Δηλώσεις Αγώνα

Q: 15mins και R: 40mins +40mins Reverse Grid.

Συντονιστής: GT Admins

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Schumi

Δηλώσεις Αγώνα

Δημοσίευση από Schumi » Πέμ Φεβ 14, 2019 10:03 pm

Εδώ μπορείτε να κάνετε τις δηλώσεις για τον αγώνα της Okayama.

Άβαταρ μέλους
GBratsos
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από GBratsos » Παρ Φεβ 15, 2019 7:20 pm

Επίσκεψη στην Okayama πρώτη φορά στο Assetto Corsa. Με αυτή την πίστα έχω προηγούμενα από το iRacing! Δεν έγινε η κατάλληλη προετοιμασία τις προηγούμενες μέρες, το σετάπ ήρθε από το 'αεροδρόμιο' μια ημέρα πριν τον αγώνα όπου έγινα και οι περισσότερες δοκιμές.

Στο Qualification πέτυχα και το προσωπικό μου ρεκόρ οπότε είμαι πολύ ευχαριστημένος με την απόδοσή μου εκεί.

Race mode:
Συγκέντρωση και πολύ καλή εκκίνηση αποφεύγοντας το μακελειό στην αρχή κερδίζοντας κάποιες θέσεις και δυναμικά προχωρόντας χωρίς να ενοχλούμαι από κανέναν κυνήγησα τον Κατέλλα όπου είχαμε σταθερή διαφορά -0.8 την οποία δεν μπορούσα να κατεβάσω. Έτσι κύλησε ο 1ος αγώνας μέχρι το τέλος και πήρα τα μέγιστα που μπορούσα να πάρω.
---Reverse grid ---
Δεν ήταν το 1ο μου. Με τα παιδιά του TheLab.gr έχω βρεθεί σε άλλες πίστες 2 φορές reverse grid οπότε ήξερα τι να περιμένω στον αγώνα από μεριάς ψυχολογίας. Από την άλλη ήμουν έτοιμος να βάλω τα δυνατά μου για να αντέξω όσο περισσότερο μπορώ και μην χάσω πολλές θέσεις. Όλα καλά στην εκκίνηση λίγο πιο μετά κάνει λάθος και ο περσινός μου teammate Δάρας και καταλήγω 2ος. Όλα τα McLaren πίσω μου το ένα έπεφτε μετά το άλλο να με φάει αλλά εγώ εκεί. Ένας ασταμάτητος Κοντογιάννης (ΜΗΝ ΧΑΡΑΜΙΖΕΣΑΙ και κάνε παγκόσμιους αγώνες) με περνάει με μια γκαζιά και πιο μετά εξαφανίζεται και στο Συλαίο πιο μπροστά. Και παλι τα McLaren πίσω να με καταδιώκουν μαζί με τα Ferrari. Πολλά συγχαρητήρια και στον Αγιακάτσικα για το μαγικό που έκανε στην K1, και στον Τσακνή που τον περίμενα αλλά έμεινε τσαμπουκαλεμένα και το πήρε.
Ε πιο μετά ήρθε η ατυχία με το McLaren που γύρισα και έπεσα πολύ πίσω μετά πάλι ένα συμβάν με το McLaren και τερμάτισα την θέση που τερμάτησα.

Και τους δύο αγώνες τους ευχαριστήθηκα αλλά και στους δύο αγώνες όταν είδα ότι έχουμε 10 λεπτά ακόμα ξεκίνησα να βαριέμαι και να λέω άντε να τελειώνουμε.

Επόμενος αγώνας Watkins Glen. Δεν έχω ιδέα ούτε που βρίσκεται ούτε πως είναι.. Θα το μάθω όταν δω στα αεροπορικά εισιτήρια αν με στείλει η ομάδα να τρέξω....

Ένα άλμπουμ με φωτογραφίες που ανέβασα στα γρήγορα. Ταγκαριστείτε όσοι θέλετε και φαίνεστε στις φωτογραφίες: https://www.facebook.com/media/set/?set ... fdcd12dc14
From simracing to real rallies!
Bratsos Racing Team - Peugeot 205 F2000

-- rallydiaries.eu
- fb.com/rallydiaries
- instagram.com/rally_diaries
- youtube.com/rallydiaries
-----------------------------
- bratsaki.eu
- fb.com/geobratsos
- twitch.tv/bratsaki

Siganos

Δημοσίευση από Siganos » Παρ Φεβ 15, 2019 11:40 pm

Για πρωτη φορα στα χρονικα δεν μπορεσα να βγαλω σεταπ για πιστα με αποτελεσμα να μην πεσω ποτε κατω απο το 1:30:6

Τρελες μαχες για τη 16 θεση στο πρωτο κομματι μεταξυ Μπρατσου, Δαρα οπου κατα τυχη κατεληξα 16ος.

