Όριο Ταχυτητας στα Pit

Κωστας Καραφωτιας

Re: Όριο Ταχυτητας στα Pit

Δημοσίευση από Κωστας Καραφωτιας » Σάβ Μαρ 03, 2018 1:19 pm

Kostas Galanomatis έγραψε:
Παρ Μαρ 02, 2018 7:45 pm

Λέω εντάξει, το πήρε το μάθημα του δεν θα το κάνει στον αγώνα. Και βλέπω Live στον αγώνα να ξανά-επιχειρεί βούτες στα φρένα. Συγνώμη αλλά αυτό δεν είναι θέμα κάποιου Plugin, αλλά θέμα βιασύνης και νοοτροπίας.
Συγνωμη,αλλα δεν καταλαβαινω για ποιο συμβαν αναφερεσε!Σίγουρα δεν έχω την εμπειρία που έχουν κάποια άλλα παιδιά στο Online αλλα κάθε φορά προσπαθώ για το καλήτερο και βλέπω διαφορά αγώνα με αγώνα.Παντως βούτες στα φρένα οπως λες,δεν εκανα σε καμία περίπτωση! Θα μπορούσες να γινεις πιο συγκεκριμένος? Επισης ενα επίσημο δοκιμαστικό πριν απο κάθε αγώνα πιστευω θα βοηθούσε αρκετά εμάς που έχουμε λιγότερη εμπειρία.

Lylankor

Δημοσίευση από Lylankor » Σάβ Μαρ 03, 2018 2:19 pm

Παιδιά όλοι τα ίδια λέτε πάνω κάτω και δεν το καταλαβαίνετε :P Λοιπόν, όσοι προτείναμε το helicorsa είναι για έναν απλό λόγο, να μην γίνονται λάθη γιατί "δεν σε είδα", γιατί θυμάμαι είχαμε τέτοια συμβάντα ειδικά στους πρώτους αγώνες. Τίποτα άλλο. Πιθανώς πολλοί τρέχετε με 3 οθόνες η σε τηλεοράσεις και με ακουστικά και έχετε αρκετά καλή ιδέα του τι γίνεται γύρω, αυτός που είναι σε 23" και δεν βλέπει ουτε τους καθρέφτες του αυτοκινήτου του στο πεδίο όρασής του δεν είναι δυνατόν να έχει ίδιο spatial awareness γιατί απλά παίρνει λιγότερη πληροφορία. Αυτός καλά θα κάνει να έχει και virtual mirror on πχ, μόνο για αυτό το ανέφερα.

Για τα Ferrari, χωρίς να έχω δεί τα συμβάντα που αναφέρθηκαν για βουτιές, να πώ οτι γενικά φρενάρουν πιο βαθιά (τουλάχιστον σε σχέση με το R8), και σε συνδυασμό με κάποια απειρία σε close racing που μπορεί να σε κάνει να χάνεις τα σημάδια κλπ, γίνονται λάθη. Δεν νομίζω κανένας να πήγαινε να βουτήξει με 3 αυτοκίνητα μπροστά πχ. Και εδώ χρειάζεται αυτό ακριβώς που λέτε, στο server και εξάσκηση close racing. Και εγώ έχω τρέξει τόσους γύρους μόνος μου τελευταία που έχω σκουριάσει... :banana

Το plugin που μας χάλασε τον αγώνα πιστεύω θα ήταν σχετικά απλό να ρυθμιστεί ώστε απλά να κάνει log και να μην έχει δυνατότητα να επιβάλει penalties. Αλλά πραγματικά και να μην χρησιμοποιηθεί είναι αρκετά ασήμαντο πιστεύω.

Άβαταρ μέλους
Schumi

Δημοσίευση από Schumi » Σάβ Μαρ 03, 2018 4:17 pm

Ο σερβερ ειναι στημενος ετσι ωστε μεχρι και την μερα του αγωνα να μπορειτε να πατε σε Race. Εαν μαζευεστε ατομα μεσα και θελετε να κανετε δοκιμες στις εκκινησεις και τις κοντινες μαχες που υπαρχουν σ αυτο το σημειο μπορειτε.
Μεχρι και την ημερα του αγωνα ο σερβερ επιτρεπει να κανουν Join σε ολες τις διαδικασιες, την ημερα του αγωνα οχι.

Οσοι θεωρειτε οτι εχετε προβλημα και θελετε να κανετε practice αυτο το κομματι ρωτατε αυτους που ειναι μεσα και το γυρνατε.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Πρωτάθλημα GT3”