Δηλώσεις Αγώνα

Q: 15mins και R: 60mins +1Lap.

Συντονιστής: GT Admins

Άβαταρ μέλους
Schumi

Δηλώσεις Αγώνα

Δημοσίευση από Schumi » Πέμ Δεκ 06, 2018 12:32 pm

Εδώ μπορείτε να κάνετε τις δηλώσεις για τον αγώνα της Monza.

polemarhos

Δημοσίευση από polemarhos » Πέμ Δεκ 06, 2018 6:05 pm

Πρώτη νικη για φετος με την Πορσε.

Στο Q, εδωσα ο,τι ειχα και καταφερα να κλεψω την 2η θεση απο τον Κουτιανουδη στο νήμα.

Στον αγωνα, ξεκινησα καλα...Και ερχομαστε στο συμβαν. Τα πραγματα ειναι απλα...Ο καθενας εχει την γνωμη του και δεν θα το αναλυσω εδω. :)

Μετα μαχη με Κουτιανουδη, περασα, εφυγα μπροστα καθως ηξερα πως μπορουσα να κινηθω γρηγορα και τελειωσε ο αγωνας.

Paris Koutianoudis

Δημοσίευση από Paris Koutianoudis » Πέμ Δεκ 06, 2018 7:51 pm

Πηγαινοντας στη monza ηξερα οτι δεν θα ειναι ευκολος αγωνας μιας και τα mclaren δεν εχουν τελικη. Πιστευα πως θα με περνανε σαν σταματημενο τα lamborghini και τα porsche στις ευθειες. Ξεκινωντας με το Q καταφερα τον τριτο καλυτερο χρονο στο grid κατι που δεν περιμενα. Εκκινηση και ολα καλα, φτανουμε στην κ1-κ2, περναμε οι τρεις πρωτοι μια χαρα, πισω γινοταν το χαος και μπροστα μου υπαρχει μαχη των 2 πρωτων οπου κατεληξε σε τρακαρισμα δινοντας μου την πρωτια, με τον σαραντιδη επειτα να με κυνηγαει. Μερικα λεπτα αργοτερα γινεται το προσπερασμα, πεφτω 2ος και επειτα 3ος αφου με περασε ο γεραρδης με lambo. Λιγα λεπτα μετα ο βαρβιτσιωτης με amg κανει κινηση και με περναει στην κ2, οπου εκει τον εσπρωξα λιγακι εξω (sorry Nick) και κατεληξε να χασει 2 θεσεις. Μεχρι τα πιτ δεν υπηρχε καποιο δραμα στον αγωνα μου :salute
Μετα τα πιτ ειχα πισω μου μια αλλη lambo του γκελτσιδη αυτη τη φορα να με κυνηγαει για αρκετους γυρους. Στους τελευταιους γυρους ο βαρβιτσιωτης καταφερε να περασει τον γκελτσιδη και εμενα και να βγει 3ος και εγω 4ος σε μια πιστα που δεν ηταν για τα mclaren.
Αυτα απο εμενα για μονζα, παμε αμερικη ξανα και daytona αυτη τη φορα :popcorn