Στον δευτερο αγωνα αμυνα οσο δεν παει οπου και παλι κατα τυχη 5ος.

Μεχρι στιγμης γουσταρω πολυ watkins glen και εχουμε και σχετικα ανταγωνιστικο αμαξι οποτε βλεπω πολυ καλυτερα αποτελεσματα να ερχονται.

Y.Γ: ειχε τοσο αερα και βροχη την ωρα του αγωνα στα βορεια προαστια που το pc πηγε να κλεισει 2 φορες, δεν ξερω πως αλλα εζησε.Το ρευμα/pc του Βαρβιτσιωτη απο την αλλη επεσε πιο σκληρα και απο τις ελπιδες της merc για πρωταθλημα
Συλλαίος

http://www.radiators-champ.com/RSRLiveTiming/index.php?page=driver_profile&id=27202

tsaknis

Δημοσίευση από tsaknis » Σάβ Φεβ 16, 2019 11:49 am

Ίσως ο καλύτερος γύρος του GT3!

Qualifying μέτριο έως κακό, στον μοναδικό καθαρό μου γύρο, έπιασα μια Λαμποργκίνι στο τελευταίο μισό της πίστας, μη μπορώντας να βελτιώσω παραπάνω.

Ο πρώτος αγώνας κύλισε ήρεμα, απέφυγα τα λάθη και κέρδισα 2-3 θέσεις.

Και πάμε στο ψητό!

Το reverse grid μαμησε! Βόλεψε η πίστα, δημιουργήθηκαν τρενάκια από τουλάχιστον 10 αυτοκίνητα και το πάρτι ξεκίνησε.
Πρώτη φορά ήθελα να βουτήξω μόλις έβλεπα χώρο. Αν δεν έβλεπα, τον δημιουργούσα... :mallet
Τελικά ήρθε το podium, με τον Αγιακάτσικα μπροστά που όντως παίζει να έχει κάνει την προσπέραση της χρονιάς.
Μπρατσε εκεί μας έπιασε στον ύπνο το τηγάνι...
Του το φυλάω!

Paris Koutianoudis

Δημοσίευση από Paris Koutianoudis » Σάβ Φεβ 16, 2019 8:05 pm

okayama, μια πιστα που δεν ηξερα και δεν χαρηκα που την εμαθα :nonono Αρκετα tricky με τις αργες αλλα και γρηγορες στροφες της με δυσκολεψε στο setup, το οποιο ενω ηταν μια χαρα τις προηγουμενες μερες, στον αγωνα το αμαξι σαν να μην παταγε καλα στις στροφες.
Στο πρωτο race τερματιζω 11ος μετα απο επαφη στην Κ1 οποτε λεω ενταξει θα ειμαι καλυτερα για τον 2ο αγωνα
Στο δευτερο race εχοντας μια μαχη με τον μπρατσο και μια επαφη γλυστραω και πεφτω 18ος (ή καπου εκει) και μετα τρεξιμο να ανεβω οσο πιο ψηλα μπορω στην καταταξη
καταφερνοντας μια εκτη θεση 40 εκατοστα του δευτερολεπτου (0.040) :crazy3 :crazy3 πισω απο τον συλλαιο

Lylankor

Δημοσίευση από Lylankor » Κυρ Φεβ 17, 2019 12:17 am

Πιστεύω από τις πίστες που δίνουν απο τις καλύτερες μάχες γιατί αν και σχετικά αργή έχει αρκετές στροφές που βγαίνουν με διαφορετικές γραμμές και λόγω χαμηλών ταχυτήτων ανταλλάζεις μπογιά με σχετική ασφάλεια...

Στο 2ο αγώνα παίζει να είχα περισσότερη δράση από ότι πέρισι και φέτος μαζί... και είπα να φτιάξω αυτό το βίντεο (με μηδαμινό/χάλια editing... βαρέθηκα ακόμα και το shadowplay να σετάρω σωστά). Νομίζω έχει όλες τις προσπεράσεις και τις απόπειρες.

