Δηλώσεις Αγώνα

Q: 15mins και R: 60mins +1Lap.

Συντονιστής: GT Admins

Άβαταρ μέλους
Schumi

Δηλώσεις Αγώνα

Δημοσίευση από Schumi » Πέμ Οκτ 11, 2018 7:55 am

Εδώ μπορείτε να κάνετε τις δηλώσεις για τον αγώνα του Bathurst.

Άβαταρ μέλους
Kostas Galanomatis

Δημοσίευση από Kostas Galanomatis » Πέμ Οκτ 11, 2018 1:04 pm

Πρώτος επίσημος αγώνας για το GT3 για εμένα με την ομάδα της Lamborghini RedPlanet Racing με Teammate τον Άρη Σίτη! Μέχρι και την Δευτέρα το αμάξι αλλού πάταγε, στις μπαριέρες βρισκόταν, οπότε δεν είχα και Full αυτοπεποίθηση με το αμάξι. Την Τρίτη κάτι βρήκα στο σετάπ που το επιβεβαίωσα και την ημέρα του αγώνα που εκτός από ασφάλεια μου έδινε και μία επιπλέον σταθερότητα κάτι που χρειαζόμουν για να ανέβει η ψυχολογία μου. Στα Q έκανα το πιο γρήγορο χρόνο που είχα κάνει ποτέ και πιστεύω και λόγω της κίνησης στην πίστα, διατήρησα την δεύτερη θέση. Ήξερα ότι αν δεν περάσω τον Κοντογιάννη θα εξαφανιστεί. Ε έτσι και έγινε! Μετά πήγαινα σε αρκετά ικανοποιητικό ρυθμό πιστεύω, μέχρι που τα λάστιχα γιοκ, το αριστερό μου πόδι είχε κουραστεί πάνω στο συμπλέκτη και γενικά είχα "φθαρθεί"...Μπήκα στα πιτ και αποτελειώθηκα. Βρέθηκα 5ος και μετά 6ος και άρχισα να ακουμπάω και λίγο τις μπαριέρες. Δεν θα έβγαινε σε καλό. Sure enough ο Νίκος έπαιξε Ping-Pong με τις μπαριέρες, του έδωσα και εγώ μία ψιλή να τον ισιάσω και έχασα λίγο τελική από εκεί...Η τραγική ειρωνεία λέω:"Κοίτα τον χαζό, τράκαρε μόνος του"...Μετά από 5 γύρους, εγώ ήμουν ο χαζός. Επαναπαύτηκα, πάτησα στην δεξιά ανηφορική τερμα το γκάζι το αμάξι υπόστρεψε, δεν σήκωσα το πόδι ελάχιστα για να ξαναβρεί γκριπ και γκαπ γκουπ έπαιξα εγώ Ping-Pong. Βρήκα ψαλίδι και με 2 λεπτά να απομένουν παίρνω την άλλη τραγική απόφαση να μπω για πιτ για επιδιορθώσεις. Είχα αράξει έπινα νερό και περίμενα...περίμενα...περίμενα....ZZZZZZZ...15ος με νεύρα και μετά απλά το ντρίφταρα έτσι για χαβαλέ αφού ήμουν μόνος στην πίστα...Από 5ος...15ος...Ο μόνος λόγος που νευρίασα είναι για τον κόπο μου όλο τον αγώνα, που πήγε χαμένος...Στο πρώτο μισό του αγώνα ήμουν σε φάση:"YOU SHALL NOT PASS!!!"....Και μετά τα πιτ ήμουν σε φάση:"GRAZIE RAGAZZI TUTTI FRUTTI"! Από ότι είδα δεν είχαμε και πολλά συμβάντα, σε μία πίστα που οι πιο πολλοί λέγαμε ότι θα σκοτωθούμε! Congrats σε αυτό! Αλλά δεν είναι λόγος να επαναπαυόμαστε και σε πιο ανοιχτές πίστες που μπορούν να γίνουν ευτράπελα! Πάμε τώρα στην Road Atlanta!!!
ΒΑ-ΡΕ-ΘΗ-ΚΑ

