Ουγγαρια

Κλειδωμένο
polemarhos

Ουγγαρια

Δημοσίευση από polemarhos » Τρί Φεβ 18, 2014 8:42 am

3η pole position και απο οσο μπορουμε στην ομαδα να καταλαβουμε στο Q δεν εχουμε ιδιαιτερο προβλημα.

Στην εκκινηση,μια σχετικα μετρια εκκινηση αλλα χωρις προβληματα εστριψα 1ος,και απλα οδηγουσα σταθερα χωρις πολλα λαθη,βεβαια σιγουρα λιγο πιο αργα απο οσο μπορουσα,αλλα ολα καλα..Με περασε ο Γιωργος και σκοπος μου ηταν να διατηρησω την ψυχραιμια και να ακολουθησω με οσο πιο ασφαλεια μπορουσα οχι κολλητα αλλα σε μια αποσταση της ταξης 2-3 δευτερολεπτων..Η στρατηγικη ηταν 3 πιτ οπως και εγινε,χωρις προβληματα...Κατα την γνωμη μου σιγουρα ο κατελας ειχε πιο επιθετικη στρατηγικη αφου χρησιμοποιησε πιο πολυ την μαλακη γομα,με αποτελεσμα σιγουρα να κινειται πιο γρηγορα απο μενα στην πιστα..Ειχαμε πολυ ωραιες μαχες και αυτο που κραταω απο ολο αυτο ηταν οτι δεν εκανα οδηγικο λαθος οπως συνηθιζα να κανω οταν με πιεζαν τοσο πολυ,και αυτο οφειλεται στις εντατικες προπονησεις με τον Γιωργο και τον Βασιλη!!Πιστευω η 2η θεση κριθηκε κατα πολυ οταν κολλησε ο κατελας απο πισω και δεν μπορουσε να περασει για 5-6 γυρους..Την στιγμη που με περασε τον στριμωξα περισσοτερο και πιστευα οτι επρεπε να παραχωρησω αμεσως την θεση οπως και εγινε...Στο τελος με πλησιαζε με πολυ ταχυ ρυθμο αλλα ηθελα πραγματικα να τερματισω 2ος και ειμαι πολυ χαρουμενος με το αποτελεσμα!

Υ.Γ:Ευχαριστω τον Γιωργο και τον Βασιλη που με βοηθουν με σκοπο την βελτιωση μου σαν οδηγος στον αγωνα!!!

Παμε για ΣΠΑ!!!

tragikos

Δημοσίευση από tragikos » Τρί Φεβ 18, 2014 12:48 pm

Καλη εκκινηση αλλα επεσα πανω στη marusia κ χαλασα κ τον αγωνα του..Φρενα στην Κ1 κ παω απεναντι κιτρινες κ οι δυο αναρτησεις ας παω στα πιτ κ αμα φτιαξει εχει καλος.Ο αριστερος απεκτησε παραπανω camper κ ξεφλουδιζε το λαστιχο ο μεν δεξιος παγωνε αλλα κρατουσε παραπανω γυρους.
Να κ το αλλο προβλημα προς το τελος κατεβασμα ταχυτητων δυο δυο κ οχι μια (παει η τιμονιερα) :headtowall :headtowall ..Προσεκτικα μην παρω κ κανενα μαζι μου τερματισα.. :band

Υ.Γ εμενα πιος θελει να με προπονησει ??

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Williams”