7ος Αγώνας Καναδάς

Κλειδωμένο
papalotis

7ος Αγώνας Καναδάς

Δημοσίευση από papalotis » Σάβ Ιαν 18, 2014 10:55 am

Λαμβάνοντας υπ' όψη τι είχε γίνει στους τελευταίους αγώνες αποφάσισα να πάρω τα πράγματα λίγο slow, αλλά όπως αποδείχτηκε μάλλον τα πήρα too slow.

Ας τα πάρουμε τα πράγματα από την αρχή:
Αν υπολογίσουμε την χριστουγεννιάτικη ανάπαυλα το practice που έκανα ήταν μηδενικό. Και αυτό δεν είναι ποτέ μια καλή αρχή. Στο Q κλασσικά 11ος αλλά χωρίς practice τι να ζητήσω. Για τον αγώνα το μόνο που ήθελα ήταν να μην ασχοληθώ με κανέναν (να αφήσω όποιον χρειάζεται να περάσει και να μην μπω στον δρόμο κανενός). Αλλά φαίνεται ότι και αυτό δεν αποδείχτηκε σωστή επιλογή. Και πάνω από όλα αυτά ήρθε και το lag να προστεθεί στα προβλήματα μου και όλων γενικότερα. Ας μιλήσω όμως λίγο για την στρατιγική μου να τους αφήσω όλους να περάσουν. Από τον τρίτο αγώνα και μετά, μετά από πολλαπλά συμβάντα άρχισα να μην νιώθω πλεόν καθόλου άνετα γύρω από άλλα μονοθέσια. Οπότε υπέθεσα ότι αν τους αφήνω όλους να περνάνε θα λυνόταν το πρόβλημα (τουλάχιστον βραχυπρόθεσμα). Έλα όμως που δημιούργησε ένα άλλο μεγαλύτερο. Τώρα θα μου πείτε εσείς, "Ρε Καραγιάννη αφού δεν μπορείς να οδηγείς με άλλους τι έρχεσε εδωπέρα και καταστρέφεις τον αγώνα άλλων οδηγών;", και θα σας απαντήσω πως ούτε και εγώ ξέρω. Γιατί δεν μπορώ να θυμηθώ έναν αγώνα που να μην εχω χαλάσει τον αγώνα τουλάχιστον ενός οδηγού. Ο μόνος λόγος που βρίσκω εγώ και συνεχίζω να τρέχω είναι γιατί θέλω να βελτιωθώ, θέλω να γίνω καλύτερος οδηγός. Αν όμως αυτό γίνεται σε βάρος άλλων τότε πραγματικά δεν ξέρω αν αξίζει. Πιστεύω ότι ως μια τελευταία ευκερία θα μπορούσαν να είναι οι επόμενοι δύο αγώνες. Αν και σ' αυτούς τα θαλασσώσω όπως και σε όλους τους άλλους αγώνες, τότε δεν πιστεύω ότι αξίζω να τρέχω σε ένα πρωτάθλημα τοσο οργανωμένο κσι πετχήμενο όσο το δικό σας.

Συγνώμη που τα γράφω αυτά το Σάββατο (αλλά δεν είναι και λίγα 5 διαγωνίσματα σε μία βδομάδα)

I'll see you in Britain

Π.

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Force India”