Άβαταρ μέλους
asteroulis

Δημοσίευση από asteroulis » Πέμ Οκτ 11, 2018 1:25 pm

Δεν ειχα πολύ άγχος για τον συγκεκριμένο αγώνα , μαλλον ανυπομονησία να ξεκινήσει το πρωταθλημα. Δουλευουμε αρκετα με τον Χάρη και ειμαι αισιοδοξος οτι θα ειμαστε αξιοπρεπεις.
Χθες πατούσα καλά και παρά το πρεσάρισμα στην αρχη δεν ενοιωθα να αγχωνομαι. Αυτο ειναι μεγαλο κερδος διοτι αποφευγω λαθη επικινδυνα για μενα και οσους βρισκονται κοντα μου. Καποια στιγμη εχασα μια τιμονια στη reid park με αποτελεσμα να βρει χωρο ο Σωτηρης να με περασει και να προσπαθησει και ο Σερδαρης αλλα δεν του βγηκε σε καλο τελικά..
Ο αγώνας πηγαινε καλά (αργά αλλά σταθερά) ώς το πιτ στοπ όπου επέλεξα να βάλω μαλακή γόμα και λίγο χαμηλότερη πίεση και αποσταθεροποιήθηκα καπως. Αρχισα να μην ειμαι τοσο συνεπής στην οδήγηση μου , με αποκορύφωμα στον τελευταιο γύρο να φερω ενα τετακέ νομιζω στο the cutting και να σμπαραλιάσω την αναρτηση μου. Κατάφερα να πάω ως τα πιτ οπου εκανα διαφορες γκαφες (αλλαξα ελαστικά , μετα διορθωσα τις ζημιες) , οι οποιες αν ηταν σε καιριο σημειο του αγωνα θα μου στερουσαν πολυτιμο χρονο.
Θεωρώ κέρδος τον συγκεκριμένο αγώνα γιατι ενοιωθα καλά , διαχειρίστηκα καλά μπλε σημαιες , πιεση , και πήρα έστω και έναν βαθμό (αν δεν αλλαξει κατι).

Road Atlanta θεωρω οτι θα δυσκολευτουμε περισσοτερο παντως. Εξισου στενη πιστα , με υψομετρικες διαφορες και ελλειψη ορατοτητας σε πολλα επικινδυνα σημεια της πιστας. Συγχαρητηρια σε ολους!
Θεοδωριδης

SupernovaGR

Δημοσίευση από SupernovaGR » Πέμ Οκτ 11, 2018 7:04 pm

Νταξει πρωτος αγωνας της σεζον, πρωτη φορα που τρεχαμε την bathurst με τον γιαννη, οποτε σιγουρα ειχαμε πολυ δουλεια να καναμε. Ρυθμο, παροτι δεν ημασταν πολυ πισω, δεν φτασαμε ποτε τον ικανοποιητικο, αλλα τουλαχιστον το σεταπ ενεπνεε σιγουρια για πιεση ακομα και με φθαρμενα ελαστικα. Στο Q ενας οκ γυρος με εφερε στην 6η θεση στην εκκινηση, και στο πρωτο μισο του αγωνα πιεση για να μην χασω τους μπροστινους, και να διατηρησω μια σταθερη αποσταση κοντα στο δευτερολεπτο. Μετα τα πιτ βρεθηκε μπροστα μου ο Κωστας απο την lambo, τον οποιο περασα λιγους γυρους μετα, και υστερα ασφυκτικη πιεση για να πιασω τον κουτιανουδη που βρισκοταν 2 δευτερα περιπου μπροστα.Ροκανιζοντας σταθερα τη διαφορα, βρεθηκα πισω του και οπου εκανα μια κινηση στην προτελευταια στροφη στα φρενα, αλλα το παρακανα και η εξοδος μου δεν ηταν αρκετη για να κρατηθω μπροστα. Στον επομενο γυρο στην καταβαση εκανα ενα λαθος που παραλιγο να αποβει μοιραιο για τον αγωνα μου, αλλα ευτυχως ξεφυγα με κοκκινους προφυλακτηρες χωρις ζημια στα ψαλιδια. Τελος κυνηγουσα τον Κωστα για μια ακομη φορα, αλλα πριν πλησιασω αρκετα εκανε ο ιδιος ενα λαθος που μου επετρεψε να ανακτησω τη θεση μου, και να τερματισω 5ος! Παμε για road atlanta!
Νίκος Βαρβιτσιώτης #17 VersusS Racing, Mclaren 650s GT3

