Καναδας

Κλειδωμένο
polemarhos

Καναδας

Δημοσίευση από polemarhos » Τρί Ιαν 14, 2014 11:54 am

Οι παραδοσεις ειναι για σπανε :P...Διαβασα στο site οτι οποιος ξεκιναει απο την pole παιρνει και τον αγωνα..ε φετος δεν εγινε :P..

Πραγματικα ευχαριστηθηκα πολυ που πηρα την πρωτη μου pole,αν και δεν ειχα κατανου κατι τετοιο αφου δεν ειχα προπονηθει για το Q.

Στον αγωνα τωρα....
Ολα ξεκινησαν καλα,αν και νομιζω ειχα μια επαφη με τον παριση στην πρωτη στροφη,αλλα το αυτοκινητο δεν επαθε τιποτα...Ηξερα περιπου σε τι μηκος κυματος θα κινηθει ο κατελας,αλλα δεν ειχα υπολογισει κατι σημαντικο,την πιεση των ελαστικων..επεσαν στην αρχη 4kpa(αν το λεω καλα),και πραγματικα λες και οδηγουσα αλλο αυτοκινητο..στην συνεχεια βελτιωθηκε αυτο,μεχρι που ενα οδηγικο λαθος στην φουρκετα με αναγκασε να μπω προωρα στα πιτ..Απο κει και περα αρχισαν τα προβληματα..βγαινοντας απο τα πιτ,ενα στιγμιαιο λαγγ,με εκανε να χασω γραμμη και γενικα λιγο τον ελεγχο..στην αμεσως επομενη στροφη,παλι ενα στιγμιαιο λαγγ με εκανε να χασω την μπροστα αεροτομη,να τραυματισω την μπροστα αριστερα αναρτηση,λιγο να διαλυσω το πισω μερος,και να αναψει ο κινητηρας..Οταν κολλησα στην μπαριερα περιμενα με ασφαλεια να περασουν τα μονοθεσια που ηταν πισω,για να φυγω..Σκεφτηκα για να ειμαι ειλικρινης απο τα νευρα μου να το παρατησω και να πατησω esc..αλλα λεω ρε φιλε,για κατσε εχεις κανει 2000+ γυρους και θα το αφησεις στους 1ους 10 γυρους??..μπαινω στα πιτ,εν τω μεταξυ ειχα και στραβο τιμονι και εκει αρχισε ο πραγματικος αγωνας...να πιασω Λευτερη,Ιορδανη,βασιλλη,αλεξανδρο,παναγιωτη,κωστα,σταυρο..λεω αδυνατο αλλα παμε...full πιεση,που πραγματικα δεν το λυπηθηκα ουτε ενα λεπτο το μονοθεσιο,ειχα και καποιες εξοδους και αν εκρινα απο το πρακτις που εκανα,ειπα μετα ισως να ειναι και εφικτο..εφτασα και περασα αρκετους και ηρθε η στιγμη που παραλιγο να παω νοσοκομειο :P..στον τελευταιο γυρο,ξαφνικα βλεπω τα 6 δευτερολεπτα που ηταν μπροστα ο κωστας να γινονται 1!!..λεω εδω ειμαστε..Ε φτανουμε στην πισω ευθεια,και δεν ξερω τον λογο που το εκανες κωστα αυτο,αλλα αν δεις το βιντεο θα καταλαβεις...σε εχω φτασει μεχρι και την ροδα πισω και πας να με στειλεις πανω στον κιμωνα..Αλλαξες την γραμμη σου οταν σε ειχα φτασει στην ροδα,και εβλεπες οτι εχω παρει την γραμμη μου,και επισης εβλεπες τον Κιμωνα..Μετα ειπες κατι για ζιγκ ζαγκ..δεν εκανα φιλε απλα ημουν πισω για να παρω την σωστη γραμμη..μετα σου κολλησα πισω,δεν παταγες καθολου στην εξοδο,με αποτελεσμα να ακουμπησουμε,και λογω drs να περασω!..

Συγχαρητηρια στον Κατελα,παριση και σε ολους που πηραν μερος σε αυτον τον μαραθωνιο!!
παμε για αγγλια τωρα!!

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Williams”