Brazilian GP

Κ. Γαλανομάτης - Σ. Μουζαΐδης
Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
Kostas Galanomatis

Brazilian GP

Δημοσίευση από Kostas Galanomatis » Τρί Νοέμ 25, 2014 12:12 am

Καταρχάς μαζεύω υπογραφές για ιδιωτικοποίηση της ΔΕΗ. 2 ώρες χωρίς ρεύμα!Πρωτεύουσα σου λέει μετά.Q δεν είδα φως (καλό ε;).WarmUp με την ψυχολογία τέρμα πάνω.Έλεγα όχι θα πάω όσο καλύτερα μπορώ.Προσαρμογή στρατηγικής για πιο πολλούς γύρους στα 2 πρώτα στιντ και πάμε.Στην εκκίνηση φοβήθηκα τον jimke ότι θα κάνει λάθος και έτσι έστριψα το τιμόνι τέρμα αριστερά.Άλλον φοβήθηκα και άλλος έκανε πατάτα.Ευχαριστώ Σπύρο!Πέρασα στυλ Knight Rider με Turbo Boost και μετά περίμενα το Safety Car.Ο jimke με προσπέρασε και άρχισε το παιχνίδι τις μπιπ λέγοντας μου πήγαινε πίσω από τον Πολέμαρχο.Και τώρα λέω τι κάνουμε;Λέει αν δεχτούμε εντολή από το παιχνίδι να την ακολουθήσουμε.Ευτυχώς διορθώθηκε το πρόβλημα.Στην επανεκκίνηση είπα να πάω χαλαρά,αλλά ο καρφωμένος Λευτέρης στον διαχύτη της Williams(στον οποίο έπρεπε να μείνω πίσω) ήταν αρκετά καρφωμένος ώστε να τον προσπεράσω πριν την λευκή γραμμή.Αποτέλεσμα S&Go.Μετά την ποινή απλά συγκέντρωση στον ρυθμό μου.Μπορούσα να πάω κόντρα τον Πολέμαρχο αλλά 20 sec και άλλα τόσο που δεν έκανα Q ήταν αρκετά για να με περιορίσουν σε ένα GP που ούτε απείλησα ούτε απειλήθηκα.Αρχίζει η Season να μου θυμίζει 2012-2013.Απλοί,βαρετοί αγώνες.Αλλά πρώτοι αγώνες.Είναι λογικό.Μπράβο σε όλους που τερμάτισαν!Ευχαριστώ επίσης που με περιμένατε 25 λεπτά αλλά τελικά όπως είπα.ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΣΜΟ!
"People never change. They just become more of who they really are." -Dr.House

