Ισπανια

Κλειδωμένο
polemarhos

Ισπανια

Δημοσίευση από polemarhos » Τρί Δεκ 03, 2013 10:47 am

Πολυ δυνατος αγωνας αλλα και γενικα επεισοδιακος απο ολες τις αποψεις.

Στο Q,δεν εμεινα ευχαριστημενος με την 3η θεση για να ειμαι ειλικρινης γιατι ξερω οτι μπορουσα να χτυπησω την πρωτη pole position,αλλα ενα λαθος πανω στο αγχος για τον καλο γυρο,με εριξε στην 3η θεση...Δεν ηταν ασχημο,αλλα οκ

Στον αγωνα τωρα,ξεκινησα δυνατα στην εκκινηση,αλλα μολις εβαλα 2η πατησα kers αμεσως αλλα μου εφυγε λιγο,και παρεμεινα 3ος...Στην συνεχεια,μαχη με τον κωστα και για να ειμαι ειλικρινης εκανα μια βουτα στην κλειστη στροφη στην πισω ευθεια,συνενεσε βεβαια και ο κωστας,αλλα καταλαβα οτι δεν ηταν σωστο περασμα,και για αυτο εδωσα την θεση πισω αμεσως.Στον 8ο γυρο τωρα,ενα περιεργο συμβαν με τον κατελα..στην μεγαλη ευθεια,μετα μανιας περασα τα 300 kmh,αλλαξα την γραμμη οπως εχω το δικαιωμα για μια φορα,αλλα ο κατελας για καποιον ανεξηγητο λογο ενω ηταν κολλημενος πισω μου βρεθηκε στον τοιχο.Πραγματικα κριμα για αυτο γιατι αν εμενε αριστερα θα με ειχε περασει ανετα.Επισης για καποιους γυρους μαχη με τον γιωργο για την 1η θεση,αλλα ημουν σιγουρος οτι αργα η γρηγορα θα παταγε λιγο παραπανω γκαζι και θα εξαφανιζοταν μπροστα οπως και εγινε..
ο ρυθμος αγωνα γενικοτερα δεν ηταν ασχημος,αλλα ηταν απο οσο φανηκε ο σχεδον ιδανικος
για την 2η θεση..ΣΥγχαρητηρια στον γιωργο για την εξαιρετικη εμφανιση και οδηγηση του,και σε ολους που πηραν μερος.

Πολυ καλο αποτελεσμα και παμε για μονακο. :beer :beer

Άβαταρ μέλους
Schumi

Δημοσίευση από Schumi » Τρί Δεκ 03, 2013 12:37 pm

Δες τι εγινε μεσα απο μενα και θα καταλαβεις. Αλλα ... την επομενη φορα δεν θα πατησω φρενο οποιος και αν ειναι μπροστα!

polemarhos

Δημοσίευση από polemarhos » Τρί Δεκ 03, 2013 12:47 pm

Επειδη ειδα τι εγινε για αυτο το λεω...μου ειπες χθες οτι αλλαξα νωρις την γραμμη μου..ποτε πρεπει να την αλλαξω??οταν φτασω στην στροφη?ή οταν ερθεις διπλα να σε κλεισω και να βγουμε και οι 2 εξω?..βασικα γιατι να πατησεις φρενο στην ευθεια? :shock: :shock:.και σε τελικη αναλυση λογικα επρεπε να περιμενεις οτι θα αλλαξω την γραμμη μου.