Άβαταρ μέλους
Kostas Galanomatis

Δημοσίευση από Kostas Galanomatis » Πέμ Δεκ 06, 2018 11:10 pm

Μπορεί αν ξεκινούσα από μπροστά να είχα πιθανότητες για κάτι καλό αλλά με όλα αυτά που έχουν γίνει συμπλήρωσα τους πόντους ποινής οπότε πάρε :behave BOTG. Και πάω να ξεκινήσω και βλέπω μπροστά μου το Transit να πούμε και λέω εδώ είμαστε...Ξεκινήσαμε από τώρα MultiClass αλλά εντάξει, ήταν οφθαλμαπάτη...Όπως και η εκκίνησή μου. Στην πραγματικότητα δεν εκίνησα καθόλου. Οφθαλμαπάτη ήταν και η επαφή του Κοντογιάννη με του Πολέμαρχου...Ήμουν ανάμεσά τους και τους ακούμπησα και τους 2. Οφθαλμαπάτη ήταν και ο Κοντογιάννης...Οδηγούσε το Λαμποργκίνι ενώ εγώ το Audi...Ντάξει φτάνει ας μιλήσουμε και λίγο σοβαρά...
Ξεκίνησα προσεκτικά, είχα καλές μάχες με Σωτήρη Μίχα,Τάκη Σκαλτσά,Αντώνη Δαγκαλίδη και με άλλα παιδιά. Στο τέλος πέρασα και τον Σπύρο Φάκη και μπροστά μου είχα Συλλαίο και Κατέλα. Η αλήθεια είναι ότι ήθελα απλά να τους φτάσω γιατί ο αγώνας μου στο δευτερο στιντ ήταν πολύ πολύ πολύ βαρετός, οπότε ήθελα να έχω και λίγο δράση. Τους έφτασα, αλλά δεν ήθελα να εμπλακώ σε συμβάν ή να πιέσω την τύχη μου αφού τα λάστιχα είχαν αρχίσει να γλυστράνε και με 0 φτερό το λάθος ήταν πολύ εύκολο ειδικά στις Lesmo,Ascari και Parabolica. Έκατσα πίσω, έκανα κινήσεις να αγχώσω τον Κατέλα αλλά είναι "παλιά καραβάνα" οπότε έμεινα πίσω μέχρι τέλους... Πολύ σοβαρά μίλησα...
Και τι συνειδητοποιώ; Πρώτος αγώνας χωρίς επαφή...Δεν γίνεται να λήξει έτσι...Κατέλαααααα;ΚΟΥΚΟΥ!!! Του έχωσα μία να αποκτήσει μία γρατζουνιά του Λαμπο μην μείνει παραπονεμένο. Παρατήρηση,Αντιαθλητική συμπεριφορά για αυτό το συμβάν Και 200 πόντοι αφαίρεσης από την S-Licence μου. Άντε να γίνω Chef σαν τον Grosjean και τον Νικολάου... :zombie

ΒΑ-ΡΕ-ΘΗ-ΚΑ

Άβαταρ μέλους
GBratsos
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από GBratsos » Παρ Δεκ 07, 2018 10:12 am

Μετά τις μίνι διακοπές που ζήτησα από το αφεντικό, με έστειλε στα Ζαγοροχώρια να πάρω αέρα και να χαζέψω Lamborghini στη χαράδρα του Βίκου. Δύσκολη άσκηση στη Monza, καθώς είμαι ήδη προκατειλημμένος από το συμβάν με το lag πέρσι. Η περσινή δουλειά προετοιμασίας απέφερε καρπούς φέτος οπότε έκανα ένα Quali σχετικά δυνατό για το αυτοκίνητο αν και είχα δυνατότητα να πέσω πιο κάτω. Πανευτυχής λοιπόν και προετοιμασμένος για την δύσκολη εκκίνηση μπαίνω με δυνατή ψυχολογία στον αγώνα μου.

Αλλαγή στην πίεση των ελαστικών τελευταίας στιγμής και τα πράγματα δεν πήγαν όπως ακριβώς τα περίμενα στο 1ο stint. Έχω υπολογίσει να κρατήσω λάστιχα μέχρι το 32ο λεπτό αλλά τελικά μπήκα νωρίτερα καθώς δεν τα είχα πολύ εμπιστοσύνη. Είχε και κίνηση!

Ξεκινάω πολύ ομαλά στην εκκίνηση αλλά χάνω 1-2 θέσεις από τα κεντρο/πισωμήχανα που πετάχτηκαν βολίδα. K1 - K2 περνάω κύριος όπως και το επόμενο S και πάμε για τις λέσβο. Στρίβω την 1η όλα καλά πάω στην 2η πιο επιφυλακτικά λίγο αλλά εκεί μου την έριξε το Nissan και με πέταξε εκτός δρόμου. Έτσι λοιπόν άφησα όλο το grid να περάσει και ξεκίνησα το κυνήγι του τρόμου. Έχω χάσει την ψυχραιμία μου και είμαι επιθετικός σε κάθε χιλιοστό της πίστας. Αυτό σημαίνει ότι έκανα και πολλά οριακά πράγματα που είτε έβγαιναν είτε όχι. (το αμάξι πάντως ήταν φιλικό σε όλες τις καταστάσεις). Ξεχωρίζω τη μάχη μου με το Nissan του Δαγκαλίδη, με τον κλασικό πλέον Mercedes του Παπαδημητρίου αλλά και με τον 'manager' (της WayTooFast Rally Team) Τασσόπουλο στην Ascari.
Τέλος η δυναμική μάχη/άμυνα με τον Σωτήρη (που κρίμα που το έριχνε στις μπαριέρες μετά) και το δάσκαλο Τάκη όπως και η απογείωση στο S (που δεν τη κατάλαβα καθόλου) ήταν και αυτά highlights του αγώνα.

