Αποφώνηση Πρωταθλήματος

Β. Πλακαλής - Γ. Αρμάδα
Κλειδωμένο
Armada

Αποφώνηση Πρωταθλήματος

Δημοσίευση από Armada » Τρί Σεπ 01, 2015 11:24 am

Μια εικόνα ισοδυναμεί με χίλιες λέξεις λέει ένα απόφθεγμα και σκέφτηκα να αναρτήσω μια εικόνα για να κάνω την αποφώνηση του πρωταθλήματος 2014-15 για την ομάδα μου
Prost - Peugeot, έστω και την τελευταία μέρα έστω την ύστατη σιγμή.

Αυτό θα βοηθήσει αρκετούς εδώ μέσα να βγάλουν ασφαλή συμπεράσματα...αλλά και για να μάθουμε ότι συμμετέχοντας σε ένα τόσο ΖΩΝΤΑΝΟ Πρωτάθλημα εξομοίωσης F1 δεν συμμετέχουμε απλώς αλλά αποκτούμε σφαιρική άποψη για κάποια πράγματα.....ακόμα και για πράγματα της ζωής μας....γιατί όχι.

Δυστυχώς όμως εικόνα για να αναρήσω δεν έχω οπότε θα προτιμήσω τις ΧΙΛΙΕΣ λέξεις..... :lol:

Λοιπόν φτιάξτε καφέ, πάρτε σουβλάκια πίτσες κλπ, και αρχίσετε να διαβάζετε. Παρακαλώ πολύ την κάθε λέξη με πολύ προσοχή και δεν διαβάζουμε απλά για να διαβάζουμε.....διαβάζουμε και κατανοούμε σε βάθος την κάθε λέξη....έχουν νόημα.....

Η πρώτη αλήθεια για μένα είναι ότι υπό κανονικές συνθήκες δεν μπορούσα να λάβω μέρος στο πρωτάθλημα. Άρα η όποια συμμετοχή μου είναι κάτω από αντίξοοες, όχι καιρικές, συνθήκες οι οποίες τρόπον τινά επεβλήθηκαν χάριν φιλίας γνωριμίας καλής επικοινωνίας κλπ.

Το προσωπικό τρέξιμο, οι οικογενειακές υποχρεώσεις και το δύσκολο πρόγραμμα δεν μου επιτρέπουν πολλά πολλά. Όμως ένα τηλεφώνημα από Ιορδάνη άντε άλλο ένα από Ελευθέριο έπεσε μέσα και η φιλία και η γνωριμία οπότε καταλαβαίνετε κάπως έτσι έπεσα.....τι να κάνουμε το αίμα νερό δεν γίνεται.... :lol: Η προτροπή ήταν όσο και όποτε μπορείς....χωρίς δεσμεύσεις κλπ.....έτσι πήρα την απόφαση να τρέξω όσο και όποτε μπορώ.....

Γρήγορος οδηγός δεν είμαι, άλλωστε το λέει ξεκάθαρα και η ιστορία της F1 Axion, ικανός οδηγός δεν είμαι..... ίσως όμως να είμαι κατόπιν προετοιμασίας λίγο σταθερός αν μπορώ να το πω κι αυτό.... Τρέχαμε σε παλιό Mod με παλιούς σχετικά κανόνες, βαθμούς κλπ οπότε δεν είχα πολλά στο μυαλό για να κάνω.....όπως DRS, KERS, LOCK, IFF, FLAPS κλπ.... Οπότε πάντα είχα στο μυαλό μου ότι στην σφαγή που λαμβάνει χώρα μπροστά σου εσύ θα περνάς ως ο θριαμβευτής μέσα από αυτή. Με αυτό το ΜΟΤΟ λοιπόν κατέβηκα στο πρωτάθλημα. :lol:

Είναι αλήθεια, μια δεύτερη θα έλεγα, ότι κάποιοι με την παρουσία μου φοβήθηκαν, προβληματίστηκαν, κόμπιασαν, ξεροκατάπιναν, χάρηκαν (ελάχιστοι)..... και φυσικά κάποιοι τα χρειάστηκαν....(θα εξηγήσω παρακάτω τι εννοώ)......

Δυστυχώς το ΜΟD δεν το ήξερα και πιστεύω ότι μάλλον έλάχιστα το έμαθα στα τελευταία μου......

Ως εκ τούτου τι να πω για Αυστραλία και Ίμολα που έκανα εμφάνιση μόνο για τα χαρτιά....και τα στατιστικά (αυτό το τελευταίο κρατήστε το θα σας χρειαστεί)....

