SEASON REVIEW

Ι. Αθανασιάδης - Λ. Αξιώτης
Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
Silkman
Διαχειριστής
Διαχειριστής

SEASON REVIEW

Δημοσίευση από Silkman » Τρί Μάιος 26, 2015 1:13 pm

Πίκρα μαύρη πίκρα. Η καλύτερη μου αγωνιστική χρονιά μετά το 2011 απο πλευράς επιδόσεων παντρεύτηκε με την χειρότερη βαθμολογική συγκομιδή, πράγμα εντελώς παράδοξο.

Σχεδόν σε όλους τους αγώνες είχα ταχύτερο ρυθμό απο τους αμεσους ανταγωνιστές μου και όμως σε κάθε αγώνα κατι θα γινόταν για να παίρνω πάντα κατι λιγότερο απο οτι πιστεύω ότι άξιζα.

Αυστραλία: 5η θέση. Ανετα θα ημουν στην 4η αν δεν εκανα την μαλακια στα πιτ. Αλλα την εκανα, δεν φταιει κανεις για αυτο και αυτα δεν αποτελουν λογο πικριας ή ατυχιας. Ηταν καθαρα λαθος μου. Πισω απο τον Μουζαιδη με σκληρη μαχη και μπραβο του. Εκει ειδα ποσο σκληρο καρυδι ειναι να τον περασεις. Δεν υποχωρει πουθενα και με το δεδομενο οτι ειναι και κοκκινος το γουσταρα και ας τερματισας 5ος.

Βραζιλια: Πεντακαθαρη πατατα των μπροστινων πάρτα κι εγω. Τερματισμος πισω και απο τον Κιμωνα.

Αργεντινη: Εδω δεν πηρα οτι αξιζα. Να τα λεμε τα πραγματα με το ονομα τους. Ηταν πιο γρηγορος και ο Σπυρος που τερματισε μπροστα μου και ο Ιορδανης που τα χαλασε μονος του σε αυτο τον αγωνα.

Ιμολα: Μια μεγαλη εκπληξη περιμενε εδω τους πρωτους. Παρα πολυ μεγαλη ομως....Δυστυχως δεν μπορεσα ποτε να τους τη δειξω. Συμβαν με τον Σπυρο που το χανει μπροστα μου (Δεν λεω ποιος φταιει ο καθε ενας το βλεπει διαφορετικα)...παρτα κι εγω. 4η θεση. Μεχρι εδω ειχα double score απο Σπυρο.

Ισπανια: Παπαδες θα εκανα. Παπαδοπουλος το χανει μπροστα μου, παρτα κι εγω...6η θεση.

Μονακο: Σπυρος μπροστα μου πανω στον Κατελα (Διαφωνουμε κλασσικα για το ποιος φταιει) παρτα Σπυρο, παρτα κι εγω. Το θεωρησα θεια δικη για την Ιμολα. Πατσι, σκοτωμοι μπροστα, κανε οτι κανεις καθε χρονο στο Μονακο παρε δωρο 3η θεση.

Kαναδας: Διαφορετικη στρατηγικη απο Σπυρο, ολα πηγαιναν ρολοι μεχρι που το pit crew χωρις κανενα λογο με κρατησε μεσα 11 δευτερα και δεν ηταν η τελευταια φορα που θα το εκανε φετος. Παρολαυτα τον επιανα, εκεινος πιεζε παραπανω απο οσο επρεπε για να κρατησει τη θεση, το εκαψε. 5η θεση

Γαλλια: Αγκαλια με την 4η θεση...μαντεψτε...pit crew 11 δευτερα...5η θεση.

Αγγλια: Δεν δουλεψα αλλα η 6η θεση ηταν στο τσεπακι. Αλλα....
-Ιορδανη εχει αλλο πιτ ο Σπυρος;
-Εχει ενα παραπανω.
-Ου! Ειμαστε ανετοι. Δινω και ενα αερα 10 δευτερα στο χαλαρο...
Βγαινω απο το τελευταιο πιτ, ο Σπυρος μπροστα 12 δευτερα. Νεα ενημερωση: Εμ....δεν εχει αλλο πιτ!!