Με την 19η θέση που τερμάτισα είμαι ευχαριστημένος καθώς δεν μπορούσα να πιάσω/μειώσω τα 17sec που μας χώριζαν από το επόμενο τρενάκι αν και είχα όρεξη για λίγο παραπάνω.

Επόμενη πίστα στην Αμερική, την οποία δεν γνωρίζω καθόλου, όπως και το γύρο-γύρο για 2 ώρες. Η προετοιμασία για εκεί θα είναι δύσκολη πιο εντατική για να πιάσω τους στόχους ατομικούς και ομάδας.

Ένα άλμπουμ με φωτογραφίες που ανέβασα στα γρήγορα. Ταγκαριστείτε όσοι θέλετε και φαίνεστε στις φωτογραφίες: https://www.facebook.com/pg/geobratsos/ ... 0281268404
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GBratsos την Παρ Δεκ 07, 2018 12:31 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
From simracing to real rallies!
Bratsos Racing Team - Peugeot 205 GTi

-- rallydiaries.eu
- fb.com/rallydiaries
- instagram.com/rally_diaries
- youtube.com/rallydiaries
-----------------------------
- bratsaki.eu
- fb.com/geobratsos
- twitch.tv/bratsaki

G.Tassopoulos
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από G.Tassopoulos » Παρ Δεκ 07, 2018 10:27 am

Ο καλύτερος αγώνας μου μέχρι στιγμής. Έδωσα μάχες που έχασα η κέρδισα. Θα μπορούσα να ήμουν 2 θέσεις πιο πάνω αλλά όλα καλά. Όταν ξεκίνησαν τα q ο υπολογιστής κόλλησε και έκανα εγώ να να επανέλθω εντός χρονικών ορίων. Τελικά τα κατάφερα και έκανα και 2 χρονομετρημενους γύρους. Το χειρότερο ήταν ότι έχασα τη συγκέντρωση μου με όλο αυτό αλλά τέλος καλό όλα καλά. Στους τελευταίους γύρους είχαμε μια πολύ ωραία μάχη με τον Βασίλη Παπαδημητριου καθώς και με τους teammates μου στη WayTooFast .

Haris_Andronis

Δημοσίευση από Haris_Andronis » Παρ Δεκ 07, 2018 2:18 pm

Συγχαρητήρια για στον Πολέμαρχο για την πρωτιά της ομάδας μας!

Ο αγώνας ήταν άλλη μια απογοήτευση για μένα, αφού και πάλι δεν έχω καταφέρει να τερματίσω δίχως συμβάν.

Με τη βοήθεια της Iron Force στήσαμε το αυτοκίνητο κατεβάζοντας το χρόνο στο 1.48.383 και τα χαμόγελα ήρθαν μετά τα πολυήμερα απογοητευτικά δοκιμαστικά στο 1.50....

Πέτυχα αρκετά καλό χρόνο στο q καταλαμβάνοντας την 17η θέση ωστόσο παρόλο τις αποστάσεις ασφαλείας και τις φιλότιμες προσπάθειες μου, έπεσα στην εντελώς ακινητοποιημένη Porsche του Φάκη καταστρέφοντας την εμπρός αεροτομή μου. Βγήκα από την παράκαμψη και βρέθηκα πολύ πίσω όπου αμέσως τα παγωμένα ελαστικά και η ζημιά με οδήγησαν σε νέο ατύχημα. Το έξτρα πιτ στοπ με έριξε 1' πίσω και ενώ μείωνα σταθερά μια μερσεντές μετά από τετ α κε άρχισε να κόβει κάθετα την parabolica, με χτύπησε και με πέταξε έξω...

Σε όλο τον αγώνα ήμουν πιο γρήγορος από το τρενάκι των Μίχα - Σκαλτσά - Παπαδόπουλο τους οποίους πέρασα πολλές φορές αλλά αναγκάστηκα να τους αφήσω χώρο, λόγω μπλε σημαίας ώστε να μην επηρεαστεί η μεταξύ τους μάχη. Όπως και να 'χει αυτό με βοήθησε να αποκτήσω πολύτιμη αγωνιστική εμπειρία και έστω και έτσι βγήκε κάτι θετικό.

