν άψογοι.
-Λευτέρη έκλαψα με τον χορό των μηχανικών στα πιτ. :salute
Mα ήταν τόσο προφανές τι κάνανε!!... :lol :lol
All right!!... Τhey're on our left, they're on our right, they're in front of us, they're behind us... they can't get away this time!

Άβαταρ μέλους
wargasm

Re: Μίχας - Audi - Silverstone GP

Δημοσίευση από wargasm » Πέμ Φεβ 08, 2018 12:42 pm

SotirisM έγραψε:
Πέμ Φεβ 08, 2018 6:09 am
κυνηγώ τον Δάρα. Βγαίνει εκτός στην έξοδο της Copse, περνάω και μπαίνει άτσαλα στην πίστα κλείνοντας επάνω μου
Σωτηρη καλησπερα!
Το ξερω πως δεν υπαρχει ποιο σπαστικο απο το να σου χαλανε τον αγωνα, το εχω ζησει.
Απλα θα ηθελα να ενημερωσω πως βγηκα εκτος αφου εχασα τα φρενα, αλλα πατωντας στο πρασινο στη συνεχεια του kerb, με γυρισε, με αποτελεσμα να χασω τον ελεγχο και να ξαναμπω στην τροχια σου αθελα μου φυσικα μη εχοντας τον ελεγχο.
Φυσικα οτι θες πιστευεις, γι'αυτο εχουμε και τα report. :fimotro :D
Καλους αγωνες!

SotirisM

Δημοσίευση από SotirisM » Πέμ Φεβ 08, 2018 2:04 pm

wargasm έγραψε:
Πέμ Φεβ 08, 2018 12:42 pm
Σωτηρη καλησπερα!
Το ξερω πως δεν υπαρχει ποιο σπαστικο απο το να σου χαλανε τον αγωνα, το εχω ζησει.
Απλα θα ηθελα να ενημερωσω πως βγηκα εκτος αφου εχασα τα φρενα, αλλα πατωντας στο πρασινο στη συνεχεια του kerb, με γυρισε, με αποτελεσμα να χασω τον ελεγχο και να ξαναμπω στην τροχια σου αθελα μου φυσικα μη εχοντας τον ελεγχο.
Φυσικα οτι θες πιστευεις, γι'αυτο εχουμε και τα report. :fimotro :D
Καλους αγωνες!
Καλησπέρα Γιώργο!

Εκείνη τη στιγμή, σε είδα να γυρνάς με γωνία πάνω μου ενώ άνοιγα την τροχιά μου από εσένα, αφήνοντάς με την απορία του πώς, τί και γιατί. Έχουμε βρεθεί πολλές φορές μαζί στις πίστες και απόρησα. Βλέποντας μετά το replay,
ψύχραιμα πάντα(βλέπω πάντα και το onboard του άλλου για να έχω πλήρη αντίληψη και της δικής του οπτικής), κατάλαβα ότι μπήκες πολύ απότομα στο γκάζι, μήπως και μπορέσεις να κερδίσεις τα χαμένα και γι αυτό χρησιμοποίησα τον όρο "άτσαλα".

Γενικά με τα reports είμαι ή θα 'θελα να είμαι φειδωλός. Καταλαβαίνω πως μπορεί να υπάρξει σε όλους μας μια άτυχη στιγμή. Βέβαια αν κάτι είναι πολύ επικίνδυνο/σοβαρό ή γίνεται κατ' επανάληψη δεν περνά απαρατήρητο. Και ένας ακόμη λόγος που τα ανέφερα ήταν για να ανταλλάξουμε και απόψεις γι αυτά και να αντιληφθούμε τι πήγε στραβά. Το θεωρώ αρκετά σημαντικό να μπορούμε να τα συζητάμε αυτά, ώστε να αντιλαμβανόμαστε τα λάθη μας ή όχι. Βέβαια όπου όπου δεν πίπτει λόγος πίπτει και ράβδος! :P

