Δηλώσεις Αγώνα

Q: 15mins και R: 60mins +1Lap.

Συντονιστής: GT3 Team

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Schumi
Πρωταθλητής
Πρωταθλητής

Δηλώσεις Αγώνα

Δημοσίευση από Schumi » Πέμ Ιαν 17, 2019 10:53 am

Εδώ μπορείτε να κάνετε τις δηλώσεις για τον αγώνα του Mugello.

Άβαταρ μέλους
Like_a_blizzard

Re: Δηλώσεις Αγώνα

Δημοσίευση από Like_a_blizzard » Πέμ Ιαν 17, 2019 11:41 am

Μετά από πολλές απογοητεύσεις σερί ο αγώνας στο Mugello ήταν, επιτέλους, ένα θετικό αποτέλεσμα. Έχοντας κάνει καλή προετοιμασία, μέσα στις λίγες μέρες που είχαμε μετά τη Daytona, κατάφερα στα Quali να πλασαριστώ σε ψηλή για τα δικά μου δεδομένα θέση, ανάμεσα στα BMW του Σερδάρη και του Μπράτσου. Συγκεκριμένα 17ος. Δε θα σας κρύψω πως το να ξεκινάω από τέτοια θέση με άγχωσε μιας κι έχω συνηθίσει να εκκινώ από την τελευταία ή την προτελευταία σειρα του grid και αυτό φάνηκε στην εκκκίνηση του αγώνα όπου έχασα τον συμπλέκτη κι έτσι έχασα 2 θέσεις. Οι πρώτοι γύροι κύλισαν ομαλά, χωρίς επαφές και με αρκετή υπομονή. Κρατούσα επαφή με τους μπροστά κι άρχισα να ξεμακραίνω απ τους πίσω. Ωστόσο (δε θυμάμαι ακριβώς σε ποιόν γύρο) στην Κ1 εντελώς απρόσμενα (και λέω απρόσμενα γιατί δεν το χε κάνει ποτέ ξανά μέχρι τότε, ούτε το έκανε ξανά στην υπόλοιπη διάρκεια του αγώνα) το αυτοκίνητο ξεκόλλησε στα φρένα με αποτέλεσμα να μου γυρίσει και να δεχτώ και χτύπημα απ τον πίσω. Εκεί τέλειωσαν όλες μου οι ελπίδες για θέση στην 15άδα. Παρ όλα αυτά δεν το έβαλα κάτω και πάλεψα για να πάρω έστω κι έναν βαθμό. Το οποίο, αν και με δυσκολία λόγω την ζημιών των οποίων επισκεύασα αλλά στο δεύτερο σκέλος του αγώνα ξαναδημιούργησα, το κατάφερα. Ήμασταν ίσως η μόνη ομάδα που τόλμησε τα soft στον αγώνα και ευτυχώς τον έβγαλαν. Ελπίζω σε ακόμα καλύτερο αγώνα στη Γαλλία.
Δαγκαλίδης Αντώνης Νο.58. Nissan-Brake Dancers

Άβαταρ μέλους
GBratsos
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από GBratsos » Πέμ Ιαν 17, 2019 8:20 pm

Καπάκι αγώνας στο Mugello. Δύσκολο πολύ με πολύ λίγη προπόνηση και με ένα σετάπ που δεν ήταν σίγουρο ότι θα βγάλει χρόνο αλλά ήταν safe. Μία ώρα πριν τον αγώνα έρχεται ο μηχανικός με προσονύμιο Malcolm Wilson (aka Βαγγέλης) και κάει δοκιμές και μας δίνει ένα αξιοπρεπέστερο setup από αυτό που έιχαμε. Ενώ στην Daytona σκίσαμε με την επιλογή για το pitstop εδώ στο Mugello τα πήγαμε κακκά έως χάλια. Πήγαμε για αλλαγή ελαστικών και βενζίνη όπως κάνουμε σε όλους τους αγώνες. Μάλλον έπρεπε να πάμε μόνο για βενζίνη.