Θέλω επίσης να παρακαλέσω τη διαχείρηση αν γίνεται τα δημοσιογραφικά van να μετακινούνται από τη θέση που βρίσκονται αρχικώς, διότι είναι αδύνατη η σωστή ακινητοποίηση του οχήματός μου κατά τη διάρκεια του πιτ στοπ αφού πρακτικά δεν βλέπω το pit box μου και πρέπει να μαντέψω τη θέση του (mini και transit προηγούνται).

Ελπίζω στον επόμενο αγώνα να μπορέσω να σημειώσω εφάμιλλο χρόνο στο q και να έχω έναν καθαρό αγώνα.

Συγχαρητήρια και στο δημοσιογραφικό team για την άψογη κάλυψη του αγώνα !!! :banana

tsaknis

Δημοσίευση από tsaknis » Σάβ Δεκ 08, 2018 11:34 am

Πέρασε και ο εντός έδρας αγώνας, αφήνοντας συνολικά ένα πολύ καλό αποτέλεσμα για την ομάδα.

Ήξερα από την αρχή πως ήμουν οριακά στη 10αδα και συνήθως ήμουν ο πιο αργός από τα 4 Ferrari. Ξεκινήσαμε με το ίδιο base setup και οι 4, κάνοντας ρυθμίσεις ο καθένας για να προσαρμόσει τις ανάγκες του. Εγώ την Τρίτη το βράδυ κατέληξα σε κάποιες ρυθμίσεις που ήταν μεν safe αλλά δεν μπορούσα να κινηθώ όσο γρήγορα ήθελα.

Τετάρτη απόγευμα, 15' πριν το qualifying μας έδωσε ένα σεταπ ο Βελισσάρης όπου οι διαφορές ήταν εμφανέστατες και στο race pace αλλά και στον ένα γύρο

Προσεκτική εκκίνηση, πέρασα σχετικά αναίμακτα από τον χαμό της Κ1 και έβαλα πλώρη για ένα σταθερό αγώνα. Ο Σίτης ήταν αρκετά ταχύτερος και με πέρασε με ευκολία αλλά με το overcut στο πιτ στοπ κατάφερα και ξαναβγήκα μπροστά.
Από κει και πέρα είχα έναν ήσυχο αγώνα που με έφερε τελικά στην 6η θέση.

Συγχαρητήρια στον Πολ για τη νίκη αλλά και στα τηγάνια της Padella Squadra Corse που για πρώτη φορά είχαν και οι 2 έναν σχετικά καθαρό αγώνα και έδειξαν τα δόντια τους.

Ελπίζω να τα πούμε στη Daytona... :beer

Άβαταρ μέλους
ManosAE86

Δημοσίευση από ManosAE86 » Τρί Δεκ 11, 2018 1:12 pm

Περασε κι ο εντος εδρας αγωνας (ναι δεν ειναι μονο οι Φεραρραιοι Ιταλοι νταξει? :mallet ) και ηταν πανω κατω τα αναμενομενα! :banana

Δοκιμες εξαιρετικες, δυστυχως εκτος σερβερ ελεω γκριπ (διαχειριση ακουει... :salute :salute ), με ενα παρα παρα πολυ καλο σεταπ απο Αγγελο!

Ξεκιναμε Q, λιγο αγχωτικο αλλα τελικα βγηκε ενας καλος χρονος και εκκινηση απο 4η θεση, η υψηλοτερη μεχρι στιγμης στη χρονια! Διπλα και μπροστα Πολεμαρχος και Παρης, δυο θηρια του grid και οι απαιτησεις για καλη εκκινηση αυξανονται. Εκκινηση λοιπον, μια χαρα για τα δεδομενα της λαμπο, φτανουμε κ1, ενα φιλι απο πισω απ τον Βαρβιτσιωτη, οπου σταθηκα υπερβολικα τυχερος αφου ο Νικος με γυρισε αρχικα και μερα με ξαναεφερε σε σωστη θεση, εκανε και ενα ασε fair play και συνεχισαμε. Απο κει και υστερα προσπαθησα να εκμεταλλευτω τη μαχη Πολεμαρχου και Παρη κατι που δεν καταφερα και στη συνεχεια περασα τον Παρη υστερα απο καθαρη μαχη στην ευθεια εκκινησης τερματισμου. 2η θεση και ο πιο ησυχος αγωνας μακραν... Η 2η θεση afterwards εγινε 1η μετα την ποινη στον Πολ κατι που προφανως με χαροποιει πολυ αλλα αφηνει και μια πικρα αφου ουσιαστικα δεν καταφερα ποτε να τον απειλησω... Θα μου πεις that's racing μεγαλε και θα πω απλα οκ...

