Δηλώσεις Αγώνα

Q: 15mins και R: 90mins

Συντονιστής: GT Admins

Απάντηση
SotirisM

Δηλώσεις Αγώνα

Δημοσίευση από SotirisM » Κυρ Μαρ 10, 2019 3:33 pm

Εδώ μπορείτε να κάνετε τις δηλώσεις για τον αγώνα της Πράσινης Κόλασης!

tsaknis

Δημοσίευση από tsaknis » Δευ Μαρ 11, 2019 3:42 pm

Ησυχία βλέπω! Όντως RIP GT3? :banana

Πάλι τελευταία στιγμή βρήκα το "ιδανικό" σεταπ καθώς μέχρι και την Δευτέρα το βράδυ δοκίμαζα με λάθος ρυθμίσεις. Τελικά ανακάλυψα το περσινό σεταπ, κατέβασα ένα κλικ την πίσω αεροτομή και όλα καλά!

Αρκετά αγχωτικό Q, στον πρώτο γρήγορο γύρο πάτησα λίγο εκτός πολύ νωρίς ακυρώνοντας την προσπάθεια.
Προσπάθησα να φυλάξω λάστιχο για τη δεύτερη προσπάθεια αλλά είχα αρκετό κόσμο γύρω μου, οπότε δεν μου βγήκε ούτε αυτό.
Ξεκινώντας τον δεύτερο γρήγορο γύρο, ήξερα πως ήταν πολύ σημαντικό να γράψω έναν χρόνο. Μπαίνοντας στην παλιά χάραξη, έφτασα ένα Πόρσε όπου μέχρι το μέχρι το Flugplatz πήγαμε μαζί. Έκανα μια αρκετά τραβηγμένη κίνηση και πέρασα από την εξωτερική, από κει και μετά ο γύρος ήταν όλα ή τίποτα.
Τελικά ο χρόνος αρκούσε για μια θέση μέσα στη δεκάδα.

Σαν ομάδα με τις θέσεις εκκίνησης που είχαμε ξέραμε ότι ένας σταθερός αγώνας χωρίς λάθη αρκούσε για να πάρουμε και το πρωτάθλημα των ομάδων.
Αφού απέφυγα σχεδόν αναίμακτα την αναμπουμπούλα σε κ1-κ2, είχα συγκεκριμένο ρυθμό που μου επέτρεπε να είμαι σχετικά άνετος χωρίς λάθη. Στο μέσο του πρώτου στιντ έφτασα πίσω από τον Συλλαίο και αρχίσαμε τα παιχνιδάκια. :beer
Φέτος για κάποιον λόγο αισθάνομαι πολύ άνετα να είμαι κοντά και να ακολουθώ κάποιον παρά να είμαι μόνος μου στη μέση του πουθενά. Πέρσι ίσχυε το αντίθετο.
Μετά το pit stop, ενώ πλέον πίεζα για να ξαναπιάσω τον Γιάννη έφερα μια μεγαλοπρεπέστατη σβούρα με αποτέλεσμα ένα κατεστραμμένο μπροστινό splitter.
Τελικά η 3η θέση ήρθε με πολλή τύχη μιας και μπροστά ένας ένας εγκατέλειπαν.

Με αυτόν τον τρόπο ήρθε και το πρωτάθλημα των ομάδων δεν θα πω ανέλπιστα, αλλά σίγουρα δεν ήταν στους στόχους κατά τη διάρκεια της χρονιάς
Τέλος και ένα μπράβο στον Γαλανομάτη για τη νίκη !

Επόμενος στόχος η πρόκριση στα lmp1 του multiclass! Φερράρι δεν έχει, αλλά μπορεί να μου δώσουν κανένα κόκκινο p1 για παρηγοριά!

Άβαταρ μέλους
Kostas Galanomatis

Δημοσίευση από Kostas Galanomatis » Δευ Μαρ 11, 2019 4:14 pm

Υπέροχος αγώνας!
-Κώστας Γαλανομάτης, πρώην οδηγός GT3
"People never change. They just become more of who they really are." -Dr.House

uhu

Δημοσίευση από uhu » Τρί Μαρ 12, 2019 8:32 am

Συγχαρητήρια στον Teamate για την μεγαλοπρεπή εμφάνιση και νίκη σε έναν τόσο δύσκολο αγώνα.