SotirisM

Δημοσίευση από SotirisM » Πέμ Οκτ 11, 2018 7:57 pm

Ομαδα που κερδίζει(γκουχ Κοντογιάννης γκουχ) δεν αλλάζει. Αφού εκπαιδεύσαμε το θηρίο μας να τρώει λαμαρίνες, το ρίξαμε στην πίστα πλάι μας. Πιστό, υπάκουο, μέχρι να πάρει εντολή "Attack"!
Το κλίμα που επικρατούσε πριν τον αγώνα, μας προϊδέαζε για reckfest! Και ποιοι θα ήταν οι άτυχοι;

Πάμε Q... δεν πάμε Q. Το traffic με την υπερβολική πίεση του Βαγγέλη από το outlap κιόλας, "χάλασε" το πρώτο stint. Στο δεύτερο είμαι πίσω από τον Κοντογιάννη, με τραβάει ο αέρας του και πριν την τελευταία στροφή, έχω τον Θεοδωρίδη να κάνει ζιγκ-ζαγκ, να κάνει αριστερά και καθώς πλησίαζα πάνω στην αγωνιστική γραμμή να κλείνει προς τα δεξιά... Αποτέλεσμα εκτός πίστας ο μισός, να κατεβαίνω driftάροντας. Πάει ο γύρος... πάει και ο επόμενος καθώς έχασα όλη μου τη φόρα. Α σας το πα; Ήταν και ο τελευταίος δεν προλάβαινα για άλλον...

Αγώνας και ξεκινώ 25ος από τα παραπάνω. Σβήνουν τα φώτα, καλή εκκίνηση, κερδίζω μέχρι την Κ2 3 θέσεις. Ακολουθώ το ντουέτο Κούλη-Σίτη που πλακώνονται. Κάποια στιγμή στην αρχή του κλειστού κόβει ρυθμό(επαφή με μπαριέρα) ο Κούλης και κολλά πίσω του ο Σίτης. Έχει αρκετό πλάτος το σημείο μπαίνω δίπλα και τους περνώ έχοντας δίπλα μου τον Κούλη σε σημείο που δεν μπορεί να στρίψει μπροστά μου. Χτυπά όμως τοίχο και πετάγεται πλάι και πάμε πιρουέτες στο λίγο γκαζόν που έχει εκεί. Μα τι έχω και σας τραβάω από πέρυσι... Να βάλω φιδάκι; Προτείνετε κάτι! Πάμε πίσω 27-28ος κάπου εκεί, με ζημιές (κόκκινο) προφυλακτήρα μπροστά (μείον 10-15χλμ τελική), σπασμένο παρμπρίζ και αριστερή ανάρτηση να τραβάει... Λαβωμένος συνεχίζω τον αγώνα... αρχίζω την αναρρίχηση για άλλη μία φορά/χρονιά. Στο pit-stop παίρνω απόφαση να συνεχίσω με την ζημιά μου, να μην χάσω χρόνο με επισκευές και πρέπει να τους περνώ για 3η φορά :P Φτάνουμε στο τέλος, μια μικρο-επαφή με την μπαριέρα μου δίνει ακόμα 40+ μοίρες στο τιμόνι αριστερά, έτσι για το challenge. Ανεβαίνω 19ος με τα πολλά, άλλα το θέμα με το τιμόνι με λύγισε στον τελευταίο γύρο και έπεσα 20ος.

