McLaren's World's Fastest Gamer

Θέματα για άλλα παιχνίδια εκτός rFactor
Άβαταρ μέλους
Kostas Galanomatis

Re: McLaren's World's Fastest Gamer

Δημοσίευση από Kostas Galanomatis » Δευ Αύγ 07, 2017 4:48 pm

Δυστυχώς για να βγάλεις χρόνο και να το πιέσεις κυριολεκτικά στα όρια οδηγάς τελείως αντίθετα από την πραγματικότητα.Προσωπικά χαίρομαι που το 1:58.7 το έβγαλα με μία κάπως νορμάλ οδήγηση. ΑΛΛΑ έτσι όπως το έφτιαξαν προφανώς αντιπροσωπεύουν τον τίτλο του διαγωνισμού τους... World's Fastest GAMER. Είναι κρίμα ένας ΕΞΟΜΟΙΟΤΗΣ να έχει δυνατότητες και η ΙΔΙΑ η εταιρεία να μην τις χρησιμοποιεί γιατί θεωρεί πως θα είναι δύσκολο για τους πιο πολλούς...Και θα είναι...
"People never change. They just become more of who they really are." -Dr.House

Άβαταρ μέλους
christosgk99

Δημοσίευση από christosgk99 » Τρί Αύγ 08, 2017 2:55 pm

πως το εννοειτε οτι το mod ειναι ψευτικο? δν εχω ασχοληθει καθολου να το δω

Άβαταρ μέλους
Kostas Galanomatis

Δημοσίευση από Kostas Galanomatis » Τρί Αύγ 08, 2017 4:45 pm

Ότι για να βγάλεις χρόνο στον "διαγωνισμό" χρειάζεται να μπεις με Drift σε κάποιες στροφές κάτι που αν το κάνεις στην πραγματικότητα στα GT θα πάρεις τα λάστιχα και το αυτοκίνητο στα ντουβάρια!

polemarhos

Δημοσίευση από polemarhos » Τρί Αύγ 08, 2017 9:36 pm

Το οτι ανεβαζεις 600 βαθμους θερμοκρασια στα λαστιχα αν σπιναρεις δυνατα ή σε τετακε και αντι να διαλυεται δεν ξερω και γω ποσο λαστιχο καταστρεφεται 1% :beer , και σαν μην φτανει αυτο στην επομενη ευθεια εχει θερμοκρασια λειτουργιας κανονικα!

Κατεβαζεις σαν τρελος ταχυτητες για μηχανοφρενο που αν το κανεις στην πραγματικοτητα θα σε δικασουν στην Χαγη...

Πετας το αυτοκινητο στις στροφες...οπως ακριβως το λεω...το ΠΕΤΑΣ!

Δεν νομιζω οτι χρειαζεται κατι αλλο για να κλαψεις 5 ευρω...

αλλα σορρυ ξεχασα...ειναι το επισημο της μακλαρεν και του rfactor...ναααα στα μουτρα σας που θελουν και επισημο! ΟΥΣΤ!

Άβαταρ μέλους
christosgk99

Δημοσίευση από christosgk99 » Τετ Αύγ 09, 2017 4:17 pm

κριμα, δν βγαζει νοημα αυτο. υποτιθεται οτι θελουν να βρουν πραγματικα ταλεντα μεσο του gaming, γτ κακα τα ψεματα δν μπορουν ολοι να το τραβιξουν κανονικα θελει πολλα λεφτα. και κανουν ενα mod τελειως ψεμα για να του βρουν αυτο... μπραβο

