RACE 14 - ITALY

Ι. Αθανασιάδης - Λ. Αξιώτης
Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
Fugitiv3R
Διαχειριστής
Διαχειριστής

RACE 14 - ITALY

Δημοσίευση από Fugitiv3R » Τρί Μάιος 05, 2015 12:37 am

Δεν έχω πολλά λόγια να γράψω για τον αγώνα αυτόν. Η προετοιμασία μου δεν ήταν καλή για άλλη μια φορά με αποτέλεσμα αυτό να φανεί στον σύντομο αγώνα μου. Δεν ήταν καλή γιατί ενώ κατάφερα να ξεφύγω από τα συγκρουόμενα μονοθέσια στην ευθεία, έκανα ένα χαζό λάθος που δεν θα έπρεπε να κάνω με αποτέλεσμα να βρεθώ δίπλα στο Ανδρουλάκη και λίγο μπροστά από τον Παπαδόπουλο. Ο Ανδρουλάκης στην πολύ σύντομη μάχη που είχαμε πήρε πολύ καλές επιλογές και με κράτησε πίσω του. Χωρίς να έχω εμπειρία για το πού ακριβώς φρενάρει στις Lesmo ήμουν επιφυλακτικός, κάτι που δεν έκανε ο Παπαδόπουλος, με αποτέλεσμα και λόγω τις διεστραμμένης λογικής επαφών που δείχνει να έχει ο server να με ακουμπήσει και να τελειώσει ουσιαστικά ο αγώνας μου εκεί.

Από εκεί κι έπειτα αφιερώθηκα στο να βοηθήσω τον teamate μου ως manager, επιλέγοντας καύσιμα για τα pit stop και πληροφορώντας τον για τις αποστάσεις που έπρεπε να έχει και για το ρυθμό που έπρεπε να ακολουθήσει. Νομίζω ότι έκανε έναν από τους καλύτερούς του αγώνες, αν όχι τον καλύτερο και η τρίτη θέση θα ερχόταν έπειτα από αρκετό κόπο λαμβάνοντάς υπόψη και μια ενδεχόμενη ποινή για αυτόν. Όμως ο υπολογιστής του είχε άλλη άποψη.

Όπως και να έχει τα συγχαρητήρια μου στον Μάνο που έκανε έναν πολύ σταθερό και καλό αγώνα και εννοείται στον teamate μου για την οδήγησή του.

Για τον Παπαδόπουλο και τα σχόλιά του, επειδή με αφορούν ως διαχειριστή της Κοινότητας της F1aXion αλλά και προσωπικά (αγωνοδίκης γαρ), του αφιερώνω την υπογραφή μου.
"Τελικά η πραγματικότητα είναι η υποκειμενική αντίληψη των πραγμάτων και ο καθένας ζει μέσα σε αυτήν που του αρμόζει"

Άβαταρ μέλους
Fugitiv3R
Διαχειριστής
Διαχειριστής

Re: RACE 14 - Italy

Δημοσίευση από Fugitiv3R » Τρί Μάιος 05, 2015 2:18 pm

Για του λόγου το αληθές, γιατί υπάρχει αμφισβήτηση. Τα ειρωνικά σχόλια; Απλά χαριτωμένα.... :rofl

Εικόνα

Εικόνα
"Τελικά η πραγματικότητα είναι η υποκειμενική αντίληψη των πραγμάτων και ο καθένας ζει μέσα σε αυτήν που του αρμόζει"

Άβαταρ μέλους
Silkman
Διαχειριστής
Διαχειριστής

Re: RACE 14 - Italy

Δημοσίευση από Silkman » Πέμ Μάιος 07, 2015 10:43 am

Η φοβερή ιδέα να κάνω πειράματα στο σεταπ την ώρα του Quali κόντεψε να με αφήσει εκτός δεκάδας που λέει ο λόγος. Υπολόγιζα στο 1.19 άντέ 1.20.0...και με τις εξυπνάδες τις τελευταίας στιγμής με το ζόρι έκανα 1.20.5.

Εκκίνηση και....ωχ!...ρε!...ξεκίνησα καλά!! ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΚΑΛΑ!!! YEEEEES!!!!! Ωπα...ωπα!....οχι ρε π##στη μου παλι, δεν αντεχω αλλο!.... Όχι ρε π@@στη μου!! Παλι κιτρινο αμαξάκι κατα πάνω μου!!!.........YEeeeeeeeS!!!!!!! Tο απέφυγα....EIMAI KAΛΑ!!!!....ΥΕS!!...........................ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΠΛΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ ΤΩΡΑ???? Γιατι εισαι καθετα μπροστα μου εσυ;;;;;;;;;

Ευτυχως περάσαμε για μια φορά φέτος αλόβητοι. Πραγματικά όμως για μια και μοναδικη φορά φέτος εγινε βλακεια μπροστα μου και γλυτωσα!!!!