Συγχαρητήρια σε όσους τερμάτισαν γενικότερα και επιβίωσαν στην πράσινη κόλαση!!!

Συγχαρητήρια στις ομάδες της ferrari που τα σάρωσαν όλα, εκτός του σημαντικότερου όλων αυτού των οδηγών :lol:

Για τον αγώνα από πλευράς μου έχω να πω μόνο ένα πράγμα.

Καταστγόφεν!!!
:titanic

Άβαταρ μέλους
ManosAE86

Δημοσίευση από ManosAE86 » Τρί Μαρ 12, 2019 4:49 pm

RIP GT3, ελεγα οτι 11 αγωνες ειναι λιγοι αλλα ετσι οπως πηγαν τα πραγματα, παλι καλα που τελειωσε...

Ωραια ηταν στην πρασινη κολαση, δοκιμες κλπ τις ευχαριστηθηκα φουλ κι ολα αυτα μεχρι τον αγωνα οπου στο Q πετυχα μπροστα μια Πορσε (του Θεοδωριδη νομιζω). Σε γυρο που ημουν 1.5-2 δευτερολεπτα πιο γρηγορος απ τον αρχικο safe να γραψω χρονο τον πετυχαινω μπροστα, δεν εκανε καπου χωρο (δε δικαιουταν οκ αλλα τα νευρα παραμενουν νευρα) και χαθηκαν γυρω στα 5-6 δευτερολεπτα... 10ος στο Q που θα μπορουσα να ειμαι 5αδα... Αλλα δε βαριεσαι πηγαιναμε για το θαυμα στην πρασινη κολαση οποτε everything is possible.
Ποσιμπολ ειπε κι ο Βαγγελης οταν προσπαθησε να περασει εκει που πηγε να περασει και μπουμ... :beer τουλαχιστον κοπανησε και λιγο τα μουτρακια τη Λαμπο το ισιωσα κι εγω καπως και δεν ειχα κατι παραπανω απο κατεστραμμενα φτερα μπρος πισω! :salute :banana Ο υπολοιπος αγωνας βγηκε με παρα πολλα νευρα, μηδενικη ψυχραιμια και πολυ καντηλι να πεφτει αφου παλευα με το αμαξι και γενικα... :fimotro :fimotro :headtowall :headtowall Ουτε που θυμαμαι που τερματισα σε εναν αγωνα που κραταω μονο την μαχη με τον Φακη που για αλλη μια φορα ηταν εξαιρετικος! :salute :salute :salute

Τελος σε ενα πρωταθλημα που αν μου ελεγες οτι στο τελος του θα βρισκομαι εκει που βρισκομαι, θα σε ελεγα τουλαχιστον ηλιθιο... :crazy2 :crazy3 Πολυ ευχαριστημενος για την προσωπικη αποδοση και την μεγαλη βελτιωση ολο αυτο το διαστημα, αλλα δυσαρετημενος για το αποτελεσμα στο πρωταθλημα των ομαδων γιατι προεκυψε απ'το πουθενα μια ενδεχομενη κατακτηση του, οπου στους μισους αγωνες ο σταθερος τιμειτ ηταν απων λογω της δουλειας του και με 3-4 αλλαγες εφεδρικων... :beer :beer Ενα μεγαλο ευχαριστω στους Αντωνη Μιτζαλη, Γιωργο Μανουσακη και Φωτη Δημα που βοηθησαν την ομαδα οποτε χρειαστηκε και ηταν σε ολα τους αψογοι! :salute :salute :salute :beer :beer :beer
ΠΟΛΛΑ συγχαρητηρια στον Κοντογιαννη για την παναξια κατακτηση του πρωταθληματος οδηγων, το αξιζε και με το παραπανω, αλλα ακομα περισσοτερα συγχαρητηρια στην τηγανοπαρεα που τα ΣΑΡΩΣΕ ολα, σε ομαδες και κατασκευαστες κι ευχομαι και του χρονου αν υπαρχει GT3 να εχουν και συνεχεια σε αυτες τις εμφανισεις!
Ραντεβου του χρονου σιγουρα. Με τι αυτοκινητο ομως... αγνωστο! :salute :popcorn (Για την ωρα multiclass :banana :banana )

Άβαταρ μέλους
GBratsos
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από GBratsos » Τρί Μαρ 12, 2019 11:15 pm

Επίσκεψη στην Nordschleife με διαφορετικό αυτοκίνητο από πέρσι. Ελάχιστο πράκτις και προετοιμασία κυρίως τις 2 μέρες πριν τον αγώνα. Στόχος να τερματίσω και να κλείσω έτσι μια γεμάτη σεζόν από συναισθήματα και εμπειρίες στις πίστες. Πίστα που ταιριάζει στο αμάξι αλλά και στην οδήγησή μου πέραν της τελικής ευθείας όπου κλασικά το BMW ήταν όριο πριν την έκρηξη.