Επίσης μου κολλάει σε 1080p, σε 720p είναι ΟΚ. Βάλτε υπότιτλους! :salute

G.Tassopoulos
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από G.Tassopoulos » Δευ Φεβ 18, 2019 8:52 am

Ο καλύτερος αγώνας της χρονιάς τόσο όσο αφορά τα τελικά μου αποτελέσματα όσο και απο μάχες που ήταν καθόλη τη διάρκεια των αγώνων . Αν και στην αρχή του 2ου αγώνα είχα επαφή που με έριξε τελευταίο τερμάτισα τον αγώνα με τρελή μάχη με τον Θεοδωριδη .

Συγχαρητήρια σε όλους .

poloman

Δημοσίευση από poloman » Δευ Φεβ 18, 2019 11:57 am

Πρεπει ναναι η πιστα που αθροιστικα σαν ομαδα καναμε τις περισσοτερες δοκιμές, και αυτο νομιζω φανηκε.

Qualify μέτριο, το σεταπ ηταν μια ελαφρια παραλλαγή του race, που και παλι μπορουσε να δωσει 3-4 δεκατα ευκολα, αλλα για αλλη μια φορα, δεν καταφερνω να κανω καλο χρονο σε κατατακτηριες.

R1,
καλη εκκινηση, απεφυγα την εμπλοκη στην αρχη και ενω κραταω μια ωραια 6 θεση και εχω κολλήσει πισω απο το προπορευομενο αμαξι, οπου στην τελευταια στροφη χανω τα μούτρα, ισως και λογο οτι ημουν πολυ κοντα, αν και δεν ξερω αν παιζει τοσο ρολο το slipstream στα gt3, και σπαω ολο το μπροστα μερος.
Τουλαχιστον ξαναγυρισα με το μπροστα μερος να ειναι στην σωστη κατεύθυνση αλλα με ενα σπασμενο παμπριζ και προφυλακτήρα,και απλα προσπαθησα να κρατησω την 11 θεση, οταν με εφτασε ο παρης τον επαιξα άμυνα για λιγο, αλλα ηταν ματαιο, και οταν ήρθε η ωρα του εκανα ευκολη την προσπεραση.

R2
Εκκινηση 5ος,με συνοπτικες διαδικασιες 4ος πισω απο Μπράτσο, και αφου δοκιμαζω λιγο να τον περασω, αποφασιζω οτι οποιαδηποτε προσπάθεια εχει μεγαλο ρισκο να τσουγκρισουμε.
"διευκολύνω" αλλη μια φορα τον Πάρη να με περασει, και λιγους γυρους μετα χτυπανε με τον μπρατσο και ξανα 4ος.
Γενικα αποφασισα οτι θα βουτηξω μονο σε καποιο λαθος, που ηρθε οταν μπλεχτηκε και αλλο αμαξι, νομιζω ο κοντογιαννης, και βρηκα ενα παραθυρο να χωθω, δυστυχως οταν βρεθηκα δεξια απο τον Μπρατσο αυτος δεν με ειδε εγκαιρα και προσπαθησε να κλεισει το κενο, με αποτελεσμα να γυρισει.
Αλλη μια επαφη ειχα, παλι με τον μπρατσο, οταν υστερα απο την πιεση του πολεμαρχου, εχασα τα φρενα στην Κ2, αφου επεστρεψα στην πιστα, βρεθηκα διπλα διπλα με τον teammate μου, που φροντισε να με ενημερωσει στο TS, και σε ενα ελιγμο για να αποφυγω τον Δαρα, μπερδευτηκαμε με τον Μπρατσο.

Nexτ race nords, αφου watkins glen θα αφησω τον test driver μας να κανει το ντεμπουτο του στο πρωτάθλημα.

Σπυρο, Κωνσταντινιδης εδω. :helloo
#03 Σταυρος Κωνσταντινιδης

Άβαταρ μέλους
asteroulis

Δημοσίευση από asteroulis » Κυρ Φεβ 24, 2019 9:14 am

Θεοδωρίδης Κωνσταντίνος εδω.

Επεστρεψα στις αγωνιστικες υποχρεωσεις μετά από πολύ καιρό λόγω τιμωρίας. Ευχαριστηθηκα οδηγηση και στους 2 αγώνες και μαχες. Δεν υπαρχει βαρετη πιστα και ο ανταγωνισμος εχει συγκινησεις σε ολο το ευρος του grid.

2 πολυτιμοι βαθμοι στην μαχη μου για κατακτηση του πρωταθληματος :p

Απάντηση

Επιστροφή στο “Race 09: Okayama 13/02/2019”