Αυστραλία.....μαι πίστα που παραδοσιακά έχει τα πρωτεία στα δοκιμαστικά κλπ έχει τα πρωτεία στις συμμετοχές, έχει τα πρωτεία στα λάθη, έχει τα πρωτεία στα συμβάντα,...λογικό ε.... Ε γιατί εγώ να ξεφύγω από αυτόν τον κανόνα....Αφού παραδοσιακά δεν την πάω και δεν με πάει......Δεν θυμάμαι ποτέ να έχω τερματίσει σε αυτή την πίστα.....οπότε γιατί να τερμάτιζα φέτος..... :lol: Φρόντισα λοιπόν να κάνω ότι περνούσε από το χέρι μου για να μην εκκινήσω καν....και τα κατάφερα.... :lol: γύρος σχηματισμού και μετά έτρωγα πιτόγυρα μόνος μου..... :beer Αγώνας δρόμου για να κατέβω στον πρώτο αγώνα και τελικά κατέβηκα από το μονοθέσιο....για αρχή καλά πήγαμε....μετά από τόσα χρόνια.... :clap

Ίμολα..... Ως λάτρης των αριστερόστροφων αγώνων έλεγα ότι θα πάω καλύτερα.....σκοπός η εκκίνηση.....αλλά η αλλαγή της τελευταίας στιγμής κοστίζει και κοστίζει ακριβά.....Που πας ρε καραμήτρο μου θες κι αλλαγές τελευταία στιγμή......εγωισμός και άλλα τέτοια πληρώνονται..... λίγους γύρους, τοίχος και άντε γεια.....σπίτι και μάλλον προβληματισμός....αν πρέπει πλέον ή δεν πρέπει.....

Αυτό που με έτρωγε πλέον ήταν ότι είμαι λίαν επικίνδυνος για τους άλλους....και είναι κρίμα να χαλάσω τον αγώνα κάποιου άλλου....Αν είχα σχετική προετοιμασία και συμβεί κάτι χαλιέσαι μεν αλλά υπάρχουν και τα συμβάντα και δεν μπορείς πάντα να τα αποφύγεις.... (π.χ. Πολέμαρχος ο μέτεπειτα πρωταθλητής, κράτηστε το το όνομα θα σας χρειαστεί παρακάτω....)

Αγγλία....Silverstone παλιό ε....γιατί το καινούργιο δεν το ξέρω..... :lol: Εδώ θα έλεγα είναι η αρχή του τέλους.... καλύτερη προετοιμασία λίγο πιο σταθερή οδήγηση απαλή εκκίνηση κοινώς κοιμισμένη..... είπαμε να φύγουν οι άλλοι μπροστά και μεις από πίσω κάτι μεταξύ Φόρμουλα 1 και Αυτοκινήτου Ασφαλείας....ένα πράμα δηλαδή.... :lol:

Προσωρινή χαρά ότι κάποιον έχω βάλει κι εγώ πίσω....ή κάποιους αλλά ο Ιορδάνης ο αγαπητός και φίλος φρόντισε να χαλάσει περισσότερο τον δικό του αγώνα κι όχι τόσο τον δικό μου γιατί λόγω MOD εγώ δεν θα έφτανα ως το τέλος....είπαμε το MOD δεν το ήξερα οπότε τα κόλπα για να φτάσεις σε έναν αγώνα ως το τέλος δεν τα ήξερα.....τα εφάρμοσα στον επόμενο αγώνα αλλά και τελευταίο μου....A1 Ring Αυστρία.....

A1 Ring Αυστρία απλή πίστα καλή δε λέω....αλλά ψυχοφθόρα....ζαλίζεσαι από το γρήγορο γύρο γύρο και λίγο μονότονο..... Εδώ αρκετή προετοιμασία με προοπτική το πρώτο πιτ στοπ....μη γελάτε αυτό ήταν η προοπτική.... με HUD, FLAPS, RADAR, LASER επάνω τα πάντα όλα..... έτοιμος σαν από παλιά.....με σχετικά καλό χρόνο....είχα και κανά δυο πίσω μου....λέω πάμε για αγώνα.....επιτέλους.....εδώ μέχρι και τα στατιστικά προετοιμασίας έλεγαν ότι κάτι διαφορετικό γίνεται.... :hola

Εκκίνηση....κάποιος σκοτωμός μπροστά....κάποια προσπεράσματα.....κάποιες ατυχίες άλλων.....και βρέθηκα μετά το πρώτο πιτ στοπ σταθερά στην 5η θέση.....και μετά από λίγο στην 4η έχοντας πίσω τον Ιορδάνη..... Στον τελευταίο γύρο κάτι η λαθος μπλε σημαία του τιμονιού μου....κάτι το λάγκ... χάρισα ουσιατικά την 4η θέση στον Ιορδάνη και πήρα πανηγυρικά την 5η θέση.... Ένας Armada βγαλμένος από τα παλιά....μια σταθερότητα απίστευτη.....λίγες φορές με θυμάμαι έτσι.... :clap Πρώτοι βαθμοί για εμένα για την Ομάδα κλπ....... Μετά από αυτόν τον αγώνα δεν ξανασυμμετείχα....ουσιαστικά ήταν κι ο τλευταίος αγώνας της χρονιάς....