Ευχαριστημένος απότο Qualification έκανα ότι καλύτερο μπορούσα με Medium και πέτυχα έναν πολύ καλό χρόνο κοντά στο φετινό μου ρεκόρ.

Race mode:
Πολύ καλή εκκίνηση μέχρι τα πρώτα Κ κερδίζω πολλές θέσεις από το μποτιλιάρισμα που προκύπτει και προχωράω ακάθεκτος. Ξεκινούν τα πρώτα κατηφορικά κομμάτια όπου έχω ένα χάσιμο και με περνάει ο Σωτήρης εύκολα και πιο μετά στην ευθεία με το άλμα είμαι στο μέσον της πίστας και έχω δεξιά μου τον Παναγιωτόπουλο όπου μάλλον πατάει γρασίδι βρίσκει στον τοίχο και στην επιστροφή του ακουμπάει εμένα και φέρνουμε ένα εφιαλτικό τετακέ που μας πάει στο τέλος. 2/2 με τον Τάκη καθώς και στη Monza το ίδιο ακριβώς είχε συμβεί στις λέσβο :crazy3
Από το τέλος παλεύω για αναρρίχηση περνάω πολλά αυτοκίνητα που έχουν κάνει λάθη στο κλειστό κομμάτι της πίστας, πιέζω Δαγκαλίδη και τον περνάω μετά το carousel και μπροστά μου έχω τον μαχητικό Παπαδημητρίου. Παλέψαμε για 2 γύρους που μου θύμησαν τις μάχες μας στην αρχή του πρωταθλήματος και τον πέρασα μετά από λίγο όμως το χάνω και χτυπάω τοίχο αναίμακτα με περνάει οπότε φτου και από την αρχή και τον περνάω στην ευθεία πριν την είσοδο στο δάσος αφού το χάνει και βγαίνει εκτός όταν είμασταν δίπλα δίπλα.
Έχω ανέβει ψηλά 13η θέση νομίζω και κυνηγάω Τασσόπουλο, Μίχα στα 30 δευτερα μειώνοντας ελάχιστα κάθε γύρο. Μπαίνουμε στα πιτ και τους φτάνω στα 15 δεύτερα αλλά κάνω λάθος το χάνω στον τοίχο και ανεβαίνει πάλι η διαφορά. Έτσι κύλισε ο υπόλοιπος αγώνας μέχρι που με περνάει σα σταματημένο προς το τέλος το Lambo του Γκελτσίδη και το McLaren του Κωνσταντινίδη χωρίς να μπορώ να κάνω κάτι. Τέλος πλησιάζω Τασσόπουλο πολύ γρήγορα μάλλον είχε θέμα με το αμάξι και τη φθορά ελαστικών και αυτό το πράγμα με έκανε να υπερβώ το όριο στα φρένα πριν την δεξιά που ξεκινάιε το κλειστό κομμάτι και να πέσω πάνω του εφόσσον αυτός είχε φρενάρει πολύ νωρίτερα και πηγαίναμε κολλητά. Δυστυχώς τον εμβολίζω...

Συγχαρητήρια σε όλους όσους τερμάτισαν και στους πρωταθλητές που αδιαμφισβήτητα το άξιζαν.

Ευχαριστήθηκα πολύ τον αγώνα και πέτυχα το σκοπό μου όπως και ο teammate μου που δυστυχώς μπορούσε να ειναι σε καλύτερη θέση για άλλη μια φορά αλλά καταστράφηκε μόνος του.

Για μένα οι top αγώνες χωρίς να υπολογίζω την απόδοσή μου ήταν το Bathurst, Daytona, Nordsleife, Okayama.