Μπορώ να πω πως οι περισσότερες προσπεράσεις μου γίνανε στο κλειστό, μιας και λόγο μειωμένης τελικής δεν μου έφτανε η ευθεία :P

Τελικός απολογισμός; Πολύ ένταση ο αγώνας. Γούσταρα τη φάση της αναρρίχησης, αλλά θα προτιμούσα ένα καθαρό Q και Race. Είναι κουραστικό προβλήματα άλλων να στερούν το εν δυνάμει κάτι παραπάνω. Σε σύνολο εννέα αγώνων με αυτούς από πέρυσι μόνο στην Αυστρία(νομίζω) δεν με ακουμπήσατε... Τι ξόρκι να κάνω δεν ξέρω;

Άβαταρ μέλους
v.klironomos

Δημοσίευση από v.klironomos » Παρ Οκτ 12, 2018 12:12 am

πολυ ωραιος αγωνας και λατρεμενη πιστα!
γενικα σαν ραλλακιας τις πιστες τις βαριεμαι γιατι δεν εχουν κυνδινο αλλα αυτη,μακαο,αδελαιδα και πρασινη κολαση ειναι μεσα στη καρδια μου!
στη θεση που ξεκινησα εκει τελειωσα!στους πρωτους γυρους ειχα μια επαφη με μπαριερα πανω στο βουνο και το τιμονι εγεινε κλαρκ!παλεψα μεχρι τα πιτ οπου εκατσα και το εφτιαξα!στη συνεχεια σιγα σιγα απο 15ος εφτασα 10ος αλλα δεν κρατησε πολυ οταν πανω στην skyline βουταω στη κατηφορα και ξαφνικα βλεπω αυτοκινητο καθετα γυρισμενο!πανικος τιμονιες και φρενα που ευτυχως μου στοίχισαν ενα τετακε χωρις επαφη!πιεσα μεχρι το τελος οπου βρηκα τον πληγωμένο γεραρδη αλλα ενω τον εφτανα στις στροφες στην ευθεια το λαμπο μου εστελνε φυλακια! :behave
τρεμερη κοντρα παντως που τη ευχαριστηθηκα παρα πολυ ασχετως αποτελεσματος!
παντα τετοια!
RBRGREEK.GR: https://www.facebook.com/rbrgreek
WayTooFast Rally Team: https://www.facebook.com/wtfrallyteam

Άβαταρ μέλους
GBratsos
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από GBratsos » Παρ Οκτ 12, 2018 5:01 pm

Πολύ ωραίος αγώνας! Η πίστα μου άρεσε πάααρα πολύ και ήταν η 1η φορά που την έκανα. Αν είχε περισσότερο χώρο στην ανηφόρα για προσπεράσεις θα είχε γίνει δικαστήριο...

Πολύωρη προπόνηση τα απογεύματα μετά τη δουλειά, κυρίως offline (δεν έχω ίντερνετ) και κατάφερα και έφτασα σε ένα ικανοποιητικό επίπεδο για μένα. (ίσως αν είχα άλλη μια μέρα να ήμουν λίγο καλύτερα). Μάλλον έτσι θα πάει η χρονιά για μένα καθώς είδα πολλές νέες πίστες. Δουλειά, δουλειά, δουλειά.

Qualify έμπλεξα σε στούκες μπροστά μου κάποιο Lambo τα έκανε μαντάρα και γενικά είχα πέσει σε κίνηση και είχα αγχωθεί ότι δεν θα πιάσω το χρόνο που ήθελα. Πριν συνδεθώ στο σέρβερ είχα φτάσει και το 2:05'100. Αφού στουκάραμε το ξαναμάζεψα και ξαναβγήκα έκανα 3 γύρους και κατάφερα κάτι κοντά σε αυτό που είχα στόχο. Συνήθως το χρόνο τον βγάζω στον 4ο - 5ο γύρο οπότε για μένα τα Quali είναι μεγάλη διαδικασία.