Αυστρία: Πραγματικα ειχα δαιμονιωδη ρυθμο....Ειδα το τρενακι με οδηγο τον Σπυρο και απλα περιμενα να τον περασουν ενας ενας οι μπροστα να παρω σειρα....αλλα πατατα των μπροστινων, παρτα 0 βαθμοι.

Γερμανια: Χασαμε την 5η θεση στη βαθμολογια για ενα βαθμο. Εδω μεχρι και 7 στροφες πριν το τελος ειχα 2 βαθμους συν. Τελικα πηρα μηδεν.

Ουγγαρια: Πηρα οτι αξιζα. Εκανα παραπανω υπομονη απο οσο ισως θα επρεπε πισω απο τον Παπαδοπουλο. Βγηκα πισω απο τον Μουζαιδη και ομως δεν τον εσπασα και ας ηταν μπροστα μου. Γιατι; Γιατι δεν εκανε καμια μαλακια. Δεν πεταγε το αμαξι του στις στροφες οπως ναναι, ηξερε ποσο και που τον παιρνει και γουσταρα μαχη. Ενα μονο μελανο σημειο στον τελευταιο γυρο και στα χαρτια μετα απο ποινη που πηρε, πηρα την 5η θεση.

Βελγιο: Ανετα 4η θεση στο χαλαρο. Μαντεψτε...pit crew ΠΑΛΙ 13 δευτερα. Πισω απο το Μανο, σκληρη θεαματικη μαχη και εφτασα να κολλησω πισω απο το Σπυρο στην γραμμη του τερματισμου. 5η θεση.

Ιταλια: 4ς γυροι και podium που θα τελεινωναν τα παντα για την 5η θεση. 3ς γυρους πριν το τελος freeze και μηδεν βαθμοι.

Λουξεμβουργο: Τι καλα που θα ηταν...disconnect.

Σουζουκα: Οπως πηγε ο αγωνας ανετα θα ημουν μπροστα απο τον Σπυρο που ηθελα..πατατα των μπροστινων μπροστινων....παρτα κι εγω...4η θεση.

Οταν κοιταω πισω και βλεπω που και πως χαθηκαν βαθμοι που θα με ειχαν ανετα μπροστα.....ειναι τι να πω...

Και πριν βγει και πει κανεις τι να κανουμε ετσι ειναι οι αγωνες, θα πω οχι. Δεν ειναι ετσι οι αγωνες. Παθε τα ολα οσα επαθα...αλλα απο μια φορα και να ετσι ειναι οι αγωνες. Οχι σε καθε αγωνα να παθαινεις κατι..και στον μεθεπομενο το ιδιο και ξανα. Ειναι αλλο πραγμα να χαλας τον αγωνα μονος σου σε μια μπαριερα και αλλο να σου χαλανε ολοι καθε φορα απο τριτο παραγοντα. Ειτε λεγετε pit crew, ειτε λαθος teamradio, ειτε λεγετε μπροστινος...

Παρολαυτα, εγω το γουσταρα το mod και πολυ περισσοτερο το αμαξι που οδηγουσα. Τα υπολοιπα δεν τα ακουω πολλυ απλα γιατι καθε μα καθε χρονο καποιος ή καποιοι θα βριζουν το καθε μοντ και καθε χρονο οτι οδηγαμε ειναι χειροτερο απο ολα οσα οδηγησαμε.
Απο εκει και περα απο θεμα επιδοσεων εμεινα ικανοποιημενος. Τελειωσε το ρεκορ των 31 συνεχομενων αγωνων στου βαθμους και "ελευθερωθηκα". Δεν οδηγουσα πλεον με το μυαλο στον βαθμο για να μην χαλαει το ρεκορ. Πιεσα, ρισκαρα, εδωσα συναρπαστικες μαχες και εντυπωσιακα προσπερασματα και μενει μονο να μου μεινει η ορεξη και για του χρονου.