marmagas

Δημοσίευση από marmagas » Πέμ Αύγ 10, 2017 8:24 am

Πολλα μπραβο Πολεμαρχε και Κωστα για τους χρονους σας,επισης μπραβο σε ολα τα παιδια που μπηκαν στο διαγωνισμο.
Λοιπον ηρεμα ενα ενα.
Το αμαξακι ηρθε με default ρυθμισεις καραυποστροφικο,στανταρ τακτικη ολων πλεον ακομα και των μοντερς για λογους ασφαλειας και αποφυγη τετακε στην πρωτη στροφη και σβησιμο ολων απο τσατιλα!
Επισης ABS και TC off,πραγμα που μαλλον ξεχασαν καπου να το αναφερουν και επρεπε να μπεις σε υπομενου και ....τελος παντων,μπερδεμα.
Με ολα default,ABS+TC OFF,πολυ δυσκολο να πιασεις χρονο,πολλοι εκει τα παρατησαν,αρχισαν να βριζουν και τετοια.
Φτιαχνοντας abs+tc και λιγο κατεβασμα αεροτομης και οι χρονοι κατεβαινουν με ψιλοσωστες γραμμες και ψιλοσωστη ταχυτητα σε αυτες.
Επιασα 1.59.5 ετσι χωρις drift και περιεργα σεταπ,αν ειχα χρονο ισως κατεβαινα στο 1.58.
Αυτο το πεταγμα του αμαξιου που λεει ο Πολεμαρχος δεν το ειδα,αυτο με τα λαστιχα ναι αληθεια αλλα πιστευω λογω της φυσης του comp. δηλαδη hotlapping τα εφτιαξαν πιο forgiving σε θερμοκρασιες και φθορα.
Ισως πηγαν οπως λεει ο Κωστας σε χαλαρο και οχι hardcore mode λογω marketing,θελουν κοσμο,νεο αιμα να μπει στο ρουφου ομαλα,να μην τρομαξει με την πρωτη με hardcore συμπεριφορες.
Σιγουρα θα παρει update μετα το πανηγυρι αυτο,ειμαι σιγουρος!
Βεβαια καλα κανετε και τα λετε και ετσι πρεπει,καλυτερα θα ηταν στο φορουμ του S397 η στο discord,να τα ακουσουν οι λεβεντες!
Τουλαχιστον ετουτοι ακουν και διορθωνουν.
Παλι μπραβο σας ρε μαγκες,στο Zandvoort ευχομαι 20αδα!!!

Άβαταρ μέλους
Kostas Galanomatis

Δημοσίευση από Kostas Galanomatis » Πέμ Αύγ 10, 2017 3:03 pm

Προσωπικά πιστεύω αν είχαμε ασχοληθεί λίγο παραπάνω ο Πολέμαρχος άνετα έμπαινε στο 57 χαμηλά και εγώ στο 57 ψηλά (ερχόμουν μία φορά -0.500 αλλά ήθελα να μπω βολίδα στην παλιά Κ1 και πάτησα εκτός) . Αλλά και πάλι με ελάχιστο Practice και χωρίς να έχουμε ομάδα πίσω να μας φτιάχνει σετάπ όπως έχουν οι 13 από τους 20 πρώτους καταφέραμε και μπήκαμε στους πρώτους 100 (εντάξει εγώ ήμουν κοντά στους πρώτους 100 :P )...Σημασία έχει, πως για εμένα αυτός ο διαγωνισμός μου έδειξε πόσο 'μικρός' είμαι και ας ήταν ένας διαγωνισμός Flag-Flag Hotlapping...Εδώ πχ μπορεί να θεωρούμαστε από πολλούς ως οι 'βολίδες' και οι 'γρήγοροι' αλλά στην πραγματικότητα όπως φάνηκε σε παγκόσμιο διαγωνισμό, είμαστε ακόμα 'αργοί' είτε στο θέμα οδήγησης ή στο θέμα σετάπ...Εγώ τουλάχιστον θα ξαναπροσπαθήσω ο Πολ δεν το νομίζω διότι έφαγε Delete το μοντ :P ...Anyway τουλάχιστον κάναμε ότι περνούσε από το χέρι μας για να έχουμε Έλληνες στο διαγωνισμό όσο γίνεται πιο ψηλά...Μπας και ακουστεί και λίγο πιο πολύ και η χώρα μας στο SimRacing αλλά και η F1aXion ως κοινότητα! :beer :beer :beer

polemarhos

Δημοσίευση από polemarhos » Παρ Αύγ 11, 2017 8:11 am

Κωστα και φιλε Marmaga θα σας πω το εξης ετσι οπως το σκεφτομαι εγω τουλαχιστον.

