Γερμανια

Κλειδωμένο
polemarhos

Γερμανια

Δημοσίευση από polemarhos » Τρί Φεβ 04, 2014 8:23 am

2η POLE για τον POLE :D..Δεν ειχα ασχοληθει με το Q σχεδον καθολου παρα μονο πριν τον αγωνα..Πιστευω ηταν ενας καλος γυρος που τελικα μου εδωσε την 1η θεση.

Στην εκκινηση δεν ξερω πως,που,ποτε,γιατι...ο σταυρος μας καταπιε ολους σαν καραμελες απο την 4η θεση..και εκτος αυτου,δεν μπορουσα να τον πιασω στην αρχη του αγωνα..ΑΞΙΟΣ που τερματισε στην 3η θεση!!..Πολλες δυνατες μαχες με κατελα στον οποιο δεν ξερω αλλα νομιζα οτι εκανα παλι βλακεια στην ανηφορικη ευθεια κλεινοντας τον,και του εδωσα αμεσως την θεση,αλλα μετα μου την ξαναεδωσε που σημαινει οτι τελικα δεν εγινε τιποτα και συνεχισαμε κανονικα την μαχη!!..Ειχα μια ατυχια που πιστευω πως θα παλευα για την 2η θεση με τον κατελα,οταν πηγα να ντουπλαρω τον γιαννη,και ξαφνικα αλλαξε πορεια και επεσα πανω του,με προβλημα στην αεροτομη και στραβο τιμονι σχεδον 45 μοιρες..ενα πιτ παραπανω με πληγωμενο μονοθεσιο περιορισε τον αγωνα σταθερα για την 4η θεση...Μετα ο Βασιλης ερχοταν απειλητικα αλλα στο τελευταιο πιτ,πιστευα οτι ειχε βαλει soft(οπως και εγινε) και ειπα θα βαλω medium και θα κρατηθω γιατι ηθελε 14 γυρους για το τελος,και τα medium ηταν η πιο ασφαλεστερη λυση..
Αυτο ομως που ειδα περα απο την ατυχια,ηταν οτι βελτιωθηκα απο αποψη ασφαλειας και πιεσης σε σχεση με αλλους αγωνες και αυτο μετραει περισσοτερο κατα την γνωμη μου..

Συγχαρητηρια Γιωργο για την νικη και γενικα στο podium και σε ολους οσους πηραν μερος!!

Υ.Γ.=Γιαννη αγωνας ειναι συμβαινουν και ατυχηματα ;)

Παμε για ουγγαρια!!!

tragikos

Δημοσίευση από tragikos » Πέμ Φεβ 06, 2014 11:02 pm

+2 laps. Απο τους πρώτους εφαγα αλλα αφου τερματισα ολλα καλα ..Δεν προλαβα να κανω practice λόγω υποχρεώσεων (δεν θα ετρωγα 2 laps αλλά 1 : P )
Μπραβο σε όλους

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Williams”