Απο μενα συγχαρητηρια, στους πρωταθλητες αλλα και σε ολους σας που παρολο που δεν σας αρεσε το μοντ, δειξατε με την παρουσια σας οτι γουσταρετε να κοντραριζομαστε ακομα και αν οδηγουμε πατινια.

Καλο καλοκαιρι σε ολους! :hellas
All right!!... Τhey're on our left, they're on our right, they're in front of us, they're behind us... they can't get away this time!

Άβαταρ μέλους
Fugitiv3R
Διαχειριστής
Διαχειριστής

Re: SEASON REVIEW

Δημοσίευση από Fugitiv3R » Τρί Σεπ 01, 2015 10:19 pm

Υπήρχαν φήμες ήδη από το τελείωμα της χρονιάς ότι η ομάδα δεν θα ανανέωνε το συμβόλαιό μου για δεύτερη σεζόν. Και αυτές οι φήμες πήραν σάρκα και οστά σήμερα. Περίμενα έως την ύστατη ώρα για να κάνω την αποφώνηση της τελευταίας σεζόν.

Σίγουρα δεν ήταν η καλύτερη χρονιά μου όσον αφορά τις επιδόσεις. Ήταν μια χρονιά που ξεκίνησε με καλούς οιωνούς και με την για πρώτη φορά συνεργασία μου με τον Αξιώτη, που έως εκείνη τη στιγμή ήταν από τους βασικούς μου αντιπάλους. Για προσωπικούς λόγους, δεν είχα την απαραίτητη προσήλωση στην προετοιμασία πριν τους αγώνες, ούτε είχα την απόλυτη συγκέντρωση μέσα στους αγώνες. Αυτό όμως δεν πιστεύω ότι επηρέαζε τόσο δραματικά το τελικό αποτέλεσμα των αγώνων, όσο η σωματική κούραση. Πολλές εγκαταλείψεις, μεγάλες μεταπτώσεις της απόδοσης μέσα στους αγώνες και γενικά μια απογοητευτική όσον αφορά το τελικό αποτέλεσμα χρονιά. Αποκορύφωμα της κάκιστης χρονιάς, η επαφή με τον teamate στον αγώνα της Γερμανίας, που προκλήθηκε καταρχήν από το lag που χτύπησε αρκετές φορές την πόρτα μας αλλά και από την λάθος συνεννόηση κατά τη διάρκεια του αγώνα. Σημαντικά άσχημη στιγμή και η πρόκληση της εγκατάλειψης του Αρμάδα στη Βρετανία.

Δεν υπήρχαν όμως μόνο κακές στιγμές. Η αλήθεια είναι ότι υπήρξαν αγώνες που τους απόλαυσα, όπως αυτός της Ουγγαρίας με το μοναδικό μου podium, της Ισπανίας και της Βραζιλίας όπου ήρθε η 4η θέση αλλά και της Γαλλίας, άσχετα με το αποτέλεσμα. Τον αγώνα της Αυστρίας τον κρατάω στη μνήμη μου ως ξεχωριστό, λόγω της καταπληκτικής εμφάνισης του Αρμάδα και της άδικα κριθείσας επικράτησής μου στον τελευταίο γύρο.

Εν κατακλείδι, η χρονιά ήταν δύσκολη, χαντακώθηκε η συνεργασία μας με τον Λευτέρη και λόγω της κακής απόδοσης μου τερματίστηκε νωρίς λόγω εκδίωξης μου από την ομάδα. Η ομάδα θα με βρει απέναντι..... :twisted:
"Τελικά η πραγματικότητα είναι η υποκειμενική αντίληψη των πραγμάτων και ο καθένας ζει μέσα σε αυτήν που του αρμόζει"

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “McLaren - Mercedes”