Qualification όπου για 1η φορά βγαίνω μαζί με τους πρώτους και περιμένω στο φανάρι. Τα λάστιχα κρύωσαν δεν το περίμενα αλλά οκ μετά ζεστάθηκαν στον γύρο. Πετυχαίνω με Soft το 1:49'500 που ήταν το ρεκόρ μου με Medium στο Practice και πανευτυχής μπαίνω και ξαναβγαίνω για το extreme αποτέλεσμα που δεν ήρθε αλλά δεν με πείραξε.

Race mode:
Πολύ θετικά στον αγώνα. Καλή εκκίνηση αν και περίμενα τα Nissan να πεταχτούν καθώς την προηγούμενη μέρα σε δοκιμαστικό αγώνα έφευγαν πολύ καλά! τίποτα από αυτά δεν συνέβη και ξεκίνησε ο αγώνας πολύ ωραία κερδίζοντας αρκετές θέσεις και μπλέκοντας σε ένα τρενάκι γρήγορων όπου το λάθος ήταν επικείμενο. Εκμεταλλεύτηκα ότι μπορούσα πολύ δυναμική η μάχη μας με τον Βαρβιτσιώτη και ας καταλήξαμε στα χωράφια! ( Οι αγάπες με τα Mercedes φέτος δεν κρύβονται ανεξαρτήτου ομάδος <3 ).
Αναρρίχηση μάχες άμυνες το μαύρο Mclaren μπροστά μου το κυνηγάω το περνάω με ξαναπερνάει. Πάμε στα pit και εκεί είναι που τρώω την 1η ήττα. Μπαίνει και βγαίνει με ένα γέμισμα και μένω πίσω να περιμένω τους μηχανικούς να με κατεβάσουν και να φύγω κακκήν κακκώς να ξανακυνηγίσω τη θέση μου. Ωραίες μάχες πάλι με Mercedes κρατάω τη θέση μου γενικά και είμαι με θετικό πρόσημο πλασαρισμένος σε καλύτερη θέση. Λάθος του Τσακνή και εκεί που το εκμεταλλευόμαστε χαλαροί ο Τάκης βγαίνει εκτός πίστας με εμένα κολλημένο πίσω του όπου κάνω μανούβρα να τον αποφυγω και φέρνω τετακέ. Με περνάνε τα 3 αυτοκίνητα και την έχω πατήσει πάλι... Δεν έχω άλλη ψυχολογία να παλέψω να περάσω τα 3 αυτοκίνητα κινούμασταν σε ίδιο ρυθμό αλλά δεν.

Ο αγώνας δεν κατάλαβα πότε τελειωσε και με βρήε να κάνω donuts μαζί με τα άλλα 2 BMW μετά τον τερματισμό. Ευχαρίστηση αλλά και πίκρες από τον αγώνα. Πάμε στον επόμενο με μεγαλύτερο παράθυρο προετοιμασίας το Paul Richard. Δεν την έτρεξα πέρσι αυτή την πίστα οπότε με περιμένει πολύ δουλειά για να πετύχω τον στόχο μου σε έναν ακόμα αγώνα.

Ένα άλμπουμ με φωτογραφίες που ανέβασα στα γρήγορα. Ταγκαριστείτε όσοι θέλετε και φαίνεστε στις φωτογραφίες: https://www.facebook.com/media/set/?set ... d926dd9844

P.S Επιτέλους το έφερε πίσω ο Δαγκαλίδης... Πάμε άλλες 4 φορές έμειναν :banana :banana :banana
From simracing to real rallies!
Bratsos Racing Team - Peugeot 205 F2000

-- rallydiaries.eu
- fb.com/rallydiaries
- instagram.com/rally_diaries
- youtube.com/rallydiaries
-----------------------------
- bratsaki.eu
- fb.com/geobratsos
- twitch.tv/bratsaki

tsaknis

Δημοσίευση από tsaknis » Σάβ Ιαν 19, 2019 12:01 pm

By far ο χειρότερος αγώνας μου στην Άξιον...

Λάθη, λάθη λάθη και ακόμη λίγα λάθη.
Η στρατηγική ήταν καλή, ο ρυθμός μου χάλια και η προσέγγιση του αγώνα ακόμα πιο χάλια.
Τουλάχιστον ευχαριστήθηκα την μάχη με τον Κούλη στο τέλος!