Ευχαριστώ πολύ όλους τους διοργανωτές για την άψογη δουλειά τους και τους παρουσιαστές για την άψογη παρουσίαση, τους δημοσιογράφους για τα άρθρα και τους αγωνοδίκες για τον χρόνο τους και τις δύσκολες αποφάσεις που έπρεπε να λάβουν κάθε φορά.

- Θα τα πούμε του χρόνου? Δεν ξέρω. Θα περιμένω την προκήρυξη.
Η αλήθεια είναι ότι το επίπεδο είναι αρκετά ψηλό, οι απαιτήσεις ανεβαίνουν εκθετικά, το πράκτις θέλει όλο και περισσότερο χρόνο και αφοσίωση και είναι κάτι που με βρίσκει και έξω από τα ράλλυ και τη νοοτροπία τους.

Ένα άλμπουμ με φωτογραφίες που ανέβασα στα γρήγορα. Ταγκαριστείτε όσοι θέλετε και φαίνεστε στις φωτογραφίες: https://www.facebook.com/media/set/?set ... 942002e813
From simracing to real rallies!
Bratsos Racing Team - Peugeot 205 F2000

-- rallydiaries.eu
- fb.com/rallydiaries
- instagram.com/rally_diaries
- youtube.com/rallydiaries
-----------------------------
- bratsaki.eu
- fb.com/geobratsos
- twitch.tv/bratsaki

Paris Koutianoudis

Δημοσίευση από Paris Koutianoudis » Κυρ Μαρ 17, 2019 6:20 pm

Τελευταίος αγώνας λοιπόν για το φετινό πρωτάθλημα στο Nordschleife μια πίστα όπου μαρέσει να οδηγάω.

Q.
Χωρίς κάποιο πρόβλημα στο Q κατάφερα να κάνω τον 3ο ταχύτερο χρόνο
R.
Στην εκκίνηση και για τους πρώτους γύρους μπόρεσα να είμαι 2ος και αρκετά κοντά στον Κοντογιάννη, μετά βέβαια έκανα κάποια λαθάκια και έπεσα πίσω. Μετά τράκαρα λίγο πριν τα πιτ, μπήκα για επιδιορθώσεις και 40 λεπτά πριν το τέλος του αγώνα τράκαρα και εγκατέλειψα.

Τέλος για άλλη μια σεζόν στο gt3 στην F1axion, μια σεζόν όπου δεν πήγε όπως ήθελα με πολλές ατυχίες. Κοιτάμε τώρα το νέο μίνι πρωτάθλημα lmp1-gte σε μια
νέα δοκιμασία οδηγώντας lmp1 :crazy2 κάτι που δεν έχω ξανά οδηγήσει σε simracing league.

P.S. 1: ναι άργησα λίγο να γράψω μια δήλωση για τον αγώνα
P.S. 2: μπήκα στα πιτ με 134 χλμ/ω άλλα μην το πείτε πουθενά :fimotro :fimotro :fimotro

Άβαταρ μέλους
asteroulis

Δημοσίευση από asteroulis » Τρί Μαρ 19, 2019 1:57 pm

Καλιο αργά παρά ποτέ.

Οι δηλώσεις ειναι με αφορμή τον πάντα επικό αγώνα στην Nordschleife , όμως ουσιαστικά πρόκειται για ένα κλείσιμο της φετινής σεζόν. Νομίζω αρμόζει σε αυτόν τον αγώνα να κλείνει πάντα το πρωτάθλημα , ώστε να μένει ένα χαμόγελο ώς την εναρξη του επόμενου πρωταθλήματος.

Φέτος δεν μπορούσα να βρώ καθόλου ρυθμό , και ήμουν 15 δευτερόλεπτα πιο αργός από πέρυσι , για να μην αναφέρω την χαοτική διαφορά από τους πρώτους. Παρ'όλα αυτά ήμουν ενθουσιασμένος που δεν στερήθηκα αυτόν τον αγώνα λόγω ποινών , ενώ ήμουν στο όριο.Ως εκ τουτου σκοπό είχα να μην κάνω λάθη που έκανα πέρυσι και να τερματίσω όσο πιο ψηλά με βγάλει , εκμεταλλευόμενος πιθανά λάθη άλλων.

