9ος Αγώνας Γερμανία

Κλειδωμένο
papalotis

9ος Αγώνας Γερμανία

Δημοσίευση από papalotis » Τετ Φεβ 05, 2014 6:06 pm

Home Gran Prix και μετά από ένα διάλειμμα από το Βρετανικό GP όλη η αφοσίωση της ομάδας έπεσε πάνω στη Γερμανία. Από τις αγάπημενες μου πίστες το Nürburging και ήμουν αποφασισμένος επιτέλους να έχω μια καλή εμφάνιση. Το setup αποδείχτηκε πολύ σταθερό και αρκετά γρήγορο. Και από τις δοκιμές γνωρίζαμε ότι αύτη ήταν από τις μεγαλύτερες ευκερίες να μπούμε στο Q2. Αλλά καταστροφή, όχι μόνο δεν βγήκε ο χρόνος αλλά λάθος υπολογισμός με τα καύσιμα μας έστειλε BOTG. Στον αγώνα τώρα. Εκκίνηση καλή με μερικά λάθη άλλων οδηγών και άλλα συμβάντα ανέβηκα μερικές θέσεις. Στόχος του πρώτου stint να πάμε όσο πιο πολύ γίνεται κι' ας χάναμε δευτερόλεπτα ανα γύρο. Στο δεύτερο stint πολύ καλός ρυθμός μας επέτρεψε να περάσουμε τον Γιάννη και να κλείνουμε σιγά σιγά τη διαφορά από τον Μάνο. Και το δεύτερο και το τρίτο stint τα μεγαλώσαμε (σε γύρους) όσο πιο πολύ γίνόταν. Στο τελευταίο stint με soft ελαστικά και τη βοήθεια των μπλε σημαιών έπιασα τον Μάνο και είχαμε μια πολύ ωραία μάχη (που του την χρωστάω από πέρσι στη Suzuka :fight ) Δυστηχώς όμως ανεβασμένη κατανάλωση καυσίμου μας υποχρέωσε σε εγκατάλψη στον τελευταίο γύρο.

Αμέτρητα ευχαριστώ θέλω να πω στον Σταύρο γιατί χωρίς τη βοήθεια του και έξω αλλά κυρίως μέσα στην πίστα δεν θα είχε έρθει ένα τόσο καλό αποτέλεσμα.

Τα συγχαρητήριά μου στον Γιώργο για άλλη μια νίκη στον Σταύρο για μία πολή καλή εμφάνιση και γενικότερα σε όλους όσους πήραν μέρος

Υ.Γ. Λευτέρη το Nürburgring δεν βρίσκεται στη Νυρεμβέργη (Nurnberg) αλλά κοντά στο χωριό Nürburg. To γράφω γιατί στο race preview αναφέρεις τη Νυρεμβέργη που δεν έχει καμία σχέση με το που βρίσκεται η πίστα.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος papalotis την Παρ Μαρ 14, 2014 2:13 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Silkman

Δημοσίευση από Silkman » Τετ Φεβ 05, 2014 6:59 pm

Σωστα!!! :shock:
Eιναι Nurberg και οχι Nuremberg!!!!
5 χρονια το γραφω ετσι δεν μιλησε κανεις. Βρεθηκε και ενας "Γερμανος" να μας το εξηγησει.
Ο αλλος "Γερμανος" που εχουμε ειναι μουφας (παιζει να το λεει ετσι για τα γκομενακια να τσιμπανε)!!
:lol :lol :lol :lol
All right!!... Τhey're on our left, they're on our right, they're in front of us, they're behind us... they can't get away this time!

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Force India”