Άβαταρ μέλους
Kostas Galanomatis

Δημοσίευση από Kostas Galanomatis » Τρί Δεκ 03, 2013 12:56 pm

polemarhos έγραψε:Επειδη ειδα τι εγινε για αυτο το λεω...μου ειπες χθες οτι αλλαξα νωρις την γραμμη μου..ποτε πρεπει να την αλλαξω??οταν φτασω στην στροφη?ή οταν ερθεις διπλα να σε κλεισω και να βγουμε και οι 2 εξω?..βασικα γιατι να πατησεις φρενο στην ευθεια? :shock: :shock:.και σε τελικη αναλυση λογικα επρεπε να περιμενεις οτι θα αλλαξω την γραμμη μου.
Πολέμαρχε πρέπει να μάθεις να υπολογίζεις το μήκος του αυτοκινήτου σου και που είναι ο άλλος οδηγός.Ο Κατέλας σε είχε πλησιάσει πάρα πολύ και άλλαξες την γραμμή σου και με ανοιχτό DRS είναι θάνατος...Φρένο πάτησε για αυτό ακριβώς το λόγο για να κλείσει το DRS...Και αυτό που λες οτι έπρεπε να περιμένει ότι θα αλλάξεις γραμμή πως θα ξέρει τι σκοπό έχεις εσύ να κάνεις.Μπορεί να ήθελες να έχεις την εξωτερική για να έχεις την εσωτερική Κ2 ή το αντίστροφο.Για εμένα είναι η μοναδική φορά που η ευθύνη δεν είναι του πίσω αλλά του μπροστά.
"People never change. They just become more of who they really are." -Dr.House

polemarhos

Δημοσίευση από polemarhos » Τρί Δεκ 03, 2013 1:49 pm

θα στο πω αλλιως...Ειμαι μπροστα και πηγαινω μετα βιας 299-300,ερχεται απο πισω με 310 και ανεβαινει,εχω το δικαιωμα να αλλαξω μια φορα την γραμμη μου σε οποιοδηποτε σημειο της ευθειας επιθυμω αρκει να κρατηθω και να μην ξαναλλαξω γραμμη,ακολουθει μια στροφη η οποια ειναι δεξια και μετα αριστερη..ποιος ο λογος να θελω να στριψω απο την εξωτερικη αφου υπερασπιζομαι την θεση μου στην ευθεια??προσεξε δεν λεω οτι ξερει τι σκεφτομαι εγω..ειπες για το μηκος του μονοθεσιου..απο την στιγμη που ειναι πισω μου,που κολλαει αυτο???και βεβαια εχει ανοιχτο DRS,αλλα εγω ξερεις τι καταλαβα??..οτι μαλλον ξαφνιαστηκε...επειδη ο κατελας ειναι απο τους κορυφαιους εδω περα,ισως να επρεπε ρε κωστα να κανει την αλλαγη κατευθυνσης λιγο πιο ομαλα..θυμησου στην μαλαισια αυτο που εγινε με εμας,που λες οτι σου χωθηκα στην ευθεια..ακριβως το ιδιο εκανα και εκανες..αλλαξες την γραμμη σου την ωρα που ειμαι πισω σου,εγω ομως συνεχισα απο την ιδια μερια,και παραλιγο να παθω το ιδιο ακριβως οταν εχασα την πτερυγα σου..δλδ ρε παιδια οκ...τραγικοποιειτε καταστασεις εις βαρος καποιου και αυτος συνηθως ειμαι εγω ρε συ.κανω ενα προσπερασμα και αμεσως αρχιζουν αντιδρασεις οπως και μου χωθηκες και και και..δεχομαι προσπερασμα και με εκλεισες και και και..υπερασπιζομαι μια θεση και εκλεισες αποτομα,νωρις και και και,πιεζω καποιον και αμεσως με πιεσες πολυ,τρομαζα και και.....ελεος πια.

