Review season 1998

Π. Σαραντίδης - Ν. Κατέλας
Κλειδωμένο
polemarhos

Review season 1998

Δημοσίευση από polemarhos » Τρί Μάιος 26, 2015 9:30 am

Οπως και τα 2μιση χρονια που ειμαι στην f1axion στο τελος της σεζον γραφω ενα review για την συνοψη σε ολους τους αγωνες..
Γενικα η σεζον ειχε πολλα ευτραπελα..εγκαταλειψεις,τσακωμους,σχολια..τα παντα ολα να ουμεεε.Αλλα ας θυμηθουμε τι παικτηκε για μενα στους αγωνες...

1ος αγωνας:Australia

Αγωνας που θελω να ξεχασω οσο το δυνατον πιο γρηγορα..πρωτη στροφη,με ξεροντας στο mod πως λειτουργουν τα λαστιχα,φρενα κινητηρας κλπ..εκκινηση χαλια-πρωτη στροφη-ντουβαρια-τελος αγωνα!...

2ος αγωνας:Brazil

Πρωτος αγωνας που χρησιμοποιησα τα hard..τα σοφτ δεν με βολευαν καθολου
Εκκινηση-χωραφια-SC-επανεκκινηση-λαθος μου επειδη βιαστηκα και εγινε ο,τι εγινε...τερματισμος στην 2η θεση

3ος αγωνας:Argentina

Καινουργια πιστα,με πολλες αναπηδησεις,αλλα για καποιο λογο μου καθησε τελεια..ημουν πεποισμενος οτι θα κερδισω και ολα λειτουργησαν αψογα και πηρα την 1η νικη για φετος.

4ος αγωνας:IMOLA

νευρα νευρα νευρα..ολα πηγαν στραβα,ειχα τσαντιστει ενω εφταιγα και γενικα ενας αγωνας που εχω ηδη ξεχασει...Πραγματικα δεν ημουν Πολεμαρχος...

5ος αγωνας:Spain

Ειχα την εμπνευση να χρησιμοποιησω τα hard για 2ο αγωνα αλλα αυτην την φορα ημουν ετοιμος γιατι παταγα δυνατα στην πιστα και ημουν ετοιμος για νικη,οπως και εγινε..

6ος αγωνας:Monaco

Ντουβαρια και μονο ντουβαρια..καποια στιγμη πιστεψα το ενδεχομενο νικης γιατι ειχα βγει μπροστα στο 1ο πιτ..αλλα ο κινητηρας επαιξε περιεργα παιχνιδια διοτι ανεβαζε θερμοκρασια..αποτελεσμα..ντουβαρια..

7ος αγωνας:Canada

Αγωνας οχι και τοσο καθαρος,διοτι ειχα τις μαχες μεν με τον jim αλλα δεν ημουν και τοσο οδηγικα σωστος διοτι οδηγουσα διχως αυριο παιρνοντας μια ανελπιστη νικη..

8ος αγωνας:France

Ειχα να τρεξω αυτην την πιστα απο το ps2 στο παιχνιδι f1 2001...την θυμομουν εξαιρετικα και σαν πιστα την θεωρω απο τις αγαπημενες μου οδηγικα...πατουσα καλα και πηρα μια σχετικα ευκολη νικη.

9ος αγωνας:Silverstone

Περσυ ειχα καταληξει απο υπερβολικη πιεση στα ντουβαρια του UK..φετος ομως ημουν σιγουρος οτι δεν θα την ξαναπατουσα τουλαχιστον στο ιδιο σημειο..ολα κυλισαν ομαλα και πηρα την 2 σερι νικη

10ς αγωνα:Austria

Ενας αγωνας που δεν θα ξεχασει ο σπυρος και ο λευτερης διοτι τους εβγαλα εκτος παιχνιδιου με μια μολις κινηση :P...επεσα στα φρενα πανω στον σπυρο,υπολογισα ο σπυρος οτι θα γυρισει στην πιστα και πως θα ερχοταν ο λευτερης να του δωσει το τελειωτικο χτυπημα..το τελειο εγκλημα :P...Εγκαταλειψη μετα απο στουκα μου αλλα κυριως προηθλε απο τυψεις..

11ος αγωνας:Hockenheim ring

H ποινη απο τον προηγουμενο αγωνα μου εμαθε κατι..οδηγαμε συνετα χωρις το μυαλο πανω απο το κεφαλι και χωρις σκοπο μονο την νικη διχως να σκεφτω τιποτα αλλο..τελευταιος στην εκκινηση αλλα οδηγησα ηρεμα περνοντας την 3η θεση

12ος αγωνας:Hungaroring

Το πρωταθλημα κριθηκε κατα την γνωμη μου σε αυτον τον αγωνα..dc στον σουμι,και απλα επρεπε να παρω την νικη..πλεον με μαθηματικα αν θυμαμαι καλα επρεπε να βγαινω μονο πρωτος

13ος αγωνας:SPA

ειχα πιασει ρυθμο σε μια απο τις αγαπημενες μου πιστες και με οδηγησε στην νικη..στον 1ο γυρο ειχαμε μια επαφη επαφη με τον jim που ευτυχως δεν θρυνησαμε θυματα..

14ος αγωνας:Monza

Nαος της ταχυτητας..περσυ ειχε γινει χαμος σε αυτον τον αγωνα..φετος ομως ολα κυλισαν τελεια...ο jim και εκει ειχε ατυχια και με εφερε ακομα πιο κοντα στην διεκδικηση του τιτλου..νικη και συνεχιζουμε

15ος αγωνα:Luxembourg

Σε αυτον τον αγωνα πηγαμε με ισοβαθμια..η πλαστιγγα εγερνε προς την μερια μου,αλλα ολα ηταν πιθανα..ευτυχως δεν ειχα ατυχιες και τερματισα 1ος πηγαινοντας στον τελευταιο σταθμο με μονο ενα σκεπτικο..

16ος αγωνας:SUZUKA

Να τερματισω μπροστα απο τον jim ηταν ο αρχικος στοχος,και μετα η νικη..επιασα καλη αποδοση δεν φοβηθηκα πουθενα ουτε αγχωθηκα και ετσι με αυτα και με αυτα πηρα τον 1ο μου τιτλο στην f1axion :D :hellas :hellas :hellas :hellas :hellas :hellas :hellas :hellas :hellas

TO RF1 περασε στην ιστορια και παμε στην επομενη γενια το rf2 που ελπιζω να ειναι ανταξιο των προσδοκιων μας!!!!

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Sauber - Petronas”