Δηλώσεις οδηγών (Round 2 - Road Atlanta)

Συντονιστής: GT Admins

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Kostas Galanomatis

Δηλώσεις οδηγών (Round 2 - Road Atlanta)

Δημοσίευση από Kostas Galanomatis » Πέμ Νοέμ 28, 2019 6:19 pm

Παρακαλώ περάστε στην αίθουσα τύπου!
"People never change. They just become more of who they really are." -Dr.House

Άβαταρ μέλους
Kostas Galanomatis

Δημοσίευση από Kostas Galanomatis » Πέμ Νοέμ 28, 2019 6:28 pm

- Τρέχεις πάλι να προλάβεις ίσα-ίσα το Q και με τις συνθήκες που επικρατούσαν βγάζεις ένα καλό αποτέλεσμα.
- Πας στον αγώνα σκεπτόμενος ότι δεν τελειώνει στον πρώτο γύρο.
- Αναρριχάσαι στην κατάταξη λόγω λαθών των άλλων οδηγών και 3 προσπερασμάτων που έκανες.
- Γυρνάει ο Πολέμαρχος και χωρίς να ξέρεις πόσο του έχει .... ο αγώνας μέχρι εκείνη την στιγμή είσαι σε φάση: "Ωραία εδώ είμαστε, ας το φτάσουμε να έχουμε μάχη τύπου Nordschleife (he knows)."
- "Σκυλιάζεις" για να τον φτάσεις.
- Κανένας σεβασμός σε μπλε σημαίες. Σβούρα, κόκκινο πίσω μέρος, χάσιμο ότι είχες κερδίσει σε όλο τον αγώνα, χάσιμο μίας θέσης.
- "Σκυλιάζεις" επί δύο και ξανά φτάνεις το ιπτάμενο Mercedes.
- Μένεις για 1 λίτρο καύσιμο.
- Ακούς στο Teamspeak παράπονα και από άλλους οδηγούς...
- Βγάζεις το συμπέρασμα ότι και οι 50 γύροι να εφαρμοστούν στο Nordschleife για μερικούς πάλι φάντασμα θα είσαι μέσα στην πίστα για αυτούς...

Αυτά...

:popcorn
"People never change. They just become more of who they really are." -Dr.House

Άβαταρ μέλους
v.klironomos

Δημοσίευση από v.klironomos » Σάβ Νοέμ 30, 2019 12:29 pm

ενας εντονος αγωνας για ακομα μια φορα στην αγαπημενη road atlanta,πολλα απροοπτα που ομως δεν καταφεραν να μου χαλασουν τη διαθεση!
δεν καταφερα να γραψω ενα καλο χρονο στο Q η' τουλαχιστον αυτο που μπορουσα απο το χαμο που γινοταν στη πιστα!οποτε τελευταιος αλλα παλι με ορεξη!
καταφερα με πεισμα,τυχη και ζημια σε ολο τον αγωνα να βρεθω στη 14θεση και νομιζω δεν αξιζα και κατι καλυτερο αλλα και παλι ευχαριστημενος με μαχες και δραση μεχρι το τελος!
δεν μου ταιριαζει και δεν μ αρεσει στην οδηγηση το φερραρι αλλα και παλι κανενα gt3 δεν μου αρεσει! :D
RSR και ξερω ψωμι! :respect
RBRGREEK.GR: https://www.facebook.com/rbrgreek
WayTooFast Rally Team: https://www.facebook.com/wtfrallyteam

G.Tassopoulos
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από G.Tassopoulos » Σάβ Νοέμ 30, 2019 4:20 pm

Καλησπέρα σε όλους. Στα χρονομετρημενα πήρα ότι καλύτερο μπορούσα βάση και των χρόνων στα ελεύθερα δοκιμαστικά. Αυτό όμως που νιώθω φέτος μετά από δύο αγώνες με το Porsche είναι ότι μου δίνει ένα σταθερό αγώνα ιδιαίτερα με πολλά καύσιμα. Εκμεταλλεύτηκα την αναμπουμπουλα των πρώτων στροφών και στην μεγάλη ευθεία μπήκα στη 10ατη θέση. Κέρδισα μια θέση έχασα μια από τον Γαλανοματη και βρέθηκα να έχω απόσταση 3 δευτερολέπτων από τον μπροστά οδηγό και άλλα τόσα από τον πίσω. Ήρθε όμως το αβίαστο λάθος στην κ1 και έχασα δύο θέσεις. Έχασα μια μικρή σε διάρκεια μάχη από τον εδώ και 6 αγωνιστικές σεζόν teammate μου στη WayTooFast στο RSRBR Βαγγέλη Κληρονόμο και μέσα στα πιτ άλλη μια από το Βαλισσαρη . Έτσι βρέθηκα στη θέση που εκκίνηση. Επειδή οι αγώνες είναι μεγάλοι έκανα από εκεί και πέρα αγώνα σταθερό και κέρδισα τρεις θέσεις από λάθη αντιπάλων. Πρόσημο θετικό και σε αυτό τον αγώνα και πάμε Αγγλία για δύο αγώνες sprint με το πάρα πολύ όμορφο κατ'εμε σύστημα του reversed grid .