Στόχος του αγώνα ήταν να είμαι στην 15άδα καθώς προσωπικά τη θεωρώ την νέα 10άδα (πράγμα που δεν έπιασα ποτέ πέρσι) λόγω του ανεβασμένου επιπέδου των οδηγών αλλά και των συμμετοχών. Εκκίνησα από αυτή τη θέση προσπάθησα να πιέσω τον Schumi με μια ultra-bomb αλλά δεν τα κατάφερα και τα έκανα μαντάρα. (κακκό και εκτός προγράμματος). Διατηρήθηκα σε αυτή τη θέση και πήγα και λίγο παραπάνω μέχρι τα pit. Μπήκα αποφάσισα να φτιάξω και τα body damage και βγήκα στην 18η θέση. Το πήγα σχετικά καλά αν και κάπου κάπου σαν να είχε αλλάξει το feeling του αυτοκινήτου στα χέρια μου. Ξεκινούν οι μπλε σημαίες έχω ένα Porsche μπροστά (Θεοδωρίδης νομίζω) και είμαστε στο ανηφορικό κομμάτι. Έχω αποφασίσει να μείνω πίσω του όπου στην κορυφή του βουνού κόβει ταχύτητα και πάει από το "βοηθητικό αριστερό κομμάτι" εκεί που ξεκινάει το επικίνδυνο S για να με αφήσει να περάσω ενώ είχαμε μια απόσταση καλή.
Εκεί τα έχασα, έχασα και τα φρένα και να σου οι πιρουέτες. Ευτυχώς αναίμακτες αλλά με πέρασαν 3 αμάξια και έπεσα πάλι στην 19η θέση μέχρι να γυρίσω και να επιστρέψω στην πίστα. Πάλεψα με τα θηρία της Nissan και κατάφερα και τερμάτισα 17ος.

Πάνω του μετρίου ευχαριστημένος με το αποτέλεσμα σε αναλογία με τη δουλειά που έκανα. Φτου κι απ' την αρχή τώρα για το Road Atlanta το επόμενο challenge.
From simracing to real rallies!
Bratsos Racing Team - Peugeot 205 GTi

-- rallydiaries.eu
- fb.com/rallydiaries
- instagram.com/rally_diaries
- youtube.com/rallydiaries
-----------------------------
- bratsaki.eu
- fb.com/geobratsos
- twitch.tv/bratsaki

Άβαταρ μέλους
ManosAE86

Δημοσίευση από ManosAE86 » Παρ Οκτ 12, 2018 8:24 pm

Επισημο ντεμπουτο ο 1ος αγωνας του Μπαθουρστ και δε θα μπορουσε να ειναι πιο επεισοδιακο...
Μετα απο αρκετο πρακτις και πειραματα σε σεταπ, ερχεται η μερα του αγωνα κι ο οδηγος ξυπναει με πυρετους και σιναχια... Δε βαριεσαι ευτυχως τα G δεν ειναι πολλα... :crazy3
Ξεκινα το qualy, και το αποτελεσμα καταστροφικο, αδυνατωντας να γραψω ανταγωνιστικο χρονο, πραγμα αρκετα απογοητευτικο μετα τα δοκιμαστικα στο Spa και το confidence boost που δεχτηκα! Εκκινηση λοιπον στην 15η θεση, στη μεση του grid και με τον κινδυνο της στουκας πιο ορατο απο ποτε...
Ξεκιναμε με μια αρκετα καλη εκκινηση η οποια ομως παει στραφι, αφου ο μπροστινος κυριος Κατελας αντιμετωπιζει τεχνικα προβληματα, με αποτελεσμα να κολλησω πισω του σε ολη την ευθεια μεχρι την Κ2 χανοντας και μια θεση... Παρολα αυτα επικρατησε η λογικη κι εκατσα στα αυγα μου, πραγμα που με αντεμειψε αφου πριν το πιτ στοπ ειχα αναρριχηθει στην 10η θεση βλεποντας πολλα γυρισμενα αμαξια, στουκες και συμβαντα...
Μετα το πιτ στοπ, βρεθηκα μπροστα απ τον Κληρονομο (ο οποιος ηταν πιο γρηγορος απο μενα) και κρατηθηκα σε μια αρκετα ασφαλη αποσταση μεχρι το 40-45ο λεπτο περιπου οπου τα εκανα θαλασσα στο βουνο και εσπασα ολο το μπροστα μερος, χανοντας downforce και τελικη... Για τους τελευταιους 5-6 γυρους, μια απ τις καλυτερες μαχες που εχω κανει με τον Βαγγελη να πιεζει αφορητα, αλλα την Λαμπο να κραταει στις ευθειες και να με βγαζει ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ σε αυτο ασπροπροσωπο! :beer :salute
Αρκετα απογοητευμενος απ τον εαυτο μου, στενοχωρημενος για τους φιλους μου τα τηγανια που αξιζαν ολοι ενα καλυτερο αποτελεσμα, αλλα χαρουμενος για τον Γιαννη τον Τσακνη που κρατησε το momentum απο περσι και ανεβηκε στο ποντιουμ! :salute :salute :banana Ελπιζω να συνεχισει στον ιδιο ρυθμο!!!! :respect