Ξέρω πως η διαφορά στον ρυθμό προκάλεσε εκνευρισμό στο Q , όμως παιδιά κι εγώ πάλευα , ελπίζοντας για το καλύτερο αποτέλεσμα. Δεν υπήρχε χώρος για να αφήσω χώρο χωρίς να χάσω χρόνο.
Ο αγώνας κύλισε όπως τον περίμενα , με ψιλολαθάκια τα οποία ευτυχως δεν στοίχισαν σε ζημιές. Κέρδισα θέσεις χάρη σε λάθη άλλων , και έχασα χάρη σε δικά μου , τερματιζοντας ικανοποιητικά αλλά κυρίως ....ικανοποιημένος που τερματισα.
Καθ'όλη την διάρκεια υπήρχε μια επικοινωνία μεσα στην ομάδα η οποία πήγαζε από την ανάγκη να μοιραστούμε την εμπειρία και στο τέλος ο κοινός τερματισμός ήταν μια πραγματικά όμοργη στιγμή και για τους δυο μας.

Ήταν μια ακόμη όμορφη σεζον , γεμάτη έντονα συναισθήματα. Αγωνιώ για την επόμενη. Θα ήθελα να συμμετάσχω στο multiclass όμως δεν υπάρχει χρόνος αυτό το διάστημα. Περιμένω πως και πως όμως να το παρακολουθήσω!

Ευχαριστώ

Haris_Andronis

Δημοσίευση από Haris_Andronis » Τρί Μαρ 19, 2019 9:32 pm

και μετά τον teammate μου,

να δηλώσω την απόλυτη ικανοποίηση για το τελικό αποτέλεσμα καθώς και οι δυο μας δεδομένης της δυναμικότητάς μας και της δυσκολίας της πίστας αφενός τερματίσαμε αφετέρου και σε καλές θέσεις. Για μένα προσωπικά ήταν θαύμα που δεν καρφώθηκα κάπου στο 2ο μισό της πίστας από τον 1ο γύρω αφού έως και την προηγούμενη δεν είχα κάνει κανένα πλήρη γύρο... Είτε το πιστεύετε είτε όχι την πίστα την έμαθα στη διάρκεια του αγώνα κάνοντας μάλιστα ταχύτερο προσωπικό χρόνο :mallet :behave :wisdom
Ενδεικτικό είναι και το παροιμιώδες pit stop όπου έχασα τραγικά πολύ χρόνο όταν λόγω έλλειψης χρόνου στην προπόνηση επιχείρησα να μπω σε λάθος είσοδο pit όπου και με προσπέρασαν τουλάχιστον 4 οχήματα αλλά αυτά έχει το πρωτάθλημα κρίνεσαι από όλα!

Συνολικά κάνοντας απολογισμό της πορείας μου στο 1ο πρωτάθλημα simracing που συμμετείχα, είμαι ικανοποιημένος, καθ' ότι δεν προκάλεσα κανέναν συμβάν στους άλλους αγωνιζόμενους που ήταν και ο πρωταρχικός στόχος μου για την 1η χρονιά συμμετοχής μου. Από το μέσο της σεζόν και μετά από πολύ δουλειά, κατάφερα να κατεβάσω τους χρόνους μου και να γίνω περισσότερο ανταγωνιστικός μαθαίνοντας σιγά σιγά το πραγματικά απαιτητικό Porsche. Σε αυτό βοήθησε τόσο ο "δάσκαλος" Pol που με δίδαξε τα braking techniques, όσο και ο Sylaios που βοήθησε όλη την ομάδα στην κατανόηση του setup φτιάχνοντας ένα λειτουργικό επιτέλους όχημα... καθώς και ο Σωτήρης με τον Τάκη και τα υπόλοιπα παιδιά της BMW που γράφοντας πολλούς γύρους μαζί μέσα στην πίστα μου έδωσαν την εμπειρία ώστε να σταθώ ανταγωνιστικά μέσα στην πίστα. Τέλος να ευχαριστήσω τον test driver Billy the king of the Road (Psifidis) που κάλυψε τις ποινές και βοήθησε στο setup γράφοντας πολύτιμους γύρους, όσο και τον Κώστα που με προμήθευσε και υποστήριξε υλικοτεχνικά ώστε να μπορέσω να συμμετάσχω ανέξοδα ! Φίλε Κώστα σε ευχαριστώ για αυτήν την υπέροχη gaming εμπειρία !!! :salute :beer

Καλό καλοκαίρι !!!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Race 11: Nordschleife 6/03/2019”