Προφανως και κανανε φιλικο το μοντ ως προς τα λαστιχα κλπ για να μην εχουν ευτραπελα και πιο απειροι οδηγοι, αλλα αφου θες να λεγεσαι καλυτερος εξωμοιωτης και διοργανωνεις ενα τετοιο event, ΟΧΙ δεν θα το κανεις φιλικο για κανεναν! Θα το φτιαξεις οπως πρεπει να ειναι διοτι το επαθλο δεν ειναι παιχνιδι.
Οσο αυτο που λετε για τους χρονους το αν μπορουσαμε κλπ, εβλεπα πολλα on board απο τους καλυτερους διοτι λογικο να δεις που πατανε για να κερδιζουν τοσο χρονο. Ε σας πληροφορω κερδιζουν εκει που δεν προκειται να πατησει ενας πραγματικος οδηγος με το αυτοκινητο διοτι θα το σπασει, τι να κανεις ομως ετσι ειναι τα παιχνιδια γιατι κανενα δεν ειναι πραγματικη εξωμοιωση. Επισης Κωστακι εγω οταν εβαλα σεταπ και εγραψα το 58.3 ειχα πετυχει στο 1ο σεκτορ 32.500 ακριβως και το καλυτερο μου ηταν 32.1, οποτε μονο απο κει πεφτει στο 57αρι... Το θεμα ειναι οτι ο χρονος αυτος γραφτηκε με ενα σεταπ της κακιας ωρας και με μαλακισμενη οδηγηση για να πας μπροστα...Ας ειχαμε τα σεταπ των πρωτων και τα pc και τις τιμονιερες και οτι αλλο συνεπαγεται και θα τα λεγαμε! Με το να καθεσαι σε μια πλαστικη καρεκλα απο την λαικη, να στηριζεις τα πεταλια με εγκυκλοπαιδειες και σε καθε φρεναρισμα να απομακρυνονται τα πεταλια, ε δεν νομιζω οτι μπορεις να κοντραρεις καποιον ο οποιος εχει κανονικο copkit. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Θελω εν ολιγοις να πω, οτι εμμεσα δεν πολεμας αυτους με ιδια οπλα! Αυτο που κανουν ειναι η ζωη τους για να ειναι τοσο ψηλα, ενω εμεις παιζουμε για το χαβαλε...

marmagas

Δημοσίευση από marmagas » Παρ Αύγ 11, 2017 10:58 am

Και οι δυο σας,ειμαι σιγουρος,οτι με λιγο πρακτις ακομα θα το ριχνατε στο 57! και στον αγωνα,το εγραψα και στο φορουμ του maddog,ολα παιζουν διοτι ειστε μαυρα σκυλια και δυο σας,ετσι σας χαρακτηρισα!
Το αγχος θα το ειχαν οι φιρμες!
Τωρα,1-2 team redline,δεν αφηνουν τιποτε,σκοτωνουν!
Εχουν και τον επισημο δοκιμαστη της Μακκα,Lamdo Norris,στο team οποτε ξερουν κατι παραπανω για το αμαξακι που εμεις θα μαθουμε......
Εγω παντως σκεφτομαι σοβαρα να ζητησω σεταπ για Zandvoort απο τον maddog!
Εχει μεταμορφωθει σε σεταπ guru τωρα τελευταια!!!!

Τα λεμε μαγκες!!

Άβαταρ μέλους
Kostas Galanomatis

Δημοσίευση από Kostas Galanomatis » Παρ Αύγ 18, 2017 12:18 am

Πάει και το Zandvoort...Είπα να δοκιμάσω λίγο και ας μην ήξερα την πίστα.Πέτυχα και το Lee Morris που προκρίθηκε και είδα Onboard του.Πόσο καραμπάμ έκανε για άλλη μία φορά πως όλα είναι θέμα σετάπ και όχι οδήγησης...Απλά το έχουν στήσει και μπαίνουν όπως θέλουν στις στροφές μη-ρεαλιστικά για άλλη μία φορά...Πραγματικά αυτή την φορά βλέποντας του, ζαλίστηκα (όπως θα έλεγε και ο Σπύρος)...Εκμεταλλεύονται πλήρως το παιχνίδι και κάνουν πράγματα που αν τα δοκίμαζες στην πραγματικότητα θα έπαιρνες το αμάξι στο χέρι. Δεν μπορώ να καταλάβω ειλικρινά αν έφτιαξε το Studio 397, την McLaren αλλά το αυτοκίνητο αυτό δεν ΓΙΝΕΤΑΙ να πηγαίνει έτσι στην πραγματικότητα.Πρώτη φορά αισθάνομαι τόσο αηδία για ένα γύρο που έκανα.Καπνούς από τα λάστιχα,με τα τέσσερα στις στροφές και να μην πω για τα ηλίθια φρένα για άλλη μία φορά.Και αν κρίνω από την κίνηση να κάνουν ξεχωριστό διαγωνισμό στο iRacing, μάλλον την βλακεία την έκανε το Studio 397...

Απάντηση

Επιστροφή στο “Gaming”