Συγχαρητηρια σε ολα τα παιδια που τερματισαν και στα παιδια που δεν τα καταφεραν, αφου διαψευσαμε τις προβλεψεις για βατερλο και δωσαμε εναν υπεροχο και καθαρο αγωνα! Ραντεβου στη Road Atlanta οπου μαλλον θα ξαναρπαξω το ξυλο της αρκουδας... :popcorn :? :titanic :oops: :oops:

polemarhos

Δημοσίευση από polemarhos » Σάβ Οκτ 13, 2018 7:37 am

Πρωτος αγωνας για την φετινη σεζον του GT3 και καλη χρονια σε ολα τα παιδια!! :hola . Ξανα λοιπον και φετος στην Porsche ( ετσι για μας αρεσουν τα βιτσια με τον Σπυρο ) και η αληθεια ειναι οτι υπαρχει κινητρο καθως ο συναγωνισμος ειναι μεγαλος και ποσο μαλλον με τους χορηγους που εχουμε και λογικο να θελουμε να παμε οσο καλυτερα μπορουμε για λογους που δεν χρειαζεται να αναφερω.

Στο Q δεν βρηκα ποτέ καθαρο γυρο και προφανως μπορουσα να κανω κατι καλυτερο. Δεν πειραζει ομως ο αγωνας ειναι που εχει σημασια! :salute

Στον Αγωνα, ειχαμε δουλεψει με τον Σπυρο στιντακια και τρενακια, οποτε λιγο πολυ ηξερα τι να περιμενω απο το αυτοκινητο. Το αμαξι ηταν καλό για τα δεδομενα που ειχαμε απο περσυ. Ειχαμε στησει το αμαξι για τελικη καθως ηξερα οτι θα ειναι σημαντικη για προσπερασεις αλλα και για να μην σε προσπερνουν.
Στην εκκινηση δεν εφυγα καλα λογω μεγαλη 1ης ταχυτητας αλλα στην ευθεια δεν εχασα θεση. Σκοπος ηταν να περασω οσο το δυνατον πιο γρηγορα την Mclaren του Κουτιανουδη γιατι ολοι γνωριζουμε τι μπορει να κανει, επομενως αν κολλουσα πισω του θα ειχα θεμα. Με την πρωτη ευκαιρια λοιπον επιχειρησα και περασα. Μετα εμεινα στο τρενακι με τον Κωστακι και τον Τσακνη και ακολουθουσα υπομονετικα την Ferrari μεχρι να βρω την καταλληλη στιγμη. Καθως περνουσε ομως ο χρονος εβλεπα οτι ο Τσακνης κραταγε ενα τεμπο απιστευτα σταθερο, επομενως επρεπε να πιεσω παραπανω και να κολλησω για να περασω. Ετσι και εγινε και μετα κολλησα στον Κωστακι. Εβλεπα την Ferrari απο πισω να με καταδιωκει και μπροστα την Lamborghini να οργιαζει. Αλλα δεν με νοιαζει εχω PORSCHE! Ε ηρθε η ωρα για πιτ και μπηκα πιο πριν απο ολους, βγηκα μπροστα και απο τους 2 και εκει τελειωσε ο αγωνας. Μετα σκεφτηκα να πιεσω για να φτασω τον Κοντογιαννη; χαχαχαχαχααχχαχαχαχα ηταν η αντιδραση μου και απλα κρατησα σταθερο τεμπο καθως θαυματα δεν γινονται. :salute !