Κωστας Καραφωτιας

Δημοσίευση από Κωστας Καραφωτιας » Πέμ Φεβ 08, 2018 2:16 pm

Με την σειρά μου να δώσω συγχαρητήρια στην διοργάνωση, έχετε κάνει καταπληκτική δουλειά! Επίσης Συγχαρητήρια στον κοντογιαννη για την εξαιρετική επίδοση και στους 3 αγώνες μέχρι στιγμής! Μας κάνεις όλους να κοιτάμε μπροστά και να προσπαθούμε για βελτίωση!
Δύο λόγια για τον αγώνα τώρα, αρχικά καλός ο ρυθμός στο practice, αρκετές προσδοκίες για τον αγώνα, Ευχάριστη η 4η θέση στο qualy. Άριστη θερμοκρασία για soft γόμα στον αγώνα. Καθαρή εκκίνηση και Κ1 προσπερασμα στον Συλλαιο στην Κ4, δεν κράτησε για πολύ η χαρά αφού πήρε άμεσα την θέση πίσω στην Κ5 στα φρένα. Από εκεί και πέρα αγκαζε με τον Τσακνη και τον Γαλανοματη να μας κλείνει το μάτι στο +1.5 πίσω σας. Στον 15 γύρο μπαίνω στα Πιτ με σκοπό να βγω μπροστά και να μην χάσω θέση. Εδώ κάνω το λάθος και επιλέγω τα medium! Βγαίνω από τα πιτ και το κατάλαβα στην Κ2 που εκεί τελείωσαν όλα, +3 δευτερόλεπτα στον γύρο με κρύα λάστιχα να πασχιζω να το κρατήσω εντός πίστας! Κρίμα γτ πιστεύω θα είχα υπέροχες μάχες με Συλλαιο Γαλανοματι.
Πάμε γερά για τον επόμενο αγώνα που ελπίζω να είναι με full grid για περισσότερες μάχες και απόλαυση! Συγχαρητήρια σε όλους τους οδηγούς.

Άβαταρ μέλους
wargasm

Δημοσίευση από wargasm » Πέμ Φεβ 08, 2018 3:42 pm

SotirisM έγραψε:
Πέμ Φεβ 08, 2018 2:04 pm
wargasm έγραψε:
Πέμ Φεβ 08, 2018 12:42 pm
...κατάλαβα ότι μπήκες πολύ απότομα στο γκάζι, μήπως και μπορέσεις να κερδίσεις τα χαμένα και γι αυτό χρησιμοποίησα τον όρο "άτσαλα".
Αυτό συνέβη, βγαίνοντας εκτός, σκέφτηκα να χάσω όσο το δυνατόν λιγότερο χρόνο, έχοντας ξαναβγεί εκεί στη προπόνηση δεν ήταν ιδιαίτερα επικίνδυνο σημείο να μπεις στο Γκάζι, ωστόσο το πάτησα παραπάνω από όσο έπρεπε και έγινε το κακό.
:roll:

