RACE 09 - BRITAIN

Ι. Αθανασιάδης - Λ. Αξιώτης
Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
Fugitiv3R

RACE 09 - BRITAIN

Δημοσίευση από Fugitiv3R » Τρί Μαρ 03, 2015 12:06 am

Καταρχήν ένα μεγάλο συγγνώμη στον Αρμάδα που του κατέστρεψα τον αγώνα. Έχασα το σημάδι των φρένων, έτσι απλά. Από εκεί κι έπειτα, απλά χτυπάω το κεφάλι μου στον τοίχο. Χαμένη ευκαιρία για πολύ καλούς βαθμούς. Μπράβο στον teamate που άντεξε παρά τα προβλήματα, αν και δεν πήραμε βαθμούς.
"Τελικά η πραγματικότητα είναι η υποκειμενική αντίληψη των πραγμάτων και ο καθένας ζει μέσα σε αυτήν που του αρμόζει"

Άβαταρ μέλους
Silkman

Δημοσίευση από Silkman » Τετ Μαρ 04, 2015 4:04 pm

Για 1η φορα φετος δεν δουλεψα αρκετα, σε αντιθεση με τα περσινα συνεχομενα ποστς μου που ελεγα καθε φορα οτι δεν δουλεψα. Σε αυτο τον αγωνα δεν δουλεψα και φανηκε.
Πολυ κουραστικές 2 βδομαδες λογω δουλειας, γυριζα αργα σπιτι, κανενα κουραγιο για πρακτις. Παρολαυτα, ευτυχως σχετικα γρηγορα την τελευταια μερα επιασα ρυθμο για θεσεις 4 εως 6.
Αλλα για 2η φορα φετος, πυρετοστ!

Πηρα το ντεπον με την εναρξη του quali. Με το ζορι εκανα 1.21.8χχ
Καλυτερος γυρος αγωνα; 1.23.6χχ.
Ε τι να περιμενεις με αυτο;
Και ομως, παρα τον αρρωστο ρυθμο, ειχα ανετα την 6η θεση μεχρι που.......μεχρι που ηρθε η παραπληροφορηση εκ των εσω!!!!

Ξεκιναει ο αγωνας και βλεπω μια Mclaren αναποδα. Δεν τον ρωτησα καν τι διαολο επαθε. Μετα ειδα οτι ειχε σκηνικο με το Σπυρο. Το Σπυρο που με ελεγε εγκελαδο πριν τον αγωνα αλλα αυτος ηταν εκει οταν η ετερη Mclaren βγηκε στο γκαζον και αυτος ηταν εκει οταν εσκαγε πανω στον Ανδρουλακη.
Τεσπα.

Καταπληκτικη πραγματικα μαχη με τον Μανο. Καραγουσταρα!!! Καποια στιγμη εκανε λαθος Κ1 και περασα και μετα τον περασε και ο Σπυρος. Τον ειχα σταθερα πισω μου, δεν πλησιασε ποτε και ελεγχα τη διαφορα.
Οσο περνουσε η ωρα, το ντεπον ψοφαγε. Μετα το 2ο πιτ βγηκε μπροστα μου 2 δευτερα. Περασε γρηγορα τον Σταυρο, αφου εσκασε πανω του. Εκανα υπομονη πισω του και εχασα πολυτιμο χρονο να τον περασω αλλα και παλι καραγουσταρα. Ενα τεραστιο μπραβο στον Ανδρουλακη που με εκανε να τριβω τα ματια μου. Με τη καλη εννοια.
Καποια στιγμη περασα.
-Ιορδανη εχει αλλο πιτ ο Σπυρος;
-Εχει ενα παραπανω.
-Ου! Ειμαστε ανετοι.

Του εδωσα και ενα αερα 10 δευτερα, κανενας λογος να το ζορισω με ματια να δακρυζουν πλεον.
Βγαινω απο το τελευταιο πιτ, ο Σπυρος μπροστα 12 δευτερα. Νεα ενημερωση: Εμ....δεν εχει αλλο πιτ!!
Ε βρε παναθεμα σε!!
Παει η 6η θεση.

Στεναχωρεθηκα με τον Αρμαδα οσο και με τον Παπαδοπουλο στην Ισπανια. Πραγματικα τα πηγε καλα, πολυ καλο Quali, πολυ καλο ρυθμο στον αγωνα και οντως ηταν κριμα μεγαλο. Αλλα οπως ειπε, αγωνας ειναι ολα συμβαινουν.
Πολλα συγχαρητηρια στον Ανδρουλακη πραγματικα και στο Μανο για τις καθαρες μαχες.

Τελος, ειναι η τελευταια φορα που θα σηκωσω ποδι απο το γκαζι για να διευκολυνω, εις βαρος μου, ενα απαιτητικο προσπερασμα σε σημειο που δεν ειναι και το ιδανικοτερο.
Οπως δεν μπορω να κατηγορησω καποιον επειδη αποφασισε να ρισκαρει ενα προσπερασμα σε σημειο οχι και τοσο safe, ευχομαι να μην κατηγορηθω κι εγω επειδη την επομενη φορα θα επιλεξω να μην του το κανω τοσο παιχνιδακι.

Ειναι 3-4ς αγωνες τωρα που εχουμε τα φοντα για κατι πολυ παραπανω απο αυτο που παιρνουμε ως ομαδα και ομως καθε φορα για φ,χ,ψ λογους δεν μας καθεται. Παρα την εξοδο που ειχε ο teammate με βαση στρατηγικη και ρυθμο παιζει να εφτανε και podium αλλα παλι......
Αντε να δουμε....
All right!!... Τhey're on our left, they're on our right, they're in front of us, they're behind us... they can't get away this time!

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “McLaren - Mercedes”