Για τον τεαμ ματε μου ΟΥΔΕΝ ΣΧΟΛΙΟ με αυτο που εκανε... :behave :behave :mallet :mallet :mallet :nonono :nonono :nonono ...Θα το λυσουμε στα καραβια αυτο! ( Α φετος τα ποστ θα περιεχουν μηνυματα απο το World of Warships τυπου Republique, Iowa, Fletcher, Fiji κλπ κλπ κλπ...Καποτε περιειχαν M60!

tsaknis

Δημοσίευση από tsaknis » Τρί Οκτ 16, 2018 7:15 pm

Ήμουν έτοιμος να γράψω άψογο ξεκίνημα αλλά δεν... :banana
Περιπετειώδες qualifying, ευτυχώς δεν είχα καθόλου κίνηση αλλά δεν μου βγήκε κανένας γύρος! Μεγάλο respect στον Φάκη, είδε ότι του μάζευα στο βουνό αρκετά και ενώ είμασταν στην τελευταία προσπάθεια και οι 2, άφησε γκάζι στην ευθεία και με άφησε να φύγω. :salute

Ο αγώνας ήταν εκνευριστικά καθαρός τα πρώτα 45', ο Κώστας μου έδινε splipstream και με κρατούσε στο παιχνίδι. Υπήρχαν 2 στιγμές που μπορούσα να βουτήξω αλλά δεν ρίσκαρα καθώς και να περνούσα οι επόμενες 3 ευθείες ήταν κοντά. Λίγο μετά τα μισά του πρώτου στιντ, έκανα 2 απανωτά λαθάκια. Ορκίζομαι ότι μπορούσα να διακρίνω το χαμόγελο του Πολέμαρχου, μέσα από το κράνος. :crazy3
Φυσικά πέρασε με συνοπτικές διαδικασίες, αλλά ήλπιζα ότι είχε τον ρυθμό να μπλεχτεί με τον Κώστα και να ξαναβάλει και μένα στο παιχνίδι.
Στο πιτ στοπ ο Κώστας μου έκανε δώρο μια θέση, ανεβαίνοντας πλέον στην 3η θέση πάλι. Μέτα από αυτό ο ρυθμός κάπως σταθεροποιήθηκε, 1,5" μπροστά ο Πολέμαρχος και 3,5" πίσω ο Πάρης.
Περίπου 15' από το τέλος, ένα ξαφνικό ξεκόλλημα, μάλλον από άτσαλο turn-in με έστειλε στον τοίχο. Ήμουν λίίίίγο τυχερός και σε πρώτο χρόνο δεν διόρθωσα καθόλου για να προστατέψω τα ψαλίδια από τον τοίχο. Αντί για δεξιά τελικά συνάντησα τον αριστερό τοίχο, ευτυχώς σπάζοντας το μπροστά σπλιττερ 100% και λίγο το πίσω φτερό.:crazy2

Ευτυχώς, ο Πάρης δεν είχε μεγάλη τελική ούτε αυτός και κατάφερα με νύχια και με δόντια να κρατήσω το πόντιουμ. :zipit

Απάντηση

Επιστροφή στο “Race 01: Bathurst 10/10/2018”