Βέβαια πρέπει να πω ότι για την ομάδα καταλυτική ήταν η απουσία του Βασίλη του έτερου Team mate. Πιστεύω ότι αν ήταν παρών επειδή τον γνωρίζω από παλιά σίγουρα τα πράγματα και για μένα και την ομάδα θα ήταν διαφορετικά....Πολύ καλύτερα.... Δεν πειράζει.....

Θα κλείσω με δυο στοιχεία που όπως προανέφερα παραπάνω πρέπει να μάθουμε να βλέπουμε και πολύ περισσότερο να διαβάζουμε....

Έτσι εἰναι και το πρωτάθλημα της F1 Axion.... εκτός από ικανότητες χρειάζεται και λίγο διάβασμα.....και κάνοντας μια αναφορά στον Πρωταθλητή και στον Δευτεραθλητή θα εξηγήσω τι εννοώ.... έχει και λίγο χιούμορ αυτό αλλά είναι και πραγματικότητα.....

Ο Δημήτρης ο δευτεραθλητής τα έχει όλα αλλά δεν εστιάζει σε λεπτομέρειες που μπορούν να κάνουν τη διαφορά.....

Ο Πολέμαρχος κατάλαβε κάτι εγκαίρως ...οι λεπτομέρειες που λέμε.....το διόρθωσε και πήρε το πρωτάθλημα.....

Αν ΔΙΑΒΑΣΕΤΕ τα στατιστικά του πρωταθλήματος...πιστεύω να το καταλάβετε...αν όχι όλοι τουλάχιστον οι περισσότεροι......

Επειδή όμως δεν πρόκειται να το κάνετε θα σας το πω εγώ....να θέλετε μπορείτε να το επιβεβαιώσετε.....

Ο Πολέμαρχος όταν ο ARMADA ήταν στο GRID έστω και για ένα γύρο απλά δεν μπορούσε να τερματίσει....Το ΚΑΤΑΛΑΒΕ και το ΔΙΑΒΑΣΕ ΕΓΚΑΙΡΩΣ....και το ΔΙΟΡΘΩΣΕ....... Αυτό του έδωσε το πρωτάθλημα....Σε έναν ακόμη αγώνα να είχα κατέβει, ο Πολέμαρχος θα ήταν Δεύτερος κι ο Δημήτρης ΠΡωταθλητής.... Η αλήθεια είναι ότι μου ΕΔΩΣΕ πολλά για να κάνω στην άκρη....τι να κάνω οικονομική κρίση γαρ...έρχονταν και τα capital controls τα πήρα κι έφυγα..... :clap :lol:
Ο Δημήτρης δεν το ΔΙΑΒΑΣΕ ΑΥΤΟ.....θα μπορούσε να μου δώσει περισσότερα και να είναι Πρωταθλητής τώρα.....

Είδατε τώρα πόση διαφορά κάνουν οι λεπτομέρειες..... Γι'αυτό λοιπόν δεν χρειάζεται να είσαι μόνο γρήγορος, μόνο στθερός, χρειάζεται να είσαι και ικανός να βλέπεις κάθε φορά αυτά που χρειάζεται να βλέπεις......

Λοιπόν βάλτε καθρέπτες να βλέπετε....ο ARMADA έρχεται ...... το νου σας γατάκια....... :lol: :lol: :lol:

Εύχομαι το νέο πρωτάθλημα με νέο MOD, Εξομοιωτή, Τιμονιέρες, πενταλιέρες κλπ. να είναι καλύτερο, πολύ καλύτερο από τα προηγούμενα....

Τάδε έφη Αρμάδα ο επονομαζόμενος και Γεώργιος

υ.γ: Η χρηματιστιριακή αξία μου σίγουρα δεν είναι τόση.... Η συναισθηματική αξία μου όμως δεν υπολογίζεται.... :priest :clap

Άβαταρ μέλους
Silkman

Δημοσίευση από Silkman » Τρί Σεπ 01, 2015 11:43 am

:beer
All right!!... Τhey're on our left, they're on our right, they're in front of us, they're behind us... they can't get away this time!

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Prost - Peugeot”