1ος Αγώνας Αυστραλία

Κλειδωμένο
MakisDoulias

1ος Αγώνας Αυστραλία

Δημοσίευση από MakisDoulias » Τρί Οκτ 08, 2013 1:19 am

Βάπτισμα του πυρός ο πρώτος αγώνας στην Αυστραλία για το πρωτάθλημα της F1aXion. Ένα μικρό κτύπημα από πίσω κατά την εκκίνηση με ανάγκασε να οδηγήσω ολόκληρο τον αγώνα υπό ειδικές συνθήκες με υπερπροσπάθεια και με μεγάλη επικινδυνότητα καθ' ότι οδηγούσα συνεχώς με στριμμένο τιμόνι με ότι αυτό συνεπάγεται στο κοντρόλ του μονοθεσίου. Βέβαια οι εγκαταλήψεις των συναθλητών μου και η 10η θέση την οποία διεκδικούσα και τους βαθμούς της μου έδωσαν το κίνητρο να προσπαθήσω για ένα τερματισμό και ευτυχώς παρ' όλες τις δυσκολίες κατάφερα να φέρω το μονοθέσιο στο τερματισμό και να μπω στη βαθμολογία. Τέλος καλό όλα καλά και πάμε για τον επόμενο αγώνα με την προσδοκία η ομάδα μας να συγκεντρώσει βαθμολογία και από τα δύο μονοθέσια μας.

papalotis

Δημοσίευση από papalotis » Τρί Οκτ 08, 2013 6:56 pm

Δεν περίμενα πολλά από τον πρώτο αγώνα και ακόμα λιγότερο πήρα. Το μόνο πραγματικά θετικό που μπορώ να πάρω από τον αγώνα είναι το launch της εκκίνησης αλλά και αυτό κατάφερα να το καταστρέψω αναγκάζοντας τον Ιορδάνη να κάνει pic-nic στο γκαζόν και κάνοντας την αεροτομή μου ένα με το ψυγείο του Θεόδορου. Στον τρίτο γύρο μπουμ και έξω αλλά, δεν πειράζει στον επόμενο αγώνα... :byebye

Συγχαρητήρια σε όλους και ειδικά σε teammate που οδήγησε πολύ καλά δεδομένων των συνθηκών και που πήρε τον πρώτο πόντο της χρονιάς

Άντε και καλή αγωνιστική χρονιά

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Force India”