Άβαταρ μέλους
Kostas Galanomatis

Δημοσίευση από Kostas Galanomatis » Τρί Δεκ 03, 2013 2:18 pm

Εσύ έκανες την πρόθεσή σου (αλλαγή γραμμής) πολύ ΑΡΓΑ.Ο Κατέλας σε είχε ΗΔΗ φτάσει σου ΕΙΧΕ ΒΑΛΕΙ την μούρη του στο διαχύτη σου και εσύ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ είχες αλλάξει γραμμή.Πολύ λογικό λοιπόν να θεωρήσει πως θα κρατηθείς αριστερά και έκανε αυτός κίνηση.Εγώ είχα αλλάξει γραμμή στην Μαλαισία σου είχα κλείσει την δεξιά αλλά εσύ πήγες με τσαμπουκά να χωθείς και πες μου αν έχω άδικο.Και επειδή δεν είσαι από την αρχή της aXion εδώ ούτε εγώ αλλά είμαι πιο παλιός γίνονται αυτά τα φαινόμενα οπότε μην τα παίρνεις στο κρανίο ρε'συ.Είσαι νέος και σου ασκείται κριτική όπως μου ασκόταν σε εμένα όταν είχα πρωτοέρθει και στο καθένα.Απλώς εγώ περιμένω γιατί σε έχω γνωρίσει από κοντά ότι μέσα από αυτά που λέγονται θα βελτιωθείς και θα καταλάβεις λάθη δικά σου ή τον άλλον.Και μετά ότι γράφουμε εμείς σε εσένα θα τα γράφεις ΕΣΥ για άλλους πιο νέους.Εσύ για εμένα δεν τηρείς ένα "κανόνα" που για εμένα είναι να κάνεις την πρόθεσή σου γνωστή στο άλλον ΟΣΟ πιο σύντομα μπορείς.Όχι από την μια πολύ σύντομα να του την κάνεις εύκολη τη δουλειά όχι πολύ αργά ώστε να καταστραφείτε και οι 2 σας.Και αν νομίζεις ότι είσαι ο μόνος που το έχεις κάνει αυτό μου το είχε κάνει ο Σπύρος το 2011 στη Βραζιλία (αλλάζοντας 2 φορές γραμμή μπροστά μου αλλά στην 1η είχα ήδη πάει πολύ κοντά του και στην 2η παρατρίχα γλυτώσαμε επαφή).Όσο αφορά τις βούτες και εγώ έχω κάνει και ο Κατέλας έχει κάνει και όλοι μας λίγο πολύ κάνουμε οπότε μην αγχώνεσαι αν δεν υπάρχει επαφή.Μεταξύ μας παίζουμε fair Play αν το καταλάβουμε...
"People never change. They just become more of who they really are." -Dr.House

polemarhos

Δημοσίευση από polemarhos » Τρί Δεκ 03, 2013 4:56 pm

Κωστα,1ον,οπως ειπες εκανα την αλλαγη αργα..για να δεις οτι δεν στεκει αυτο ο δημητρης χθες μου ειπε οτι αλλαξα πολυ νωρις γραμμη.2ον,ΑΛΛΟ σε φτανω και σου βαζω μουρη και ειμαι διπλα σου (μπροστα απο το μισο μονοθεσιο μου),και αλλο σου βαζω την μουρη στον διαχυτη!3ον,επισης δεν ειπα οτι δεν ειμαι νεος,και βεβαια θα ασκηθει κριτικη κωστα..αλλα το ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΡΟΠΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΑΣΚΗΣΟΥΝ ΚΡΙΤΙΚΗ..με το να λεει καποιος,ειρωνικα κατι για καποιο συμβαν ΔΕΝ ειναι κριτικη για να μαθεις αλλα κριτικη για να σε υποβαθμισει και για να δειξει την "δειθεν" ανωτεροτητα του!!!..4ον ο κανονας που λες οτι δεν τηρω ισχυει αλλα μεχρι εναν βαθμο...η προθεση για το τι θα κανει καποιος φαινεται εκεινη την στιγμη..ειναι σαν να μου λες οτι επρεπε να αναψω φλας για να παω δεξια..δλδ οκ ρε φιλε..5ον,αυτο που σου εκανε ο σπυρος στην βραζιλια δεν εχει σχεση με αυτο,γιατι δεν αλλαξα 2 φορες την γραμμη μου!!!
για να τελειωσει το θεμα αυτο,αν θελετε καντε καταγγελια για το συμβαν αυτο...δεν εχω να πω κατι αλλο..παμε για μονακο.

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Williams”