Άβαταρ μέλους
Kostas Galanomatis

Δημοσίευση από Kostas Galanomatis » Τετ Νοέμ 26, 2014 12:34 pm

Γιατί βλέπω πως ο Δημήτρης προσβλήθηκε για το ότι είπα το εξής:"Ο jimke με προσπέρασε και άρχισε το παιχνίδι τις μπιπ λέγοντας μου πήγαινε πίσω από τον Πολέμαρχο.".Πρώτα απ'όλα δεν μπορώ να πω κάτι για την ασφάλεια.Ο jimke είναι από τους πιο προσεκτικούς Rookie και στις μπλε σημαίες και σε ότι έχει να κάνει με ασφάλεια.Τώρα όταν το παιχνίδι λέει κάτω αριστερά Full Course Yellow το παιχνίδι ΔΕΝ ανάβει την κίτρινη σημαία αλλά μετά το τέλος του γύρου αναβοσβήνει την κίτρινη σημαία.Σε αυτή την κατάσταση ΔΕΝ προσπερνάμε.Με το που βγάλει το μήνυμα Full Course παγώνει ο ρυθμός.Επίσης δεν ξεκινάμε όταν λέει Go Go Go.Τον ρυθμό τον δίνει ο πρώτος.Όταν όμως γίνουν προσπεράσεις το παιχνίδι τρελαίνεται και αρχίζει πήγαινε πίσω από τον ένα όχι λάθος Drovong Too Slow κτλ.Εντάξει δεν κάναμε δοκιμές με S&C πολλές οπότε λογικό ως Rookie να κάνει λάθος.Και εδώ είναι το άλλο πράγμα που είπα και κατηγορήθηκα ότι μπορεί να πρόσβαλα πάλι τον Δημήτρη: "Στην εκκίνηση φοβήθηκα τον jimke ότι θα κάνει λάθος και έτσι έστριψα το τιμόνι τέρμα αριστερά".Και ρωτάω εγώ.Λογικό δεν είναι;Δεν έχω κάνει εκκίνηση πίσω από τον Δημήτρη συνεπώς δεν ξέρω και πως ξεκινάει κατά κανόνα.Προσέχει το σπινιάρισμα;Είναι επικίνδυνος;Φεύγει τούμπανο;Όχι δεν το ξέρω γιατί όπως είπα δεν είχα ξεκινήσει πίσω του.Κατάλαβα από τον χαρακτήρα του ότι θα πάει για προσεχτική εκκίνηση και έτσι λέω "θα ξεκινήσω και στα πρώτα 50 μέτρα θα έχω υψηλότερα χιλιόμετρα και θα τον προσπεράσω από αριστερά".Αλλά όλο αυτό ήταν μια υπόθεση αφού όπως είπα δεν έχω δει εκκίνηση από τον διαχύτη του.Ξέρω πχ ότι ο Σπύρος κατά κανόνα θα φύγει τούμπανο,ο Λευτέρης θα είναι προσεχτικός να μην του φύγει ο "κώλος",ο Ιορδάνης είναι αναλόγως με τα φεγγάρια του μπορεί να φύγει τούμπανο μπορεί να τον προσπεράσει το μισό Grid.Αυτές τις απόψεις τις έχω αποκτήσει μέσω της εμπειρίας των αγώνων με τα παιδιά.4 χρόνια για να ξέρω πάνω κάτω τι κάνει ο καθένας στην εκκίνηση και ακόμα δεν έχω μάθει μερικούς παλιούς τι κάνουν παρά νέους.Αν δεν εκκινήσω από πίσω και να δω από πρώτο χέρι τι κάνει ο άλλος που θες να καταλάβω τι κίνηση να κάνω;Όπως είπα με τον jimke αγωνιστικά τουλάχιστον ΔΕΝ έχω κάποιο παράπονο.Και στις μπλε σημαίες είναι προσεχτικός και στις προσπεράσεις και σε όλα.Σε ότι αφορά την αγωνιστική ασφάλεια και προσοχή είναι ο καλύτερος Rookie.Άσχετα το τι έχει ειπωθεί στο φατσοβιβλίο και γενικά μεταξύ μας,αυτά είναι προσωπικά και ποτέ όταν γράφω RR δεν σκέφτομαι με προσωπικά προβλήματα.Σε αντίθεση μέχρι και τργουδάκι στον Σπύρο έγραψα πέρσι στον αγώνα της Ινδίας.Δεν τον ρώτησα αν τον πρόσβαλα γιατί πολύ απλά δεν χρειάζεται να τον ρωτήσω.4 χρόνια ξέρω μέχρι πόσο χαβαλέ σηκώνει ο Σπύρος.Αλλά αν είναι σε κάθε αναφορά στο RR στον x,y να γκρινιάζει ο x,y ότι προσβλήθηκε τότε εγώ ΔΕΝ ξαναγράφω RR ή να γράφω όπως παλιά γράφανε οι "άλλοι" "Πήρα τα μέγιστα,έκανα αυτό που ξέρω να κάνω,αγώνας χωρίς ενδιαφέρον,τα συγχαρητήρια μου κτλ".Και αν με τέτοια RR όπως αυτά που έχω στα εισαγωγικά πιο πίσω λυθεί το πρόβλημα στο να πάμε μπροστά και να δούμε στον αγώνα 5 μονοθέσια όλο τον αγώνα χωρίς συγκρούσεις και άλλα 5 πίσω ίδιο σκηνικό και άλλα 5 πίσω ίδιο σκηνικό τότε αυτός που το θεωρεί αυτό είναι βαθιά γελασμένος.Αν δεν πεις εσύ έκανες λάθος εκεί,εσύ εκεί τότε όπως είχε πει και ο Λευτέρης ΔΕΝ θα καταλάβει ποτέ ο άλλος το λάθος του....
"People never change. They just become more of who they really are." -Dr.House

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Ferrari”