Προβλήματα

Άβαταρ μέλους
Silkman

Re: Προβλήματα

Δημοσίευση από Silkman » Σάβ Σεπ 29, 2018 1:19 pm

TΙ να σε πω...ας ποσταρει και καποιος αλλος αν εχει το ιδιο θεμα να το δουμε!
All right!!... Τhey're on our left, they're on our right, they're in front of us, they're behind us... they can't get away this time!

Άβαταρ μέλους
Butterfly

Δημοσίευση από Butterfly » Σάβ Σεπ 29, 2018 4:07 pm

Τα Μερσεντε έχουν ανάποδους καθρέφτες...Αυτό που θα έπρεπε να βλέπω στον αριστερό καθρέφτη το βλέπω στον δεξί και το αντίστροφο εννοείται για τον δεξί.Το έχω διασταυρώσει και από άλλο οδηγό ότι όντως είναι θέμα της Μερσέντας.
“A properly set up vehicle will usually push slightly on corner entry, be fairly neutral at the apex (STEADY STATE) and exhibit slight power over-steer on corner exit"

Άβαταρ μέλους
Kostas Galanomatis

Δημοσίευση από Kostas Galanomatis » Σάβ Σεπ 29, 2018 9:34 pm

Το πρόβλημα διορθώθηκε!
Before Fix:
Εικόνα
After Fix:
Εικόνα

Σημειώθηκε και αυτό...Ισχύει και για την Renault αυτό με τους ανάποδους καθρέφτες...Όσο για την θολούρα, προσωπικά δεν παρατήρησα κάτι...Θα αλλάξω το Texture να δω αν είναι όντως καλύτερα αλλά δεν είναι ούτε μαύρο,ούτε θολό, ούτε σκοτεινό...
"People never change. They just become more of who they really are." -Dr.House

Άβαταρ μέλους
Spiros Bozinakis

Δημοσίευση από Spiros Bozinakis » Κυρ Σεπ 30, 2018 12:33 am

κ μενα εχει θολουρα ο καθρεφτης

Άβαταρ μέλους
Kostas Galanomatis

Δημοσίευση από Kostas Galanomatis » Κυρ Σεπ 30, 2018 2:46 am

Το πρόβλημα με τους καθρέφτες διορθώθηκε...Σχεδόν...Στο περίπου...Well...Διορθώθηκε αλλά κάτι αλλο έπρεπε να χαλάσει προφανέστατα...
Εικόνα
Εικόνα
"People never change. They just become more of who they really are." -Dr.House

Άβαταρ μέλους
Nicolas Nicolaou
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Nicolas Nicolaou » Κυρ Σεπ 30, 2018 12:31 pm

Έσβησα τελικά όλο το userdata φάκελλο και έκανα επικύρωση αρχείων και ξανακατεβασε όλα από αρχή και φτιάχτηκε το πρόβλημα με τους θόλους καθρέφτες! Έφαγα 2 ώρες να τα ρυθμίσω όλα όπως πριν αλλά έτσι έπρεπε να γίνει :D

Άβαταρ μέλους
Nicolas Nicolaou
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Nicolas Nicolaou » Τρί Οκτ 02, 2018 6:51 am

Άλλη παρατήρηση που έχω να κάνω είναι σχετικά με το Halo. Όση ώρα τρέχεις μόνος δεν σε ενοχλεί καθόλου. Όταν ακολουθείς κάποιο όμως ειδικά στην ευθεία το halo κρύβει σχεδόν ολόκληρο αυτόν που ακολουθάς με αποτέλεσμα πλέον η κατάσταση να αρχίζει να γίνεται επικίνδυνη! Στην ευθεία αναγκαζόμουνα να αλλάζω γραμμή για να τον βλέπω και αυτό έκανε την προσπέραση όχι απλά δύσκολή αλλά και επικίνδυνη και για τους 2 μας! Ειλικρινά ένιωθα ότι ήμουν στο Μονακό...αλήθεια εκεί τί θα γίνεται??? Στις εκκινήσεις όμως εγώ προβλέπω πολλά ατυχήματα...γιατί εκεί δεν έχεις ούτε τον χώρο να πας δεξιά αριστερά για να βλέπεις τον μπροστά σου! Εμένα προσωπικά μου αρέσει το halo και ειδικά με 3 οθόνες που έχω είναι λες και βρίσκομαι μέσα σε πραγματικό μονοθέσιο και οδηγάω ειλικρινά το απολαμβάνω, αλλά όταν έρθει η ώρα να κυνηγήσω κάποιον τότε πραγματικά με φοβίζει! Στην πραγματικότητα όπως είπαν και άλλα παιδιά ο οδηγός έχει την ευχέρεια να κουνήσει το κεφάλι του και να δεί τον μπροστά χωρίς να αλλάζει γραμμές εμείς όμως δεν την έχουμε και πολύ φοβάμαι ότι θα έχουμε άδικα ατυχήματα με αυτό! Πρέπει να γίνουν δοκιμαστικές εκκινήσεις με γεμάτο grid να δούμε τι γίνεται εκεί πριν παρθούν οριστικές αποφάσεις. Επίσης κρύβει και μεγάλος μέρος από το πλαινό του αυτοκινήτου. Ενώ πέρσι με το που πλησίαζε κάποιος στον πίσω τροχό μου άρχιζα και τον έβλεπα τώρα πρέπει να έρθει ακριβώς δίπλα μου ίδια απόσταση για να φανεί!