Απο εκει και μετά πάλι γαμώ το κεράτο μου!! Πάλι δεν μπορουσα να πιασω τον ρυθμό. Μεχρι και το μεσημερι πριν τον αγωνα συνέχεια και με άνεση 1.21.χχχ σε στρατηγική δυο πιτ. Και στον αγώνα...1.22 όλη την ωρα. Αι σιχτίρ πια!

Μπροστά Μάνος. Υπομονη. Παμε λιγο πιο κοντα. Μ...σταθερα παταει οποτε παμε πιο κοντα. Μμμ...Ασκαρι...να η ευκαιρεια. Κολλα πισω του και παρτον στην ευθεια. Κολλησα πισω και......κοντα να φυγω απεναντι. Ρε το ρημαδι. Μπουρδελο, μπουρδελο το μοντ αλλά..... κολλησα πισω και εχασα ολο το downforce. Aστον, δοκιμαζουμε πιο κατω....Μμμμ...αντιστεκεται παλι. Μη το ρισκαρεις...αστον να μπει πιτ και τον τρωμε. Οπερ και εγενετο. Κανω κι εγω, βγαινω μπροστα, τον καταλαβα οτι παει για 3, ο κιτρινος ηταν για 2......... οποτε ειμαστε ανετοι.

Ferrari πισω. Mμμ..Κωστας. Μonza, κοκκινοι, τιφοζοι.....ε οχι φιλε μου. Θα δωσουμε μαχη. Δεν εκατσε ουτε γυρο πισω να διαβασει. Στην Κ1 ορμαει. Οχι φιλε μου θα σε παρω στα φρενα. Ακουμπαμε, εξω ο Κωστας.
- Ιορδανη εφταιγα;
- Οχι, προχωρα. Κατσε να το ξαναδω.....μπορει και να φταις, μαλλον φταις οποτε φτιαξε διαφορα ωστε αν φας Stop Go να εισαι και παλι οκ.

Φτανει ο junior πισω. Οχι Junior...θα δωσουμε μαχη. Παλιοτερα το μυαλο μου θα μου ελεγε "Εχεις βαθμολογικη μαχη με Ιορδανη, Σπυρο και Μουζαιδη, αστον να περασει μαζεψε βαθμους!!"
Αλλα φετος το μυαλο μου ειναι " Στα α@@@δια μου οι βαθμοι. Κοιταω ΜΟΝΟ πιο μπροστα και πιο ψηλα! Πετάμε λεμε!!"

Εκατσε πισω ο ατιμος. Εκανε υπομονη. Διαβασε! Οταν ειδε και καταλαβε, ορμηξε στην Ασκαρι. ΟΧΙ JUNIOR, θα σε παρω στα φρενα. Κι ομως εδω, μαζι φτασαμε, μαζι στριψαμε, μαζι μπηκαμε, δεν ακουμπησαμε και μαζι βγηκαμε και με περασε ο ατιμος. Ωραια προσπεραση! Στα καπακια παιρνω σλιπ στριμ, παω να δοκιμασω στην Παραμπολικα. Δεν με παιρνει οποτε το κοβω. Οχι σαν τον Σπυρο που το δοκιμασε να με περασει και κοντεψε να του γυρισει και να με παρει σβαρνα παλι.

Aπο εκει και έπειτα δεν ειχα να ασχοληθω με τίποτα! Με τιποτα ομως!

Ανελαβε ο Ιορδανης. Ενημερωνε για φθορα κινητηρα, καυσιμα για το τελευταιο πιτ, ποσα να βαλω (σιγα μη τα υπολογιζα εγω μονος μου, με 62 θα εβγαινα παλι), που θα βγω, ποσο θα ειναι πισω οι αλλοι και τι πρεπει να κανω και να μην σταματησω να πιεζω να φτιαξω τη διαφορα. Μια χαρα δωρο οι εγκαταληψεις. Τελευταιο πιτ. Βγαινω! 29 δευτερα πισω ο Μανος. 8 ρημαδιασμενοι γυροι για το τελος και φτανω διαφορα 31.9 δευτερα. Πλεον 3η θεση αγκαλια ακομα και ποινη να ερθει.

Και τοτε πραγματια back to the future. Φριζ. Φρενα να σωθω, μπαριερα, λαστιχο, ταλαιπωρια, πιτ, 11 δευτερα πισω απο Μουζαιδη, στραβες αναρτησεις πανω στον κινητηρα και φωτια.

