Season Review

Κ. Γαλανομάτης - Σ. Μουζαΐδης
Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
Kostas Galanomatis

Season Review

Δημοσίευση από Kostas Galanomatis » Τρί Μάιος 26, 2015 2:05 pm

Στα τσακίδια!Και να μην ξανάρθει τέτοια Season!Χειρότερη και από την 1η Season Μου!Ρεκόρ σε εγκαταλείψεις!
Φέτος σε ΟΛΑ ένα μάτσο χάλια!Φέτος σε ΟΛΑ έδωσα ρεσιτάλ βλακείας!
Λάθος στρατηγικές,μηδενική συγκέντρωση,μη σταθερή οδήγηση,χάλια ψυχολογία!Μου αρέσει που έλεγε και ο Κατέλας:"Περιμένω τον Κωστάκη δυνατό σε Mod με ανεφοδιασμούς.".Ήμουν πολύ δυνατός...Παύση για ειρωνεία! ... Όλα όπως κάθε χρονιά κρίνονται από το Mod! Είχαμε το Mod του 2014 το οποίο ήταν και καλύτερο από του 2013,αλλά κράσαρε με παραπάνω από 16 άτομα! Σωστά αποφάσισε η διαχείρηση,να πάμε σε κάτι που να μπορούμε να τρέξουμε και οι 20,για την αρχή της χρονιάς,οδηγοί! Ένας αγώνας;Δύο; Μετά πάλι 13 μονοθέσια και με το ζόρι! Για αυτό πρέπει να γίνει κάτι κάποια στιγμή! Anyway! Το Mod δεν μου έκατσε από την πρώτη στιγμή! Μια τυχαία νίκη ήταν η πρώτη! Δεν μπορούσα να κάνω τίποτα σε αυτό το Mod! Ούτε σετάπ,ούτε στρατηγικές,ούτε οδήγηση όπως έκανε ο Κατέλας και ο Pole! Βλέποντας σε κάθε πίστα,να έχουν οι 2 τους μέχρι και 45 μέτρα πιο βαθιά φρένα,απλά μου έπεφτε η ψυχολογία ακόμα πιο πολύ! Η χαρακτηριστική βολή ήρθε στο Μονακό όπου χωρίς πίεση θα έπαιρνα άλλη μία τυχερή νίκη και την έχασα διότι....ψαχούλευα την στρατηγική! Ήταν η στιγμή που κατάλαβα ότι μία θέση μου αξίζει φέτος με αυτό το Mod...Στα ντουβάρια!!! Από εκείνο τον αγώνα το μόνο που ήθελα ήταν οι τερματισμοί! Πρώτη φορά που δεν με ένοιαζε ούτε καν η 3η θέση και η συμμετοχή μου ήταν για την παρέα και για την πλάκα! Πρώτη φορά που δεν με ένοιαζε αν θα εγκαταλείψω ή όχι!Όλες τις εγκαταλείψεις τις πήρα πολύ ήρεμα που αν γινόντουσταν πέρσι,θα είχε φύγει η τιμονιέρα από το μπαλκόνι!Τόσο καλή ψυχολογία είχα!Μετά ήρθε και η άνοδος του Νικολάκη,μου έδωσε λίγο ενδιαφέρον αλλά με τις μ@λ@κίες που έκανα και με τη πιο γρήγορη και σταθερότερη οδήγηση σε σχέση με εμένα,πήρε και δίκαια την 3η θέση από εμένα με την οποία έχω συμβιβαστεί εδώ και καιρό και για αυτό δεν βελτιώνομαι οδηγικά! Πώς όμως να βελτιωθείς όταν έχεις αυτό το Mod; Δεν μπορούσα να συγκεντρωθώ διότι σε κάθε αγώνα σκεφτόμουν ένα μύριο πράγματα! Θα φτάσουν τα λίτρα;Θα Lagάρει;Θα σπινιάρει ξανά όπως να'ναι;Πόσο ρίσκο μπορώ να πάρω στην εκκίνηση;Τι θα κάνω με την στρατηγική;Θα κρατήσουν τα λάστιχα από το Lidl; Και με όλα αυτά,η συγκέντρωση έπεφτε στο 0% ...Πού να γυρίσεις σταθερά μετά...Ποτέ δεν πίεσα το μονοθέσιο σε αγώνα,πάνω από το 75%...Όχι ότι δεν πήγαινε αυτό!Δεν πήγαινα εγώ! Κώλο-Mod! Μετά από τον πρώτο αγώνα καταλήξαμε σε μία γόμα,η οποία δεν λειτουργούσε σωστά,αλλά ήταν καλύτερη από την άλλη γόμα,η οποία αυτή και αν δεν λειτουργούσε σωστά! Όταν χρησιμοποιούσαμε την μαλακή είχαμε μαζί μας,μέσα στο κοκπιτ πυροσβεστήρα να τις ψεκάζουμε στις ευθείες,μπας και κρυώσουν λίγο,στην άλλη θέλαμε να έχουμε 500 βαθμούς κέλβιν οδοστρώματος μπας και ζεσταθεί έστω και λίγο! Το φρενάρισμα σε αυτό το Mod πάντα το φοβόμουν! Σε σχέση με τους άλλους κάθε φορά που εγώ πατούσα φρένα,φοβόμουν να μην μου κλειδώσουν οι τροχοί! Τι δοκίμασα να κατεβάσω πιο αργά ταχύτητες,τι πιο γρήγορα εκεί να μην μπορώ να φρενάρω όπως οι άλλοι! Ε βέβαια! Τόσα χρόνια είχαμε συνηθίσει. Engine Brake Map επιλογή,χαμηλά Coast,7 ταχύτητες! Φέτος το Mod ήταν το πιο απαίσιο Mod Ever! και αυτό για να μείνουμε πάλι οι πιστοί στο τέλος! Από αυτό το Mod-Trackpack κρατάω 2 πράγματα:α)Τον φοβερό ήχο που όντως θα μας λείψει,αλλά ο ήχος δεν είναι το παν σε ένα Mod, β)Τις πίστες που δεν είχα οδηγήσει όπως:Argentina,Magny Cours,A1 Ring,Imola παλιό Spa,Hungaroring,Monza,Luxemburg,Spain,Silverstone!
Αν θέλω να ξανατρέξω το Mod;ΠΟΤΕ!!!!!!! Αν θέλω να ξανατρέξω τις πιο πάνω πίστες; (βέβαια σε καλύτερη έκδοσή τους διότι με αυτές έκανες φράπε) ΝΑΙ και μακάρι να γινόταν!

Τέλος θα ήθελα,όπως κάθε χρονιά,να ευχαριστήσω την διαχείριση για το πρωτάθλημα που διοργάνωσε χωρίς να ζητήσει λεφτά από τους συμμετέχοντες για άλλη μια χρονιά (Κουμπί Donate Πρέπει να μπει πάντως και ειδικά τώρα που πάμε σε rF2)

:banana :respect :beer :band :band2 :hola :band2 :band :beer :banana

ΑΝΤΙΟ ΗΛΙΘΙΟ MOD!!!

[youtube][/youtube]

Και όπως λέει ο Λευτέρης:"OH YEAH BABYYYYYYY!!!!"
"People never change. They just become more of who they really are." -Dr.House

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Ferrari”