Άβαταρ μέλους
Kostas Galanomatis
Πρωταθλητής
Πρωταθλητής

Δημοσίευση από Kostas Galanomatis » Πέμ Φεβ 08, 2018 6:13 pm

tsaknis έγραψε:
Πέμ Φεβ 08, 2018 9:52 am
Προσπαθώντας να ελέγξω αν έχω βάλει το σωστό καύσιμο στην wellington straight έχασα την συγκέντρωση μου και ξεκίνησα να φρεναρω 50μ πριν το σημάδι μου..
Αυτο επέτρεψε στον Κώστα να μου κάνει ένα τρομερό προσπερασμα στην είσοδο της maggots.
Από κει και πέρα ξέροντας ότι το δυνατό στοιχείο της φερραρι ειναι η διαχείριση ελαστικών και τα φρένα, έβαλα το κεφάλι κάτω και προσπάθησα να ακολουθήσω.
Φτάνοντας έκανα μια αποτυχημένη προσπάθεια για προσπερασμα στην Stowe χωρίς αποτέλεσμα.
Δυστυχώς η φερραρι ειναι πραγματικά ψόφια από την μέση της ευθείας και μετα...
Ναι στην Wellington πιστεύω, κόλλησα αρκετά και στην δεξιά πριν την παλιά ευθεία εκκίνησης-τερματισμού πήρα Late Apex και το Recovery από την στροφή ήταν πάνω-κάτω ίδιο. Μόλις έβαλα 4η-5η η διαφορά έκλεισε. Έκανα άσε όταν έκλεισες την εσωτερική και ξανά πάτησα γκάζι αλλά το άφησα και επικεντρώθηκα να δω που θα φρενάρεις. Ωστόσο, αποφάσισες να μπεις πολύ βαθιά στα φρένα στην Copse και εγώ πάτησα τα φρένα λίγοοοο πιο νωρίς από εσένα και εκεί είπα:"Έχει εσωτερική, πάτησε τα φρένα θεόβαθια οπότε δεν θα το κρατήσει, θα έχει χάλια έξοδο." Οπότε τοποθέτησα το αυτοκίνητο πάνω στο κερμπ, άφησα το γκάζι πάνω στο κερμπ για να με γλιστρήσει λίγο και μετά ΤΕΡΜΑΑ κάτω μόλις πέρασα το κερμπ. Εκείνη την στιγμή κατάλαβα, ότι είχα κάνει προσπέρασμα πριν βρεθώ πλάι σου. Από εκεί και πέρα όπως σου είπα. Επικεντρωνόμουν στις εξόδους. Σκοπός μου ήταν να βγαίνω γρήγορα στην επιτάχυνση και να μπαίνω στις στροφές χωρίς να έχω Turbo-Lag. Το πρώτο το έκανα με Late Apex το άλλο το έκανα με διαδοχικές γκαζιές. Μετά την 4η ταχύτητα άνοιγα την διαφορά στα φρένα και μέσα στις στροφές μου την έκλεινες! Ευτυχώς είχα το ΤΑΝΚ όπως το αποκάλεσε ένα παιδί και το έβαζα στους τελευταίους γύρους με τέτοιο τρόπο ώστε να μην έχεις χώρο να περάσεις από πουθενά μόνο από πάνω... :crazy3
"People never change. They just become more of who they really are." -Dr.House

tsaknis

Δημοσίευση από tsaknis » Πέμ Φεβ 08, 2018 6:55 pm

Ακριβώς έτσι έγινε...
Ακομα ψάχνω τα πατήματα μου στην πίστα γιατί η εμπειρία μου ειναι σχετικά μικρή...

Γενικά έπαιξες παααρα πολυ έξυπνα, κρίμα που με πέρασες τόσο γρήγορα.

Άβαταρ μέλους
GBratsos
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από GBratsos » Πέμ Φεβ 08, 2018 8:13 pm

Καλησπέρα σε όλους.

Συγχαρητήρια στους συμμετέχοντες για την απόδοσή τους αλλά και στο βάθρο.

Θα σας πω κι εγώ για τον αγώνα μου. Ευχαριστώ πολύ όλους όσους συμμετείχαν στο practice (once more). Ακολουθεί μεγάλο κείμενο και δεν ζητάω συγγνώμη γιατί είναι θέμα ψυχολογικό το aftermath σε κάθε αγώνα για μένα. :crazy2

Practice:
Χωρίς ίντερνετ όλο αυτό τον καιρό έκανα προπόνηση με default setup και solo ή με botakia για να συνηθίσω λίγο τον κόσμο στην πίστα. Την πίστα την έχω ξαναδεί σε combo από τα παιδιά από το Greek Gathering (thelab.gr) αλλά τα είχα κάνει μαντάρα εκεί. Διάλεξα το Mercedes γιατί μου έδωσε την εντύπωση ότι είναι ένα στιβαρό και με καλά φρένα αμάξι και δεν θα δημιουργήσω τόσα προβλήματα στον αγώνα. Τρίτη βράδυ λοιπόν μπαίνω στο server κάνουμε το practice και παίρνω έγκριση αγώνα με επιφύλαξη. Το αμάξι έβγαζε υπερβολική υποστροφή (μούτρααααα μούτρααααα) και δεν ένιωθα πολύ καλά έχοντας δοκιμάσει και άλλα setup από το ίντερνετ. Εκεί ήρθε ο Δημητριάδης και έσωσε την κατάσταση μετά το practice μεταμορφώνοντας το αυτοκίνητο σε ένα στριφτερό άγγελο. Ευχαριστώ μαστορά μου!
Πανευτυχής λοιπόν έχω πάρει τα πάνω μου για τον 1ο επίσημο αγώνα μου σε πρωτάθλημα πίστας και σε μεγάλη κατηγορία.
Την ημέρα του αγώνα είχα μείνει σπίτι με άδεια από τη δουλειά περιμένοντας τον ΟΤΕ όπου και ήρθε και κάνοντας προπόνηση να φορέσω κάπως το νέο setup. Δοκιμές με soft έκαιγαν το μπροστά αριστερά ελαστικό, με medium καλύτερα και ο χρόνος μου έφτασε στο 2:04"0.