Η πιο ατυχη χρονια μου φετος. Πραγματικα. Σχεδον σε ολους του αγωνες πραγματικα φοβερες επιδοσεις, μαχες εντυπωσιακες, προσπερασματα και καθε φορα μα....... ΜΑ ΚΑΘΕ ρημαδιασμενη φορα και απο μια μαλ##κια να μου τα τελειωνει ολα. Ολικη απογοητευση.

Θελω να πω μερικα μπραβο!

Πρωτα απο ολα ενα τεραστιο μπραβο και μεγάλο ευχαριστω στον teammate που εκανε τον αγωνα μου περιπατο. Δεν ειχα τιποτα να σκεφτω, παρα μονο να οδηγαω.

Μετα, ενα τεραστιο πραγματικα μπραβο στον Κατελα. Εκατσε βλακεια. Εκκινηση ειναι. Εαν οι επαγγελματιες τα κανανε που@@να στο Βελγιο το 1998. Τοτε και εμεις εχουμε καθε δικαιωμα να τα κανουμε χειροτερα. Κι ομως, τοσα χρονια χειροτερα απο αυτους το 1998 δεν τα καναμε ποτε!!!! Μα ποτε ομως!
Εκατσε συγκυρία συνθηκων που οδηγησε σε ενα ατυχημα. Γιατι για μενα δεν ηταν τιποτα αλλο απο ατυχημα. Μπραβο λοιπον στον Κατελα που το παλεψε. Αν ηταν αλλος υποψηφιος πρωταθλητης θα ειχε κλεισει pc και μπορει να μην τον ξαναβλεπαμε κιολας. Κι ομως εκατσε εκει και το παλεψε. Ειναι αυτο που ειχε πει ενας μεγαλος: Champions are those who never quit! Ειναι αυτο που τοσο ευκολα λεμε: Αγωνας ειναι, ολα μπορει να συμβουν. Αλλα ειναι τοσο δυσκολο εκεινη την ωρα ομως να το δεχτεις. Και ομως το δεχτηκε και συνεχισε.

Mπραβο στον Μουζαιδη που δεν εχει κανενα κομπλεξ στο να αναγνωριζει τα λαθη του και να τα παραδεχεται. Μπραβο του που δεν ψαχνει φτηνες δικαιολογιες, που δεν του φταινε οι αλλοι για οτι εγινε και μπραβο του που ξερει ποσο σημαντικο ειναι να ζητας συγνωμη. Για τα υπολοιπα υπαρχουν οι αγωνοδικες.

Μπραβο στον Πολεμαρχο που μαζι με τον Κατ προσφερουν ενα θριλερ για τον τιτλο καθως δεν εχει ξαναγινει να φτανουμε στον προτελευταιο αγωνα με ισοβαθμια........ και το σημαντικοτερο; Να τα πηγαινουν τελεια μεταξυ τους. Να μην τσακωνονται, να μην υποτιμαει ο ενας τον αλλον, να μην ειρωνευεται ο ενας τον αλλον, να μαχονται για τον τιτλο και ομως να δουλευουν μαζι!!!

Μπραβο στον Junior που και σε αυτον τον αγωνα εδειξε να εχει μυαλο μεσα στο κρανος και δεν δοκιμασε να κανει απιθανα πραγματα εκφοβιζωντας τους μπροστινους.

Μπραβο στον Κωστα, που δοκιμασε να εκφοβισει μεν για να περασει, αλλα δεν παυει να εχει μαχη με τον Junior στην βαθμολογια. Και παρα του οτι εφυγε με 0, το αντιμετωπισε ωριμα.

Μπραβο στον Mανο που επιτελους οδηγισε αλανθαστα σε ολους τους γυρους και πηρε το παρθενικο του podium.

Μπραβο στον Ανδρουλακη που ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ εκανε ενα ποστ για τον αγωνα του. Το περιεχομενο δεν ειναι για μπραβο φυσικα, αλλα επιτελους ενα ποστ απο τον Σταυρο να μας λεει κατι για τον αγωνα του :lol:

Μπραβο σε ολους εκεινους, και ειναι πολλοι, που δεν γουσταρουν μια το μοντ αλλα ειναι και εδω και κανουμε ωραιους αγωνες. Γιατι ως επι το πλειστον οι αγωνες μας ειναι πολυ ωραιοι. Ας εχουμε και εμεις στην σεζον μας ενα-δυο αγωνες χαλια. Το δικαιουμαστε!

Για ολα τα υπολοιπα τα εχω γραψει αλλου. Εδω μονο τα αγωνιστικα μας.
All right!!... Τhey're on our left, they're on our right, they're in front of us, they're behind us... they can't get away this time!

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “McLaren - Mercedes”