Πολυ πολυ χαρουμενος που ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ο Αγγελος ηταν εδω, εδειξε γιατι βγηκε πρωταθλητης περσι και γενικα επιτελους ενας αγωνας για την Padella Squadra Corse που ηταν απροβληματιστος απο ολες τις αποψεις κι ειχα κι εγω λαμποργκιναιικοι παρεα! :banana :banana :banana Πολυ σταθερη εμφανιση για αλλη μια φορα τα τηγανια που αν συνεχισουν ετσι με τα φεραρρια βλεπω να κλειδωνουν τα ακουστικα, ωραιος και ο Βαρβιτσιωτης που ηταν επισης πολυ γρηγορος και σταθερος! :salute

Ραντεβου Daytona, που ανυπομονω για να τρεξω δυο σερι ωρες αφου εδω μιλαμε για το πραγματικο endurance!!!! :salute :popcorn

SupernovaGR

Δημοσίευση από SupernovaGR » Τετ Δεκ 12, 2018 1:07 am

Monza λοιπον, μακραν η πιο βαρετη κατ εμε πιστα του ημερολογιου, αλλα αντιθετα μια που το αμαξι οχι απλα δεν υστερουσε, ισα ισα ειχε και ενα μικρο αβανταζ απεναντι στο μεσο ορο. Πολυ λιγοτερο practice απο οτι συνηθως (δεν ειχα κουραγιο για παρα πανω, εκοβα φλεβα), αλλα με σταθερο σεταπ που με βολευε το αμαξι ηταν οπλο. Τρακτερ με τα ολα του, καταπινε ferrari, κερμπ, γρασιδια, γενικα δεν ειχε θεμα με τιποτα.

Q λοιπον, και ενας πολυ μετριος γυρος με φερνει στην 7η θεση, αλλα δεν μπορουσα να εχω απαιτησεις για κατι περισσοτερο, λογω ελλειψης ανεσης σε συνθηκες hotlap.

αγωνας,πρωτη στροφη, βαζω λιγο μυτη στο πισω μερος του γεραρδη, τον γυρναω, τον ξαναχτυπαω γλυκα και μεθοδικα για να τον ξαναφερω στα ισια του, και μετα φρενακι για να τον αφησω να περασει (μονο που περασαν και αλλοι 2 μαζι, αλλα τι να κανεις ας ημουν πιο προσεκτικος). Υστερα τρεχαλα να καλυψω το χαμενο εδαφος, μαχες με παρη και αγγελο, και μια ατυχης στουκα με μια μπλε σημαια που εβγαινε απο πιτ, και σταματησε στην εισοδο της κ1 για να μην μας εμποδισει, αν και τελικα δεν ειχα καπου να παω και χτυπησαμε. Πιτ, καινουριο λαστιχο για καψιμο, και τωρα ξεκιναει η πραγματικη πρεσα, με τον αγγελο μπροστα να παλευει με τον παρη, και να πανε και οι 2 πολυ γρηγορα. Σε εκεινο το σημειο εγραψα χρονο 2 δεκατα καλυτερο απο αυτον του q μου (1 47 6) και ξεκινησα να κλεινω αποστασεις, οπου και τελικα καταφερα να περασω τη ν lambo και την mclaren, κλειδωνοντας το χαμηλοτερο σκαλι του βαθρου.

Μετριος αγωνας, ειδικα το q απογοητευτικο, καλο αποτελεσμα, αλλα παμε για daytona τωρα με 2ωρακι αντρικειο και σκληρο. Επιτελους 1 αγωνας που μαζι με τον γιαννη θα κανουμε και οι 2 q, μετα απο ποινες, botg, disconnect, ελπιζουμε σε ηθικη και βαθμολογικη ανακαμψη, η τουλαχιστον εναν απολαυστικο αγωνα σαν ομαδα. Μη λεω ομως μεγαλα λογια, practice για τωρα και βλεπουμε ;). Τα λεμε εκει :salute
Νίκος Βαρβιτσιώτης #17 VersusS Racing, Mclaren 650s GT3

Απάντηση

Επιστροφή στο “Race 05: Monza 5/12/2018”