Great Britain GP

Κ. Γαλανομάτης - Σ. Μουζαΐδης
Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
Kostas Galanomatis
Πρωταθλητής
Πρωταθλητής

Great Britain GP

Δημοσίευση από Kostas Galanomatis » Τρί Μαρ 03, 2015 12:19 am

Practice ελάχιστο,αλλά την ημέρα του αγώνα είχα καλό πάτημα στην πίστα.Μέχρι που ήρθε....Η ώρα του αγώνα!Κάνω πολύ καλή εκκίνηση και στα πρώτα μέτρα είχα φτάσει τον Κατέλα ο οποίος βρέθηκε να έχει αριστερά εμένα,δεξιά τον Ιορδάνη.Δεν ήθελα να καθυστερήσω και έτσι έδωσα και άλλο γκάζι χωρίς να λάβω υπόψιν τα κρύα λάστιχα και έτσι είχα την έξοδο στην Κ1.Έπεσα πίσω από τον Νικόλα και λέω:"Αυτό ήταν",ξέροντας πως το μονοθέσιό μου δεν πατάει καλά πίσω από άλλα μονοθέσια.Όμως μία το φρένο του Σπύρου που από ότι κατάλαβα είχε πρόβλημα με αυτό,μία το λάθος του Νίκου και η διαφορετική στρατηγική που είχε με τον Σταύρο με έφερε μετά από ένα μη-σταθερό ρυθμό,στην 3η θέση.Σημείο που ευχαριστήθηκα στον αγώνα ήταν η μάχη με τον Σταύρο Ανδρουλάκη για 2 γύρους και φυσικά οι τελευταίοι 7-8 γύροι με τον Νίκο!Μπράβο στον Pole για την νίκη και συγχαρητήρια σε όλους!Πάμε τώρα στο A1 Ring να τελειώνουμε σιγά-σιγά...
"People never change. They just become more of who they really are." -Dr.House

Άβαταρ μέλους
Butterfly

Re: Great Britain GP

Δημοσίευση από Butterfly » Τετ Μαρ 04, 2015 5:43 pm

Ξαναγράφω μετά από καιρό..Θα ταν καλό να για την κοινότητα να "υιοθετήσω" αυτή την συνήθεια :zipit Τοσο καιρο δεν το καταφερνω μια γιατι ειμαι καθυστεριμενος στο typing,μια γιατι σκεφτομαι 10 ωρες αυτο που θελω να γραψω...με τον μπαρδον,μαλακιες...δικαιολογιες!!!Παντως να ξερουμε ολοι πως αν περασει πολυ ωρα απο την στιγμη που κανουμε Log in στο φορουμ,σε πεταει αυτοματα με την επομενη ανανεωση..γι αυτο προτινω σε οποιον αλλον καθιστερει να γραψει το κειμενο του να κανει ενα copy,μια αντιγραφη για τους ελληνιστες του forum πριν πατήσει το κουμπι υποβολή!!!Εγω ξενερωσα οταν ενα κειμενο που πολυ καθιστεριμενα εγραψα και ισως να ναι λογος που δεν το εχω κανει συνηθεια..μαλακιες..δικαιολογιες :crazy :beer

Στα αγωνιστικα τώρα καλό q σχετικά με μία και μόνο μια προσωμειωση q που καταφερα να κανω στο ενδιαμεσο απο το Magny Cours ως το Silverstone,αλλά οχι και τόσο καλο γενικα αφου το αυτοκινητο μου εδινε κι αλλα περιθωρια να πιεσω..αλλα δεν ειχα την ψυχολογια φαινεται..Μαλλον το μυαλο μου ηταν στον ΑΡΚΑΔΙΟ,ενα φιλο και αδερφο..που μας αφησε :helloo :helloo :helloo Ας αναπαυτει η ψυχαρα του..!

Στον αγωνα απλά πηγα για να τερματήσω..Με όοσο πιο λίγα pit stop γινοταν..Kαι εκ τον υστερων και μονο εχω να λεω πως αυτο και μια σβουρα στην k1 με οριοθετησαν στην 5 αγαπημενη μου θέση για φετος...Ενας εγω φετος και ενας καποιος Fernando το 14 :P

Ζωνες ασφαλειας για τους αυτοκινητιστες,Κρανος για τους δικυκλιστες και μην τρεχετε αμφοτεροι στους δρομους..αν ειμαστε γκαζιαριδες καυλιαριδες τρεχουμε στις πιστες,οχι στους δρομους..μη το ξεχνατε!!!

Τελος,στον αγωνα εκανα και εφαγα προσπερασματα..τα γοουσταρα και για να πω την πασα αληθεια γουσταρα περισσοτερο αυτα που εκανα προφανως και εδω ενα μεγάλο μπραβο στον Ανδρουλακη για την αξιοσημειωτη εμφανηση του!Η μαχη στην μεγαλη ευθεια ειναι για video(ΚΩΣΤΑΑΚΗ,βαλε ρε κανα προσπερασμα μου στα videakia που φτιαχνεις,δεν σου το ζηταω ντε και καλα αλλα εχεις χασει αρκετα και πανε κριμα..εχω βαλει τεχνη,τρομαρα μου!)Καλα..Οι Kατελες με κανανε ΣΟΥΡΩΤΗΡΙ,δεν μιλαω..και εκεινη την ωρα ξυνιζα τα μουτρα μου!Respect :salute Ας το διασκεδασουμε και ας αφησουμε την αποδοση λιγο στην ακρη..Ερχεται Α1 Ring..δεν ξερω αν ξερετε η αν φανταζεστε ολοι τι σημαινει αυτο εε!
“A properly set up vehicle will usually push slightly on corner entry, be fairly neutral at the apex (STEADY STATE) and exhibit slight power over-steer on corner exit"

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Ferrari”