Qualify:
Πάμε στα qualify με περίσσια χαρά φορτώνω βενζίνη για 10 λεπτά καθώς ξέρω ότι δεν θα βγάλω γύρο νωρίς και κάπου στον 4ο-5ο γύρο πετυχαίνω το 2'04'700. Ήθελα 2'04"00 αλλά δεν πειράζει λέω καλά θα είσαι. Αμ δε... Σκάνε από το πουθενά κάτι 2:03'00 από οδηγούς που δεν είχα δει στο practice (SuperNovaGR κλπ) και μου πέφτουν τα σαγόνια.

Race:
Έχοντας δουλέψει στα Qualify με τα soft όπως και όλη τη μέρα ξέρω ότι αυτά μάλλον θα είναι και η επιλογή μου για τον αγώνα. Τελικά όμως 20 δευτερόλεπτα πριν τον αγώνα αποφασίζουμε όλοι στη Mercedes να βάλουμε τα medium και εκεί έρχεται η ξενέρα της ζωής μας. Σβήνουν τα φώτα έχω μια πολύ ωραία εκκίνηση αποφεύγω και το ανάποδο Nissan GTR στην αρχή (ή περνάω από μέσα του με μια ελαφριά κίτρινο της μπανάνας ζημιά) και συνεχίζω πανευτυχής. Βλέπω μπροστά μου τον Σωτήρη έντρομο να φέρνει τετακέ (πεθαίνω στα γέλοια) και είμαι γεμάτος ενέργεια να συνεχίσω. Μετά από λίγο στα μέσα του αγώνα βλέπω και μια Porsche τετακέ δεν ξανακρατήθηκα. Τα λάστιχα όμως ήταν μόνιμα μπλέ, το αμάξι πήγαινε πάνω σε 4 σφουγγάρια που πάλευαν να ζεσταθούν. Έτσι λοιπόν γυρνάγαμε ομαδικά η Mercedes 2'05'500 - 2'07"00 :zombie :zombie και μας προσπερνούσαν σταματημένους. Έπαιξα λίγο άμυνα με τον Γκελτσίδη (Άγγελε σωραίος και στην πίστα) αλλά μετά δεν είχε νόημα όποιος ερχόταν περνούσε κύριος. Εδώ θα παραδεχτώ δημόσια ότι ο Σωτήρης πήρε το αίμα του πίσω καθώς ψάρωσα και έκανα δεξιά όταν ερχόταν παίζοντάς μου τα φώτα γιατί νόμιζα ήταν ο Lylankor (έχοντας συνηθήσει από τους αγώνες στο Thelab.gr). :behave :behave

Το παράθυρο των pits άνοιξε λίγο πριν τα περάσω και έπεσα με τα μούτρα παίζει να ήμουν ο 1ος που μπήκε. Άλλαξα λάστιχα βρήκα την υγειά μου. Υπερβολικές θερμοκρασίες για το μπροστά αριστερά αλλά δροσιζόταν στις ευθείες. Από εκεί και πέρα δεν είχα μάχες, βολτούλα ο αγώνας και δεν είχε και καλό καιρό.

Προσωπικός μου στόχος ήταν να τερματίσω τον αγώνα, χωρίς να προκαλέσω ατυχήματα όπως στο παρελθόν και ιδανικά να τερματίσω 10ος ή να φτάσω τον Βαγγέλη Κληρονόμο και να έχουμε κάποια μάχη καθώς είχα πάθει πλάκα που μπήκε στο Practice την Τρίτη και έκανε κάτω από 2'04"00.
Πέτυχα το 1ο, απέτυχα στο 2ο παταγωδώς.

Πανηγύρισα στα χώματα γιατί ήθελα να βρομίσω το αμάξι λίγο. Θα με φωνάζουν φλώρο πίσω....

Next stop Brands Hatch δεν ξέρω καν που πέφτει και πως είναι αλλά άκουσα ότι είναι δύσκολη και περίεργη πίστα. Θα δώσω χρόνο και προπόνηση για να προσπαθήσω να είμαι πιο ανταγωνιστικός και όχι στο ενδιάμεσο group οδηγών όπως το έχω σχεδιάσει αυτή τι στιγμή το grid στο μυαλό μου.

