RACE 04 - IMOLA

Ι. Αθανασιάδης - Λ. Αξιώτης
Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
Silkman

RACE 04 - IMOLA

Δημοσίευση από Silkman » Τρί Δεκ 23, 2014 10:41 am

[center]IMOLA[/center]

[justify]"Στo Quali όλα πηγαν στραβα. Ηθελα οπωσδηποτε να ειμαι μεσα στην 4αδα για να μην μπλεξω. Δυο πρωτοι γυροι αθλιοι. Ο 3ος πηγαινε για να μας δωσει την 4η θεση αλλα συναντησα κινηση και τον ακυρωσα. Δυο μαζεμενοι στο τελος να παω μπαλα και πηγα αδιαβαστος.

Δυστυχως χασαμε απο glitch τον Ιορδανη. Πολυ κριμα γιατι θα μπορουσαμε να ειχαμε μαζεψει πολυτιμους βαθμους.

Καλή εκκίνηση και βρέθηκα στην 4η θεση. Ειχα ανετο ρυθμο να δωσω μαχη με τον Junior αλλα και να μεινω κοντα στην 3αδα, οχι να φαω γυρους.
Η πιεση του Μουζαιδη απο πισω με αποσυντονισε με αποτελεσμα να εχω περισσοτερο το νου μου στους καθρεφτες και να το χασω και να βρεθω αμμοπαγιδα. Ευτυχως δεν εσπασε αλλα εσπασε αργοτερα οταν ο Σπυρος το εχασε στην hairpin. Αφησα μπολικο χωρο, δεν αποπειραθηκα να περασω και ομως δεν γινοταν κατι για να αποφευχθει.
Εξτρα πιτστοπ, αλλαγη αεροτομης σε 18 δευτερα και βουρ για να παρουμε οτι καλυτερο. Πιεσα υπερβολικά με αποτελεσμα να χανω χρονο παρα να κερδιζω. Σιγα σιγα ομως καταφερα και μαζεψα τους μπροστινους και η 6αδα αρχισε να γινεται εφικτος στοχος. Μετά και τον Μάνο ήρθαν οι εγκαταλείψεις των υπολοίπων που απλά με ανέβασαν στην 4η θέση που θεωρώ βάση ρυθμού ότι θα διεκδικούσα ούτως ή άλλως.
Σπάστηκα με την ατυχία του Ιορδάνη γιατι θα είχαμε παρα πολυ καλή συγκομιδη δεδομένου και οτι οι αλλες ομαδες τερματισαν μονο με ενα οδηγο. Πολυ κριμα και τον ευχαριστω που εμεινε μεχρι τελους να με μανατζαρει.
Συγχαρητηρια σε ολους που προσπαθησαν σε μια πιστα που ηταν πολυ ευκολο να κανει λαθος ακομα και ο καλυτερα προετοιμασμενος."[/justify]
All right!!... Τhey're on our left, they're on our right, they're in front of us, they're behind us... they can't get away this time!

Άβαταρ μέλους
Fugitiv3R

Δημοσίευση από Fugitiv3R » Τρί Δεκ 23, 2014 4:21 pm

Η αλήθεια ήταν ότι εδώ και καιρό ήξερα ότι η συμμετοχή μου θα ήταν αμφίβολη. Τα πράγματα όμως ήρθαν έτσι που μπορούσα να πάρω κανονικά μέρος, άσχετα αν το επίπεδο προετοιμασίας ήταν τελείως βασικό. Αυτό που προφανώς μου κόστισε τη συμμετοχή στον αγώνα ήταν ότι έκλεισα το rfactor και το άνοιξα ξανά χωρίς να κάνω το ίδιο και για το rfscan. Επομένως, δίκαια θα έλεγα ότι το παιχνίδι θεώρησε ότι έχω mismatch αφού όπως διαπίστωσα αργότερα όλα τα plugins δε λειτουργούσαν...

Τι να πω για αυτόν τον αγώνα; Ήταν ίσως ευκαιρία για κάτι καλό, αφού υπήρξαν πολλές εγκαταλείψεις. Ο teamate θα μπορούσε να είναι κατά την εκτίμησή μου στο βάθρο, ακόμα και χωρίς εγκαταλείψεις, αλλά η τύχη δεν τα έφερε έτσι.
"Τελικά η πραγματικότητα είναι η υποκειμενική αντίληψη των πραγμάτων και ο καθένας ζει μέσα σε αυτήν που του αρμόζει"

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “McLaren - Mercedes”