Άβαταρ μέλους
Kostas Galanomatis
Πρωταθλητής
Πρωταθλητής

Δημοσίευση από Kostas Galanomatis » Σάβ Ιαν 19, 2019 2:26 pm

tsaknis έγραψε:
Σάβ Ιαν 19, 2019 12:01 pm
Η στρατηγική ήταν καλή, ο ρυθμός μου χάλια και η προσέγγιση του αγώνα ακόμα πιο χάλια.
Εγώ είχα καλή στρατηγική, καλό ρυθμό αλλά εκεί που πήγαινα...Τσουπ να ένας τοίχος στο δρόμο μου...
"People never change. They just become more of who they really are." -Dr.House

poloman

Δημοσίευση από poloman » Κυρ Ιαν 20, 2019 3:57 pm

Botg και ξεκιναω με μια μικρη ξενερα, αφου το αμαξι πατουσε και ειχα καλους χρονους.

Η πιστα δεν βοηθάει για προσπερασεις, οποτε η στρατηγική χωρις αλλαγη ελαστικων και προσθηκη καυσιμου φανταζε ιδανικη επιλογή, βγηκε τελικα, αλλα θεωρω απο σποντα, αν ξαναετρεχα πιθανον θα αλλαζα λαστιχα και θα εβαζα καύσιμο, γιατι;

Γιατι ενω στις δοκιμές μεταξυ μας δεν μπορουσα να περασω ευκολα αλλα mclaren, με τα αλλα αμαξια η διαφορα στις στροφες ηταν χαοτική. Στις στροφες 8-9 μπορουσα να κολλησω πισω απο τα αλλα αμαξια, και στην 12 τους περνουσα απο την εξωτερικη.

Ηταν ισως απο τους πιο απολαυστικους αγωνες που εχω κανει, με μονα λαθη στα πιτ που εχασα το box, και αμεσως μετα δεν υπολογισα τα κρυα λαστιχα και γλιστρησα,χανοντας αρκετο χρονο ωστε να ειμαι μακρια από καραφωτια και συλλαιο που πιστευω σε αλλη περίπτωση θα ειχα αλλη μια ωραια μαχη.

Απο 30ος - > 11ος και ειμαι απόλυτα ευχαριστημένος.
#03 Σταυρος Κωνσταντινιδης

Άβαταρ μέλους
Spiros Bozinakis

Δημοσίευση από Spiros Bozinakis » Τετ Ιαν 30, 2019 12:56 pm

Θα παρακαλούσα πολυ απο εδω κ περα οταν ξεκινατε να γραφετε για τον αγωνα σας,να γραφετε κ το ονομα σας...δε μπορώ να μαθω 35 nickname...
Ευχαριστώ πολύ

Άβαταρ μέλους
Silkman
Διαχειριστής
Διαχειριστής

Δημοσίευση από Silkman » Τετ Ιαν 30, 2019 2:01 pm

Οχι για να μη νομιζετε οτι τα γραφετε τσαμπα και δεν τα διαβαζει κανεις... :lol :lol :lol
All right!!... Τhey're on our left, they're on our right, they're in front of us, they're behind us... they can't get away this time!

Άβαταρ μέλους
Manos

Δημοσίευση από Manos » Τετ Ιαν 30, 2019 3:03 pm

Μονο ο Σπυρος τα διαβαζει :lol: :lol: :lol: :lol:

poloman

Δημοσίευση από poloman » Τετ Ιαν 30, 2019 3:15 pm

Spiros Bozinakis έγραψε:
Τετ Ιαν 30, 2019 12:56 pm
Θα παρακαλούσα πολυ απο εδω κ περα οταν ξεκινατε να γραφετε για τον αγωνα σας,να γραφετε κ το ονομα σας...δε μπορώ να μαθω 35 nickname...
Ευχαριστώ πολύ
Manos έγραψε:
Τετ Ιαν 30, 2019 3:03 pm
Μονο ο Σπυρος τα διαβαζει :lol: :lol: :lol: :lol:
Και μόνο εγώ δεν εχω γραψει όνομα :behave

Σταύρος Κωνσταντινίδης
#03 Σταυρος Κωνσταντινιδης

Απάντηση

Επιστροφή στο “Race 07: Mugello 16/01/2019”