Για τα λάστιχα επίσης...Κάποιος έβγαλε 36 γύρους με soft! Η διαφορά από 1ο γύρο με 36 μόλις λίγο πάνω από 1 δευτερόλεπτο! Δοκίμασε κανείς να οδηγήσει με 0%??? Πάνε και με 0 ναι....νομίζω με κάποιο τρόπο κάτω από 20% πρέπει να κλατάρουν.

Antonis14

Δημοσίευση από Antonis14 » Τρί Οκτ 02, 2018 9:31 am

Νικόλα καταλαβαίνω απόλυτα αυτό πού λές ,αλλά έχω τήν εντύπωση ότι η κατάσταση κάπως φτιάχνεται μέ ανέβασμα τού look ahead & head physics ..,(τό έβαλα 25 τό 1ο καί 65 το 2ο )μέ κάθε επιφύλαξη βέβαια το λέω επειδή τό δοκίμασα αυτό μόνος μου λιγάκι offline..,διαπίστωσα ότι ανοίγει τό φάσμα οπτικής καθώς με λιγότερες καί μικρότερες κινήσεις επίσης στό τιμόνι
βλέπεις καί αρκετά καλύτερα μπροστά -αριστερά -δεξιά.( Φυσικά μένει να τό δοκιμάσω online στόν σέρβερ σε τραινάκια).
Αλλά βασικά είμαι σχεδόν σίγουρος ότι σε 3όθονο όπως έχεις εσύ θά είναι μεγαλύτερη/καλύτερη αίσθηση.
Αυτό με τα ελαστικά δέν το έχω δοκιμάσει ακόμα ,αλλά θα τό κάνω σίγουρα.

Άβαταρ μέλους
Silkman

Δημοσίευση από Silkman » Τρί Οκτ 02, 2018 10:25 am

Nicolas Nicolaou έγραψε:
Τρί Οκτ 02, 2018 6:51 am
Άλλη παρατήρηση που έχω να κάνω είναι σχετικά με το Halo. Όση ώρα τρέχεις μόνος δεν σε ενοχλεί καθόλου. Όταν ακολουθείς κάποιο όμως ειδικά στην ευθεία το halo κρύβει σχεδόν ολόκληρο αυτόν που ακολουθάς με αποτέλεσμα πλέον η κατάσταση να αρχίζει να γίνεται επικίνδυνη!
Ποσταρε μου σε παρακαλω μια φώτο μεσα απο το κοκπιτ σου να δω ακριβως τι βλεπεις.
Nicolas Nicolaou έγραψε:
Τρί Οκτ 02, 2018 6:51 am
Για τα λάστιχα επίσης...Κάποιος έβγαλε 36 γύρους με soft! Η διαφορά από 1ο γύρο με 36 μόλις λίγο πάνω από 1 δευτερόλεπτο! Δοκίμασε κανείς να οδηγήσει με 0%??? Πάνε και με 0 ναι....νομίζω με κάποιο τρόπο κάτω από 20% πρέπει να κλατάρουν.
Με ποια γόμα, τι κατανάλωση και τι γυρολογια;
All right!!... Τhey're on our left, they're on our right, they're in front of us, they're behind us... they can't get away this time!

Άβαταρ μέλους
Nicolas Nicolaou
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Nicolas Nicolaou » Τρί Οκτ 02, 2018 11:42 am

Soft, κανονική κατανάλωση να βγει αγώνας, μέσο όρο γύρο 1:28:8 best 1:28:271 worst 1:29:505 με default setup.

Φώτο να σου στείλω μετά.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενική Συζήτηση”