Aftermath:
Από τον 1ο μου επίσημο αγώνα σε πίστα έμαθα ότι:
- Στα τελευταία 20 λεπτά είχα βαρεθεί.
- Στα τελευταία 10 λεπτά ζαλιζόμουν από το γύρο γύρο.
- Έχω σκουριάσει υπερβολικά πολύ τα τελευταία 2 χρόνια.
- Έχω να μάθω πολλά για την στρατηγική και την αντιμετώπιση αγώνων πίστας.
- Οι αγώνες πίστας σίγουρα έχουν να μου προσφέρουν πολλά σαν οδηγό.
- Χρειάζομαι δουλειά, δουλειά δουλειά.

P.S.:
ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ στα παιδιά της live αναμετάδοσης για τη δουλειά που έκαναν να έχει μετάδοση ο αγώνας και το συγκεκριμένο πρωτάθλημα γενικά. Πέραν από το χρόνο και ξενύχτια που επένδυσαν οι ΣΥΝΗΘΕΣ ΥΠΟΠΤΟΙ, επενδύθηκε και χρήμα για άλλη μια φορά που είναι η vdsl που έβαλε ο Λευτέρης γι' αυτό το σκοπό και μόνο. :salute για την άλλη μια υπέρβαση για την F1aXion που κάνεις. :salute :salute
Μην το παίρνετε σαν στάνταρ ότι υπάρχει και live κάλυψη, ΣΤΗΡΗΞΤΕ την για να υπάρξει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Όσο μου άρεσε να οδηγώ τόσο και λίγο παραπάνω μου άρεσε η αναμετάδοση. Αν βαρεθείτε πολύ το Λευτέρη μου λέτε!
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
:helloo :helloo :helloo
From simracing to real rallies!
Bratsos Racing Team - Peugeot 205 F2000

-- rallydiaries.eu
- fb.com/rallydiaries
- instagram.com/rally_diaries
- youtube.com/rallydiaries
-----------------------------
- bratsaki.eu
- fb.com/geobratsos
- twitch.tv/bratsaki

Άβαταρ μέλους
asteroulis

Δημοσίευση από asteroulis » Παρ Φεβ 09, 2018 9:51 am

Εμεις στην Porsche εχουμε κοινό παρονομαστή την εκτίμηση για το αυτοκινητό μας και την υψηλή αγωνιστική ετοιμότητα της Γερμανικής φίρμας. Δεν ειναι τυχαίο που τόσα χρόνια στις πίστες η Porsche πρωταγωνιστεί σταθερά.

Αυτό που δεν επίσης εχουμε κοινό είναι η άγνοια του πως να διαχειριστούμε την επιτυχία της δημοσιότητας. Αυτό μας έχει οδηγησει σε υπερβολικό άγχος το οποία αποτυπώνεται στα αποτελέσματα της ομάδας.

Σαν ομάδα η παρουσία μας στη Silverstone κρινεται μη ικανοποιητική , καθώς μετά την πρώτη θέση για τους τρεις οδηγούς μας (ταυτόχρονος τερματισμος) δεν υπάρχει άλλος στόχος αποδεκτός.

Όσον αφορά εμένα προσωπικά , γράφτηκαν πολλά στο ξεκίνημα της φετινής σεζόν. Πολλοί είπαν οτι ξόφλησα , τα γέρικα άλογα τα σκοτώνουν , οτι δεν θα επιστρέψω στους τίτλους , οτι για τα λεφτά πήρα το συμβόλαιο , πως μετά το ατύχημα στο θαλάσσιο σκί δεν θα μπορέσω να ξυπνήσω από το κώμα , πως η εικονική πραγματικότητα δεν μπορει να αντικαταστήσει το πραγματικό -wrongfov- τριπλόθονο , οτι ειμαι trysexual , κτλ.
Όμως τερματισα και ελπίζω να σταματήσει η λάσπη.

Guten Morgen! :beer

Άβαταρ μέλους
Silkman
Διαχειριστής
Διαχειριστής

Δημοσίευση από Silkman » Παρ Φεβ 09, 2018 10:30 am

Αυτό είναι...δίνε μας ρεπορτάζ!! Κeep posting!!!!!
All right!!... Τhey're on our left, they're on our right, they're in front of us, they're behind us... they can't get away this time!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Πρωτάθλημα GT3”