poloman

Δημοσίευση από poloman » Τρί Δεκ 03, 2019 4:01 pm

QUALIFY : Καλυτερος προσωπικος χρονος,κυρίως επειδή η πιστα είχε γομα,αλλα μπορουσα λιγο καλυτερα.

P11

RACE : Χλιαρη εκκινηση,φοβομουν πολυ τις πρωτες 3 στροφες οποτε πηγα πολυ επιφυλακτικα,μετα το τρακαρισμα στην Κ2 ημουνα 9ος πισω απο Αδαμο,θα τολμησω να πω οτι ημουν φανερα πιο γρηγορος,αλλα στην ευθεια δεν τον εφτανα οποτε με κρατησε πισω τους μερικους γυρους,για να με ελευθερωσει ο Πολεμαρχος οταν ακουμπησαν στο τελευταιο S.

Ησυχος αγωνας,ειχα κακο ρυθμο,σε σχεση με το πρακτις,και δεν βρηκα πατηματα σχεδον ποτε.
Αφου με εφτασε και με περασε μετα απο λαθος ο Γαλανοματης,βουτηξα στα πιτ μηπως κανω το undercut,με καθυστερησαν λιγο 2 backmarkers,και βγηκε ο Κωστας ακριβως μπροστα μου.

Προσπαθησα για μερικους γυρους να κανω κινηση αλλα δεν μπορουσα,και μετα παλι εχασα ρυθμο.
Τον περασαν οταν τον χτυπησε καποιος σε ντουμπλαρισμα και μετα συνεχισα να μην εχω ρυθμο και με ξαναεφτασε,αλλα ευτυχως για μενα,εμεινε απο βενζινη.

ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ : Για να πω την αληθεια,δεν ειμαι χαρουμενος απο το αποτελεσμα,αλλα βλεποντας τα ατομα μπροστα και πισω μου,ολοι εχουν βαθρο,και οι περισσοτεροι πρωταθλημα,το επιπεδο ειναι πλεον πολυ ψηλο. Εχω σταματησει απλως να ψαχνω τα λαθη στην πιστα και στο σεταπ,και προσπαθω να βελτιωσω γενικοτερα την οδηγηση μου οσο μπορω. Στοχος μου για φετος ειναι ενα βαθρο,και θα κανω τα παντα για να το καταφερω.
#03 Σταυρος Κωνσταντινιδης

Άβαταρ μέλους
Manosk69

Δημοσίευση από Manosk69 » Κυρ Δεκ 08, 2019 4:34 pm

Q χάλια πάρα πολύ πίσω 23η θέση...δεν έβγαλα ποτέ καθαρό γύρο και δεν έπιασα ποτέ ρυθμό για καλύτερο χρόνο.
Στον αγώνα ξεκίνησα πολύ προσεκτικά,απέφυγα τα συμβάντα που έγιναν μπροστά μου και βρέθηκα στην 11η θέση μετά την Κ3 με τον Γαλανομάτη πίσω μου να με καταδιώκει, για τους επόμενους 3-4 γύρους.
Δώσαμε πολύ καλή μάχη με τον Κώστα να με περνά και να κερδίζει την θέση μάχη μας.
Στην συνέχεια είχαμε μάχη με τον Ανδρωνή και τον Φάκη,αλλά η επαφή του Φάκη μαζί μου στην Κ1 μας έριξε και τους 2 στις τελευταίες θέσεις.
Στην προσπάθειά μου να ανέβω θέσεις έκανα λάθη και 2 τετακέ όπου με έριξαν τελευταίο και εκτός διεκδίκησης βαθμολογούμενης θέσης.

Σε γενικές γραμμές είχα ένα πολύ καλά στημένο αυτοκίνητο και έβγαλα ρυθμό μέχρι την επαφή μου με τον Σπύρο.
Η συνεργασία,η υποστήριξη και η ανταλλαγή πληροφοριών με την Versus Team είναι πολύ σημαντική για μένα και τον teammate μου,τους ευχαριστώ πολύ και ελπίζω σε καλύτερη συνέχεια.

Μπράβο σε όλα τα παιδιά που αγωνίστηκαν είτε είδαν την καρό σημαία,είτε εγκατέλειψαν... :salute

Απάντηση

Επιστροφή στο “Δηλώσεις οδηγών”